Rozrywka.Goniec.pl > Pierwsza Komunia Święta

Pierwsza Komunia Święta

Kościół
06.06.2023 15:12 Ksiądz wywiesił w kościele kartkę z zasadami dla dzieci. Jedno zdanie oburzyło rodziców

Rodzice uczestników pierwszej komunii świętej w jednym z kołobrzeskich kościołów nie kryli oburzenia po tym, co znaleźli w kościele. Na kartkę z listą dobrych zasad dzieci przystępujących do sakramentu trafiło skandaliczne zdanie, które, jak twierdzą, w ogóle nie powinno się wybrzmieć. Reakcja księdza jest znacząca.

Pierwsza komunia święta
01.06.2023 17:53 "Nie-komunia" coraz popularniejsza wśród ateistów. Zamiast sakramentu fundują dzieciom mocniejsze przeżycia

Komunia święta podczas mszy poprzedzonej wielodniowymi przygotowaniami, modna śnieżnobiała alba, a potem uroczystość w restauracji i góra luksusowych prezentów? Ateiści, którzy nie posyłają swoich dzieci do kościoła, znaleźli genialny (jak sądzą) zamiennik. Co fundują dzieciom zamiast pierwszej komunii? Ich pomysł wzbudził spore kontrowersje.

komunia
30.05.2023 19:38 Zaśpiewali hit disco-polo na pierwszej komunii. Polacy są załamani. "To żart"

Sakrament Pierwszej Komunii Świętej to dla wielu dzieci wielkie przygotowania, liczne próby czytania i śpiewów, aby wypaść jak najlepiej podczas mszy świętej. Mali chrześcijanie mają swoje różne zadania podczas ceremonii. Jedni niosą dary, inni czytają, a jeszcze inni śpiewają kościelne utwory czy psalmy. Jak się okazuje, nie we wszystkich kościołach wygląda to tak standardowo. Na pewnym nagraniu na TikToku pokazano, jak w jednej z polskich parafii dzieci podczas uroczystości komunijnych śpiewają… disco-polo.

wideo z komunii
30.05.2023 18:23 Nagranie z komunii hitem internetu. Ksiądz nie mógł powstrzymać śmiechu

Sakrament Pierwszej Komunii Świętej to dla wielu przystępujących do niego dzieci ogromny stres. Chcą wypaść jak najlepiej przed swoimi rówieśnikami oraz rodzicami i bardzo często z tego powodu przytrafiają im się małe wpadki. Pewna dziewczynka z nagrania poniżej tak się zdenerwowała, że… wypiła prawie całe wino mszalne. Reakcja księdza była bezcenna.

pierwsza komunia święta
29.05.2023 21:39 Ksiądz zadał dzieciom pytanie o pierwszą komunię. Odpowiedzi dają do myślenia, każdy rodzic powinien to usłyszeć

Sezon komunijny powoli zbliża się do końca. Ks. Rafał Główczyński, znany z TikToka jako Ksiądz z osiedla, zapytał dzieci, które przystąpiły w tym roku do pierwszej komunii świętej, z czym kojarzy się im to wydarzenie. Zadał również pytanie o ich wymarzone prezenty. To, co usłyszał, mocno go zaskoczyło…

Komunia święta
24.05.2023 11:42 Wydała na komunię kilka tysięcy złotych i szybko pożałowała, wszystko przez bliskich. "Tak się nie robi"

Komunia święta to czas przeznaczony na duchowe refleksje, jednak to, co dzieje się w kościele, odgrywa coraz mniejszą rolę. O wiele ważniejsze jest to, by zorganizować doskonałe przyjęcie komunijne, które w wielu przypadkach przypomina małe wesele. Niestety, czasami na tych aspiracjach można się srogo przeliczyć.

Jessica Miemiec
23.05.2023 17:26 Uczestniczka "Rolnik szuka żony" tak wystroiła się na komunię. Burza w komentarzach

Jessica Miemiec to znana telewidzom jedna z uczestniczek piątej edycji uwielbianego show "Rolnik szuka żony". Bohaterka programu jest dosyć aktywna w mediach społecznościowych i często dzieli się swoim życiem z odbiorcami. Tym razem pochwaliła się stylizacją, którą wybrała na pierwszą komunię świętą u siostry. Jak się prezentowała? Oceńcie sami.

None
22.05.2023 22:54 Na komunię przyjechała karetą. Zdumiewające kreacje dziewczynki i jej mamy

Nadszedł czas komunii. Stylizacje, ozdoby i gadżety komunijne często wywołują wiele dyskusji w sieci i wzbudzają liczne kontrowersje. Pewna matka z córką wybrały nietypowy środek lokomocji, by dotrzeć na uroczystość. Ku zdziwieniu wszystkich, podjechały pod kościół białą karocą. To jeszcze nie wszystko. Niewiarygodne, co na siebie włożyły – stylizacje wprowadzają w ogromne zdziwienie.

