Rozrywka.Goniec.pl > Kościół Katolicki

Kościół Katolicki

Ksiądz Stanisław Popis
01.06.2024 17:38 "Ksiądz gangster" na komunii hitem sieci. Tak zareagowali wierni

Sezon komunijny 2024 trwa w najlepsze. Do sieci od czasu do czasu trafiają filmiki z komunijnych uroczystości, a niektóre z nich stają się wręcz hitami internetu. Tak jest w przypadku zamieszczonego na TikToku nagrania z księdzem prałatem Stanisławem Popisem z Radzymina, którego określono mianem “gangstera”. 

Małgorzata Rozenek-Majdan, kościół
16.05.2024 20:37 Małgorzata Rozenek nie ochrzciła syna. Ujawniła, dlaczego

W ostatnim wywiadzie Małgorzata Rozenek-Majdan postanowiła opowiedzieć o swojej wierze. Gwiazda zdradziła, dlaczego nie ochrzciła swojego najmłodszego syna. Pozwoliła sobie na mocny komentarz. 

Dzieci, komunia
07.05.2024 12:02 Rodzice dzieci komunijnych przechodzą samych siebie. "Byłam w ciężkim szoku"

Maj w wielu polskich domach wiąże się z wielkimi przygotowaniami do pierwszej komunii świętej. Wydarzenie to staje się sporym wyzwaniem nie tylko dla samych zainteresowanych, ale także dla ich rodziców. Ci bowiem dwoją się i troją, aby ich pociechy wypadały jak najlepiej. Niektórych fantazja ponosi nawet za bardzo. 

Alicja Janosz
20.04.2024 21:38 Alicja Janosz usłyszała to od księdza w czasie mszy. Była oburzona

Alicja Janosz w jednym z wywiadów podzieliła się smutną historią, jaka spotkała ją w kościele. Piosenkarka kilka lat temu wyjawiła, że jako osoba wierząca była oburzona zachowaniem jednego z księży. Duchowny miał w pewnym momencie zrugać ją przed wszystkimi parafianami. 

papież Franciszek
01.03.2024 10:38 Nostradamus przewidział problemy papieża!? Kto go zastąpi?

W wizje Nostradamusa można wierzyć lub nie, ale niektóre z nich rzeczywiście się sprawdzają. Inne zaś mają spełnić się już wkrótce. Jedna z nich tyczy się papieża Franciszka. Słowa proroka jasno wskazują, kto zostanie jego następcą. Nie wszyscy będą zachwyceni.

Rafał Kołsut Ziarno
25.11.2023 12:52 Występował w "Ziarnie" jako Dyzio. Dziś jest antyklerykałem, wyjawił kulisy programu

Rafał Kołsut swój udział w katolickim programie "Ziarno" rozpoczął już od najmłodszych lat i dorastał na oczach widzów. Dlaczego dorosły dziś mężczyzna nie wspomina tej dziecięcej przygody najlepiej i należy do krytyków Kościoła Katolickiego? Na takie poglądy znaczący wpływ miało nie tylko to, co działo się na planie, ale także… spotkanie z papieżem Janem Pawłem II. Dlaczego?

Małgorzata Buczkowska
14.11.2023 21:43 Mąż znanej aktorki bał się, że ta popada w dewocję, a ona zawierzyła ich małżeństwo Maryi. Jak wygląda ich życie?

Polska aktorka w pewnym momencie swojego życia otwarcie stanęła przeciwko Bogu, jednak paradoksalnie właśnie wtedy wydarzyło się coś, co na zawsze zmieniło jej myślenie. Okazuje się, że małżonek nie był wówczas orędownikiem tej światopoglądowej rewolucji. Jak dziś wygląda ich życie?

