Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > "Ksiądz gangster" na komunii hitem sieci. Tak zareagowali wierni
Mateusz Wyderka
Mateusz Wyderka 01.06.2024 17:38

"Ksiądz gangster" na komunii hitem sieci. Tak zareagowali wierni

Ksiądz Stanisław Popis
Fot. screen TikTik/@fit.baranscy

Sezon komunijny 2024 trwa w najlepsze. Do sieci od czasu do czasu trafiają filmiki z komunijnych uroczystości, a niektóre z nich stają się wręcz hitami internetu. Tak jest w przypadku zamieszczonego na TikToku nagrania z księdzem prałatem Stanisławem Popisem z Radzymina, którego określono mianem “gangstera”. 

Film z księdzem z Radzymina hitem sieci

Populary serwis internetowy TikTok rozgrzał filmik z Pierwszej Komunii Świętej, na którym ks. prał. Stanisław Popis z parafii Przemienienia Pańskiego w Radzyminie, wchodząc do kościoła prezentuje się  ciemnych okularach przeciwsłonecznych, niczym rasowy, filmowy gangster. 

Nagranie zamieścił popularny profil fit.baranscy i to właśnie autorzy filmiku, jako pierwsi określili duchownego mianem gangstera. Trzeba przyznać, że wygląd księdza prałata rzeczywiście może budzić respekt. 

Opole 2024: 91-letnia Sława Przybylska zdobyła serca publiczności. "Niech młodzi się uczą"

Kościelne "Gangsta's Paradise" z przymrużeniem oka

Na nagraniu widzimy ujęcie z wejścia do wnętrza radzymińskiego kościoła. Najpierw tradycyjnie wchodzi procesja ministrantów, potem zaś na pierwszym planie pojawia się ksiądz Stanisław Popis, który z kamienną twarzą i ciemnymi, przeciwsłonecznymi okularami na oczach strofuje zgromadzonych w świątyni wiernych.

Śpiewać, śpiewać. Nie gadać. Śpiewać - słyszymy z ust duchownego. 

Wszystko oczywiście odbywa się z przymrużeniem oka, ale swoją postawą ksiądz zachęcił do śpiewania prawdopodobnie samego autora filmiku, który po tych słowach, również włączył się w nucenie popularnej pieśni kościelnej.

Internauci zachwyceni księdzem "twardzielem"

Tez zacząłem śpiewać kiedy on powiedział żeby śpiewać nie gadać - komentuje jeden z internautów. 

Respekt od księdza bije, aż sam zacząłem śpiewać - dodaje drugi.Respekt od księdza bije, aż sam zacząłem śpiewać - dodaje drugi.

Film ma już ponad dwa miliony wyświetleń i ponad tysiąc komentarzy na TikToku. Większość jest bardzo przychylna duchownemu, choć zdarzają się również i krytyczne głosy. Bez wątpienia jednak uczestnicy kościelnej uroczystości będą mieć zabawną pamiątkę z tego wydarzenia. 

@fit.baranscy

Ksiadz Gangster z Radzymina 😂 🔊🔊🤣 śpiewacć, śpiewać… nie gadać 😅

♬ dźwięk oryginalny - fit.baranscy

Źródło: TikTok/Vibez