Justyna Steczkowska
22.05.2023 13:51 Córka Justyny Steczkowskiej przystąpiła do pierwszej komunii. Co stało się z zebranymi pieniędzmi?

Justyna Steczkowska jest mamą trójki dzieci. Helena, jej najmłodsza córka, właśnie przystąpiła do komunii. Gwiazda wyjawiła, co zrobiła z pieniędzmi, które z tej okazji dostała dziewczynka.

Marcin Hakiel Katarzyna Cichopek
21.05.2023 18:19 Smutny finał komunii córki Katarzyny Cichopek i Marcina Hakiela. Niespodziewane sceny pod kościołem

Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel po rozwodzie dalej wspólnie zajmują się wychowaniem swoich dzieci. Eksmałżonkowie kontakty między sobą ograniczają do minimum, jednak są takie momenty w życiu dzieci (np. uroczystość komunijna), że rodzice muszą stawić się wspólnie. Niestety, w przypadku celebrytów nie skończyło się to szczęśliwie.

Małgorzata Socha
15.05.2023 11:15 Małgorzata Socha nie żałowała pieniędzy na komunię córki. Uroczystość kosztowała krocie

Małgorzata Socha w miniony weekend świętowała ważna okoliczność - Pierwszą Komunię Świętą córki Zosi. Aktorka postanowiła nie oszczędzać na tym wydarzeniu i zaprosiła gości do bardzo dobrze znanego pałacu. Całość kosztowała krocie. Polacy są kompletnie zaskoczeni. 

None
10.05.2023 14:46 Ile włożyć do koperty na komunie? Stawki poszły drastycznie w górę, Polacy chwytają się za kieszenie

Udział w pierwszej komunii świętej wiąże się ze sporym wydatkiem. Wiele osób ze względu na wysokie koszty często rezygnuje z obecności na uroczystościach. Ile zatem jesteśmy skłonni włożyć w kopertę?

Piotr Kędzierski, Olga Frycz w trakcie komunii
04.05.2023 15:09 Komunijne zdjęcia gwiazd hitem sieci. Niektórych osób nie da się rozpoznać

Sezon komunijny w pełni, więc również gwiazdy postanowiły przypomnieć, jak prezentowały się w tym wyjątkowym dniu. Skromna suknia Beaty Kozidrak kontrastuje z pełną przepychu, barokową kreacją Dody, zaś Piotr Kędzierski zadał szyku w wyjątkowo eleganckim garniturze. Oto jak celebryci wypadli podczas pierwszej komunii świętej. 

Michał Wiśniewski
04.05.2023 10:57 Michał Wiśniewski gorzko wspomina swoją komunię. Przyjął ją wcześniej, niż rówieśnicy

Michał Wiśniewski powrócił pamięcią do lat dzieciństwa, której spędził w domu dziecka i rodzinie zastępczej. Z wyjątkowym sentymentem wspomina pierwszą komunię, do której musiał przystąpić szybciej, niż rówieśnicy. Był ku temu ważny powód. 

Lara Gessler
30.04.2023 16:45 Lara Gessler radzi, jak przygotować komunię. Zaskakujące słowa

Lara Gessler talent do gastronomii odziedziczyła po Magdzie Gessler. Jej oczkiem w głowie jest cukiernictwo, jednak nie ogranicza się tylko do słodkości i chętnie dzieli się obszerną wiedzą na temat kulinariów. Niedawno zdradziła, jakie dania znaleźć się na stole podczas przyjęcia komunijnego. Lara Gessler podkreśliła, że w doborze menu trzeba pamiętać nie tylko o dorosłych, ale także o dzieciach, wszak komunia to ich święto. 

pierwsza komunia święta
30.04.2023 16:37 Zdecydowanie "zakazane" na komunii. Można sobie narobić wstydu na lata

Jak ubrać się na komunię? Stylista Daniel Jacob Dali zdradził nie tylko, co warto na siebie włożyć, ale także jakich elementów garderoby bezapelacyjnie unikać. Lepiej to wiedzieć, by później nie wstydzić się w kościele i na przyjęciu komunijnym. Cennych rad udzielił nie tylko paniom, ale także panom.  

Magda Gessler
29.04.2023 11:27 Ile kosztuje komunia u Magdy Gessler? Za taką kwotę można urządzić małe wesele

Przyjęcie komunijne w lokalu Magdy Gessler to marzenie wielu rodziców. Niestety, nie wszyscy mogą sobie pozwolić na takie luksusy. Ile trzeba zapłacić, by imprezę po pierwszej komunii świętej spędzić w wygodnych wnętrzach restauracji "U Fukiera"? Kwoty są wyższe, niż na wielu weselach. 