Te polskie gwiazdy nie ochrzciły swoich dzieci i nie mają zamiaru tego robić
19.10.2023 08:14 Te polskie gwiazdy nie ochrzciły swoich dzieci i nie mają zamiaru tego robić. Lista zaskakuje

Gwiazdy coraz częściej decydują, że nie będą chrzcić swoich dzieci. Liczba udzielonych sakramentów w Polsce wciąż maleje, a celebryci  chętnie argumentują swoje decyzje w mediach. Do kwestii chrztu podchodzą jednak z różną delikatnością. Które postacie z polskiego show-biznesu nie ochrzciły dzieci? 

Zapytano księdza o najczęstsze grzechy spowiedników.
12.10.2023 07:42 Zapytano księdza o najczęstsze grzechy spowiedników. Duchowny powiedział wprost, internauci aż wstrzymali oddech

Ksiądz Piotr Jarosiewicz swoje posłannictwo wypełnia nie tylko w lokalnej parafii, ale także w Internecie. Nie ma wątpliwości, że to właśnie tam anonimowi internauci zadają mu najbardziej wymagające pytania. Popularny duchowny został bowiem spytany o to, co ludzie najczęściej mówią podczas spowiedzi. Odpowiedź księdza nie pozostawia wątpliwości.

Te polskie gwiazdy dawno temu odcięły się od kościoła. Lista jest zaskakująco długa
05.10.2023 14:15 Te polskie gwiazdy dawno temu odcięły się od kościoła. Lista jest zaskakująco długa

Które polskie gwiazdy dokonały apostazji, czyli rezygnacji z bycia częścią kościoła? Lista nazwisk jest długa, jednak każdy z artystów nie miał problemu, by publicznie wyjaśnić, jakimi pobudkami kierował się, podejmując taką decyzję. Oto dlaczego polscy aktorzy, piosenkarze i inni celebryci odeszli od praktyk religijnych.

Jako pierwsza Polka została biskupką:  "Chcę wspierać mniejszości". Ma aż trzy parafie
05.10.2023 11:19 Jako pierwsza Polka została biskupką: "Chcę wspierać mniejszości". Ma aż trzy parafie

Ks. Paulina Hławiczka-Trotman jest pierwszą polską biskupką. Historia duchownej Luterańskiego Kościoła w Wielkiej Brytanii pełna jest determinacji i wyrzeczeń, jednak dzięki pracowitości udało jej się osiągnąć cel, który do niedawna wydawał się nierealny. Biskupka Paulina Hławiczka-Trotman szczerze o swojej drodze ku kapłaństwu.

Ksiądz Sebastian Picur
14.09.2023 09:56 Jaka jest zaleta życia w celibacie? Ksiądz z TikToka rozśmieszył internautów

Ksiądz Sebastian Picur to jeden z najpopularniejszych duchownych pełniących swoją misję nie tylko lokalnie, ale także w sieci. Porusza tematy ważkie, ale czasem internauci zadają mu również mniej poważne pytanie. Odpowiedź a jedno z nich wprawiła użytkowników TikToka w doskonały humor. Co według kapłana jest największą zaletą życia w celibacie?

Jolanta Kwaśniewska
14.09.2023 08:20 Jolanta Kwaśniewska wprost o swojej wierze i Kościele. "Zamknięta karta w moim życiu"

Jolanta Kwaśniewska wiele lat temu utożsamiała się z Kościołem i podkreślała, że wiara w Boga jest dla mnie bardzo istotna. Dziś po tych deklaracjach nie ma już śladu. Dlaczego? Jolanta Kwaśniewska nazwała rzeczy po imieniu i wyjaśniła, jakie są przyczyny tego nagłego, ale głęboko przemyślanego odwrotu. 

Sala szpitalna
13.09.2023 11:27 Nie żyła przez 27 minut. Po przebudzeniu zapisała na kartce tylko dwa słowa

Śmierć kliniczna trwała przez niemal pół godziny, ale lekarzom udało się ją odratować. Pewna kobieta po przebudzeniu napisała tylko dwa słowa, a potem opowiedziała, co widziała po "tamtej stronie". Takie przypadki zdarzają się niezwykle rzadko. 

