Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Śniła ci się zmarła osoba? Znany ksiądz wyjaśnia, co to oznacza
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 01.09.2023 14:13

Śniła ci się zmarła osoba? Znany ksiądz wyjaśnia, co to oznacza

Ksiądz Piotr Jarosiewicz
TikTok: @ks.piotrjarosiewicz

Zdarza się, że często śnią się nam zmarłe osoby, a najczęściej do takich sytuacji dochodzi tuż po pogrzebie. Okazuje się, że stać za tym może coś więcej niż tęsknota lub problemy z odnalezieniem się w nowej sytuacji. Ksiądz zdradza, co takie sny mogą w rzeczywistości oznaczać.

Co oznacza pojawienie się nieboszczyka we śnie? Senniki nie mają wątpliwości

Najczęściej śnią się nam zmarli członkowie rodziny i bliscy. Zdaniem duchownego, nie ma w tym przypadku i może mieć to bardzo duże znaczenie dla człowieka. Ksiądz Piotr Jarosiewcz na TikToku wyjaśnił, co może oznaczać sen o zmarłym według Kościoła Katolickiego. Zgodnie z wiarą to może być ważny sygnał od duszy nieżyjącego. 

Sny dla wielu osób stanowią coś znacznie więcej niż jedynie projekcje śniącego umysłu. Nie brak głosów, że treść marzeń sennych może mieć wymiar symboliczny... a czasem mogą one przewidywać przyszłość. Liczne senniki interpretują symbole występujące w snutych przez śpiących opowieściach. Ile w tym prawdy? Choć wydawałoby się, że niewiele, to pewien ksiądz postanowił zabrać głos w ich sprawie.

Nowe informacje ws. wypadku polskich pielgrzymów w Chorwacji. Prokuratura właśnie postawiła zarzuty

Co według sennika oznacza wizyta nieboszczyka we śnie?

Jakie znaczenie ma pojawienie się zmarłego we śnie według popularnego sennika? To zależy:

  • Jeśli rozmawiasz ze zmarłym, wróży to dobre wiadomości lub spełnienie jakiejś nadziei. Jest to także przestroga, aby śniący dotrzymywał danego słowa. Niekiedy sen ten wróży zerwanie jakiejś relacji np. utratę przyjaciela.
  • Jeżeli całujesz umarłego, oznacza to długie życie w zdrowiu i szczęściu.
  • Gdy widzisz kogoś leżącego w trumnie, co na to sennik ? Wieszczy to koniec Twoich kłopotów. Niekiedy sen wróży również żal i tęsknotę oraz utratę przyjaciela lub bliskiej osoby.
  • Kiedy wykopujesz czyjeś zwłoki, wielkie niebezpieczeństwo.
  • Gdy składasz zwłoki do grobu, zgodnie z sennikiem wieszczy to szczęście w miłości lub przeciwnie - rozstanie, nieporozumienia i kłótnie.
  • Jeśli w jakiś sposób obcujesz z umarłym, zwycięstwo.

Co według Kościoła oznacza pojawienie się zmarłego we śnie?

Jakie znaczenie ma pojawienie się zmarłego we śnie według Kościoła? Wyjaśnić to postanowił ksiądz Piotr Jarosiewicz, Okazuje się, że pojawienie się w marzeniach nocnych nieboszczyka oznacza coś kompletnie innego.

- Pismo Święte podpowiada nam, że modlitwa za zmarłych, komunia święta, eucharystia, msza święta odpusty i posty to są wszystko rzeczy, które pomagają zmarłym na drodze do Boga. Pan Bóg dopuszcza, aby zmarli przychodzili do nas, bo nasza modlitwa im pomaga - zdradza w mediach społecznościowych duchowny.

- Bóg dopuszcza dusze, żeby one się ukazywały w różnorakiej postaci - dodał kapłan, sugerując, że pojawienie się zmarłego w naszym śnie może stanowić prośbę o modlitwę, która pomoże jego duszy stanąć przed Bogiem.