Zygmunt Chajzer
27.04.2023 10:57 Zygmunt Chajzer zdradził, co sądzi o przyjęciach komunijnych. Padły ostre słowa

Zygmunt Chajzer zajął stanowisko w sprawie, która mocno bulwersuje starsze (i nie tylko) pokolenie. Prezenter bez ogródek zrecenzował zachowanie rodziców, którzy organizują zbyt wystawne przyjęcia komunijne dla swoich dzieci. Weteran polskiej telewizji nie gryzł się w język. Ma rację?

None
22.04.2023 10:32 Na ten widok aż złapała się za portfel. Tyle kosztują pamiątki komunijne, ceny poszybowały

Przed nami sezon komunijny. Wielu zaproszonych gości zastanawia się, co podarować dziecku, przystępującemu do sakramentu. Okazuje się, że w tym roku trzeba będzie sporo wydać na prezenty.

Pierwsza Komunia wino
17.04.2023 21:37 Ksiądz nie wytrzymał ze śmiechu. Nagranie z komunii obiegło sieć

Dzień Pierwszej Komunii Świętej dla wielu dzieci oraz ich rodziców wiąże się ze sporymi emocjami. Tak było w przypadku Brynley Heidebrink ze Stanów Zjednoczonych. Dziewczynka odczuwała silny stres związany z przyjęciem sakramentu. Chodziło o ilość wina, którą powinna wypić. Sprawy przybrały jednak nieoczekiwany obrót…

pierwsza komunia święta
01.04.2023 13:49 Pierwsza komunia święta sprofanowana nową modą? Internauci nie kryją zbulwersowania

Pierwsza komunia święto to wielka uroczystość kościelna, którą w Polsce i na świecie obchodzi wciąż tłum dzieci. Wydawało się, że niektóre mody już całkowicie zniknęły, ale okazało się, że nie - jedna z nich rozwinęła się w coś, co może zaniepokoić. Internauci są wzburzeni.

dziewczynka i ksiądz
13.03.2023 11:41 Rozbrajająca reakcja dziewczynki na próbę błogosławieństwa przez księdza. Nagranie stało się hitem

Stosunek najmłodszych do spraw wiary, jak i do samego kościoła niekoniecznie jest tak samo poważny jak ten dorosłych. Najlepszym przykładem jest rozbrajająca reakcja dziewczynki na próbę błogosławieństwa ze strony duchownego. Nagranie ze zdarzenia stało się internetowym hitem.

ksiadz
22.05.2022 09:26 8-latka wyznała grzech podczas pierwszej spowiedzi. Ksiądz wpadł w szał i zaczął na nią krzyczeć

Pierwsza Komunia św. to wielkie wydarzenie w życiu każdego młodego katolika. Nie każdy jednak z przyjemnością po latach wspomina swoją pierwszą spowiedź. Tak jest w przypadku pani Katarzyny, która w rozmowie z serwisem kobieta.wp.pl przyznała, że spotkała się wówczas z przedziwną reakcją księdza. Gdy jako 8-letnia dziewczynka z duszą na ramieniu wyznała mu grzech, ten zaczął na nią krzyczeć.Maj to tradycyjny czas, gdy celebrowane są Pierwsze Komunie Święte. Uroczystość tę poprzedza pierwsza spowiedź, która dla wielu dzieci jest niezwykle stresująca. Wiele z tych nieprzyjemnych emocji wywołują niestety sami księża, którzy nie zawsze potrafią zachować się w odpowiedni sposób.

first-communion-gfe3217330 1920
17.05.2022 21:47 Pierwsza Komunia prawie jak ślub. 9-latka wyglądała niczym panna młoda, jest nagranie

W sieci pojawiło się szokujące nagranie ze zdjęciami przystępującej do Pierwszej Komunii 9-latki. Dziewczynka w tym szczególnym dniu wyglądała niczym panna młoda na ślubie, co wzbudziło ogromne kontrowersje wśród internautów. Ich szczególną uwagę przykuła mocna opalenizna kilkulatki i jej wyrazisty makijaż.Pierwsza Komunia to ważny sakrament w życiu młodych chrześcijan, jednak już od wielu lat traktowane jest bardzo materialnie. Dzieci liczą z tej okazji na drogie prezenty, a ich rodzice prześcigają się w organizacji najlepszych przyjęć komunijnych.