Chipsy
12.09.2023 12:17 Bekonowe chipsy schrupane w piątek to grzech? Ksiądz odpowiada

Piątek to ten dzień tygodnia, w którym katolicy wstrzymują się od spożywania mięsnych dań. Czy ta surowa niczym tatar zasada obowiązuje także w przypadku chipsów bekonowych? Ksiądz Sebastian Picur znany jako "ksiądz z TikToka" podjął się odpowiedzi na to pytanie, a internauci w swoim stylu to skomentowali. 

Ksiądz Piotr Jarosiewicz
01.09.2023 14:13 Śniła ci się zmarła osoba? Znany ksiądz wyjaśnia, co to oznacza

Zdarza się, że często śnią się nam zmarłe osoby, a najczęściej do takich sytuacji dochodzi tuż po pogrzebie. Okazuje się, że stać za tym może coś więcej niż tęsknota lub problemy z odnalezieniem się w nowej sytuacji. Ksiądz zdradza, co takie sny mogą w rzeczywistości oznaczać.

Jurek Owsiak
24.07.2023 22:40 Jurek Owsiak dostał list od księdza. Poruszające słowa dla Polaków

Jurek Owsiak jako założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie cieszy się w środowisku Kościoła Katolicka jednomyślną opinią. Część księży należy do jego zagorzałych oponentów, inni zaś gorliwie popierają zainicjowaną przez niego działalność charytatywną. Jeden z duchownych wzburzony obecną sytuacją w Polsce postanowił napisać szczery list do Jurka Owsiaka. Treść właśnie ujrzała światło dzienne.

Lekcja religii
20.07.2023 12:21 Uczeń pokazał katechetce, co przyniósł ze sobą do szkoły. "Chciała wypędzić demona"

Lekcje religii w szkołach prowadzone są nie tylko przez księży, ale także cieszące się nieposzlakowaną opinią katechetki. Jedna z nich nie wykazała się biblijną cierpliwością i w przypływie emocji zachowała się wobec ucznia w mało dydaktyczny sposób. Jak niepokorny młodzieniec doprowadził ją do szewskiej pasji?

Violetta Villas
09.07.2023 12:56 Violetta Villas tuż przed śmiercią przekazała przyjacielowi szokującą wiadomość. Nikt nie wiedział

Violetta Villas była kultową artystką, jednak wielkie były nie tylko jej muzyczne dokonania, ale także mniemanie o samej sobie. Gdyby piosenkarka po prostu uważała się za najjaśniejszą gwiazdę polskiej sceny, wielu nawet by się nie zająknęło. Gorzej, gdy mająca się za wzór wszelakich cnót Violetta Villas snuła niepokorną wizję na temat swojego religijnego posłannictwa. Niebywałe, jakie informacje przekazała przed laty jednemu ze swoich wiernych przyjaciół. 

Agnieszka Kaczorowska
08.06.2023 18:32 Agnieszka Kaczorowska nie pośle nieochrzczonych dzieci na religię. Zaskakujący powód

Agnieszka Kaczorowska jest szczęśliwą matką dwóch córek, Emilii i Gabrysi. Gwiazda "Klanu" już jakiś czas temu zdecydowała, że jej dzieci nie zostaną ochrzczone. Niebawem aktorkę czeka kolejna ważna decyzja dotyczącą nauki religii w szkole, jednak zdaje się, że na ten temat swoje zdanie ma już od dawna. Dlaczego Agnieszka Kaczorowska nie pośle swoich dzieci na lekcje religii? Artystka podała zaskakujący powód. 

Zakonnice
08.06.2023 17:25 Ile zarabia zakonnica w Polsce? Odwieczna tajemnica wreszcie wyszła na jaw

Zarobki polskich księży owiane są tajemnicą, jednak od kilku lat wierni coraz śmielej domagają się upublicznienia tej wiedzy. Większość ciekawskich zupełnie zapomina o zakonnicach, które pracują w cieniu duchownych. Na jakie (i czy w ogóle) mogą liczyć wynagrodzenie? Temat tabu wreszcie został poruszony, jednak nie obyło się bez kontrowersji. 