I Komunia Święta
14.05.2022 13:51 Zadziwiająca stylizacja na I Komunię Świętą hitem internetu. Nagranie wywołało skrajne emocje

Internet podbija nagranie przedstawiające dziewczęcą stylizację na przyjęcie wyprawione z okazji I Komunii Świętej. Odzież odbiega od standardów, które ukształtowała tradycja habitów i alb. Trzeba przyznać, że "moda komunijna" robi się coraz ciekawsza. Rodzice prześcigają się w tym, kto wyprawi swojej pociesze wspanialsze przyjęcie. Sezon komunijny w pełni Okres I Komunii Świętej to wyjątkowy czas w życiu katolika. To właśnie wówczas po raz pierwszy w pełni może uczestniczyć w Eucharystii, przyjmując Ciało Chrystusa pod postacią opłatka. Jako że do celebracji dochodzi najczęściej w wieku dziecięcym, z pewnością bardziej niż na nabożeństwo w kościele, nasze pociechy oczekują na prezenty, zwyczajowo darowane im z tej okazji. Choć część rodziców świętuje I Komunię Świętą swojego dziecka w swoich mieszkaniach, w gronie najbliższej rodziny, wielu z nich decyduje się na zorganizowanie wystawnej "komunijnej" imprezy, np. w restauracji. Dzieciom z pewnością niewygodnie byłoby spędzać czas jej trwania w tradycyjnej albie. Świat mody wyszedł więc naprzeciw i zapoczątkował wyjątkowe "komunijne stylizacje". Kreacja na I Komunię Świętą hitem internetu W sieci pojawiają się zdjęcia i nagrania, przedstawiające wymyślne stroje, w których pozują dzieci na swoich pierwszokomunijnych przyjęciach. Przekrój stylizacji jest naprawdę zadziwiający. Świętujący mają na sobie kreacje przypominające bardziej szlafroki, płachty, a nawet stroje kąpielowe, niż tradycyjne habity, w których przystępuje się do I Komunii Świętej. Jedna z nich wzbudziła w internecie szczególne emocje. Na TikToku pojawiło się nagranie, które szybko stało się viralem. Widzimy na nim uśmiechniętą dziewczynkę w białym stroju, przypominającym piżamę. W ręce dzierży berło, a na głowie ma koronę. Na plecach dziecko wyhaftowany ma krzyż oraz napis "Pierwsza Komunia Święta". Z pewnością nie każdy rodzic byłby w stanie zrozumieć motywacje, jakimi kierowali się twórcy stylizacji. @theadyskizzy My Beautiful Grand Neice Looking Beautiful For Her 1st Holy Communion Tomorro 💖 #fyp #foryoupage #commuion #firstcommunion ♬ Isn't She Lovely - Stevie Wonder Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:Finał "Twoja Twarz Brzmi Znajomo": kto wygrał program? Wszystko już wiadomoNie żyje znany amerykański aktor Fred Ward. Zmarł parę dni temu, rzecznik wstrzymywał się z informacjąMatura fizyka 2022 odpowiedzi. Rozwiązania zadań z rozszerzonej fizykiŹródło: goniec.pl

pierwsza komunia święta
12.05.2022 17:39 Zaskakująca i wyjątkowa uroczystość pierwszej komunii świętej. Nagranie hitem sieci

Zaskakująca uroczystość pierwszej komunii świętej. Wierni zaniemówili, kiedy usłyszeli wykonywaną przez dzieci piosenkę. To słynny hit, nikt się go jednak zupełnie nie spodziewał. Wszystko się nagrało.Większość piosenek komunijnych jest znana wszystkim wiernym. Bardzo popularne są choćby "Panie dobry jak chleb", "Oto jest dzień" czy "Pan Jezus już się zbliża". Księża i siostry zakonne stawiają jednak czasem na inne przeboje...

magda gessler tort pierwsza komunia święta
11.05.2022 19:41 Ile kosztuje tort komunijny u Magdy Gessler? Można złapać się za głowę

Maj to czas pierwszych komunii świętych. Po uroczystości rodzice najczęściej organizują dla swoich pociech kameralne uroczystości dla najbliższej rodziny. Niektórzy z nich zamawiają na te uroczystości również tort. Produkt ten u Magdy Gessler kosztuje krocie. Choć o wiele taniej oczywiście wyjdzie zrobienie wszystkiego samemu, niewielu rodziców ma dziś czas i możliwość zorganizowania podobnej uroczystości w swoim domu. Ceny mogą być jednak zabójcze.

julia wieniawa pierwsza komunia święta
08.05.2022 22:04 Julia Wieniawa zaskoczyła kreacją na pierwszą komunię świętą swojej siostry. Fani wpadli w zachwyt

Julia Wieniawa zaskoczyła wszystkich swoją kreacją na pierwszą komunię świętą swojej siostry. Aktorka postawiła na letnią elegancję, a jej wybór bardzo spodobał się fanom. Całość zwieńczyła torebką Chanel za aż 12 tysięcy złotych, a podczas uroczystości pokomunijnej spotkała starego znajomego.Siostra Julii Wieniawy, Kornelia, w tym roku przystępowała do pierwszej komunii świętej. Dzięki kontaktom aktorki, mogła mieć zorganizowaną pokomunijną zabawę w restauracji jednego ze znanych polskich tancerzy.

  • 1
  • 2