Adam Darski Behemoth
07.06.2023 19:17 Nergal wystąpi w Boże Ciało. Organizacje katolickie chcą odwołania koncertu

Adam Darski zwany Nergalem jest liderem grupy Behemoth, która będzie jedną z największych gwiazd koncertu Mystic Festival w Gdańsku. Formacja na czele z charyzmatycznym piosenkarzem da koncert dla polskiej publiczności w święto Bożego Ciała. Ta zbieżność dat sprawiła, że na Nergala i jego twórczość wylała się fala krytyki. Organizacje religijne nie zostawiły na nim suchej nitki. O co go oskarżają?

Michał Wiśniewski
21.05.2023 16:57 Michał Wiśniewski zdradził, czy ochrzci szóste dziecko. "To nie ma nic wspólnego z religią"

Michał Wiśniewski od tygodnia cieszy się narodzinami swojego szóstego potomka. W ferworze ojcowskich obowiązków znalazł jednak czas, by zastanowić się nad ewentualnym chrzęstem swojego dziecka. Dla piosenkarza przyjęcie tego sakramentu jest niezwykle ważnym wydarzeniem, jednak patrzy na tę kwestię z nietypowej perspektywy. 

Nergal
23.04.2023 12:03 Lider Behemoth znów zaskakuje. Nergal ostro o kościele i rządzie, publiczność klaskała

Behemoth od dłuższego czasu był niesłyszalny. Zespół promował się ostatnio przede wszystkim swoją muzyką, ale to chyba znów się zmieni. Nergal na scenie Fryderyków skrytykował odważnie kościół, polski rząd i Boga. Znów zrobiło się głośno. 

ksiądz Woźnicki
12.04.2023 20:49 Ksiądz wygnał go z mszy świętej. "Zjeżdżaj pan stąd. Żeby nawet zapach nie został"

Ksiądz Michał Woźnicki słynie z odważnego artykułowania nie tylko Słowa Bożego, ale także bezkompromisowej oceny zachowań wiernych. O tym, że wprost z ambony ofiarą jego bezlitosnych i obraźliwych komentarzy może stać się każdy, na własnej skórze przekonał się pewien uczestnik mszy.  Przez kontrowersyjnego duchownego został oskarżony o szpiegostwo i wygnany z nabożeństwa. Jakie słowa padły spod ołtarza?

spowiedź
05.04.2023 22:53 Poszła do spowiedzi, chwilę później gorzko tego pożałowała. Trudno uwierzyć w to, co usłyszała od księdza

Jagoda opowiedziała na Twitterze o swoich doświadczeniach ze spowiedzi. Kobieta, jako wierna katoliczka, postanowiła pójść do niej i przyznała się do jednego, niewielkiego zdawałoby się, grzechu. Trudno uwierzyć, jak nazwał ją ksiądz. 

pierwsza komunia święta
01.04.2023 13:49 Pierwsza komunia święta sprofanowana nową modą? Internauci nie kryją zbulwersowania

Pierwsza komunia święto to wielka uroczystość kościelna, którą w Polsce i na świecie obchodzi wciąż tłum dzieci. Wydawało się, że niektóre mody już całkowicie zniknęły, ale okazało się, że nie - jedna z nich rozwinęła się w coś, co może zaniepokoić. Internauci są wzburzeni.

None
25.03.2023 21:17 Religia na maturze? Ida Nowakowska nie ma wątpliwości, czy to dobry pomysł

Ida Nowakowska zabrała głos ws. propozycji wprowadzenia matury z religii do szkół. Celebrytka nie ma temu nic przeciwko, a wręcz podchodzi do tego entuzjastycznie. Uznała, że religia jest tak wszechobecna, że byłoby to bardzo pożyteczne.

  • 1
  • 2