Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Tuż po urodzeniu wyglądał jak dziadek. Dziś jest niemal nie do poznania
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 29.08.2023 15:23

Tuż po urodzeniu wyglądał jak dziadek. Dziś jest niemal nie do poznania

niemowlę
Lisa Fotios z pexels

To dziecko od urodzenia miało niecodzienną urodę, bardzo intrygującą i interesującą. Od samego początku ciekawił swoim wyglądem wszystkich, którzy mieli okazję go zobaczyć. Niestety to, co sprawiało, że był niepowtarzalny, stało się źródłem smutku. Wszystko za sprawą podłych żartów i memów, które przepełnione były niewybrednymi komentarzami.

Dziecko o niecodziennej urodzie

Redd przyszedł na świat w 2012 roku i już na oddziale noworodkowym wywołał ogromną sensację. Jego mama, wspomina, że wszyscy, którzy o nim usłyszeli, chcieli go zobaczyć - chłopca o niebieskich oczach i… białych niczym śnieg włosach. Patricia nie widziała w tym niczego niesamowitego, ponieważ zarówno ona, jak i jej mąż i starszy syn również posiadali włosy o jasnym kolorze. Dla reszty osób był zdecydowanie sensacją.

Osiem gwiazdek na grobie nauczycielki. Cmentarz reaguje, rodzina nie ustąpi

Niesamowity chłopiec o niecodziennej urodzie

Gdy chłopiec miał dwa miesiące, jego mama zauważyła coś, co ją zaniepokoiło, a mianowicie dziwne ruchy jego gałek ocznych, które wyglądały tak, jakby drgały. Wraz z mężem zaczęła szukać w internecie informacji na ten temat i trafili na trop, który wszystko tłumaczył - okazało się, że Redd najprawdopodobniej jest albinosem.

Patricia wcześniej nie słyszała o tej chorobie, jednak sama musiała przyznać, że jej syn posiada wszystkie cechy, które jej odpowiadają: bardzo jasną skórę, białe włosy oraz niebieskie, mimowolnie poruszające się oczy.

Rodzice postanowili rozpocząć konsultacje lekarskie. Udali się do okulisty, a także do specjalistów zajmujących się genetyką. Badania potwierdzili ich przypuszczenia i okazało się, że Redd faktycznie ma albinizm oczno-skórny typu pierwszego (OCA1). 

Patricia powitała na świecie kolejne dziecko z taką samą przypadłością, co jej pierwszy syn

Patricia w 2018 roku urodziła drugiego syna, któremu nadała imię Rockwell. U niego także lekarze stwierdzili albinizm. Gdy zdjęcia chłopca znalazły się w sieci, internauci często niepochlebnie komentowali jego wygląd, często określając niemowlę, że “wygląda jak dziadek” bądź “urodziło się jako starzec”. Te podłe komentarze okropnie bolały Patricię i Dale'a, którzy starali się kontaktować z każdą osobą, która udostępniła zdjęcie ich syna, by je usunęła, jednak szybko do nich dotarło, że to jest wręcz niemożliwe. Zdecydowali się ignorować wszystkie nieprzyjemne komentarze, zdając sobie sprawę, że uroda ich syna zawsze będzie rzucała się w oczy i zawsze będzie powodem do plotek i dyskusji. Patricia dodatkowo zauważyła, że bardzo mało osób wie, czym jest albinizm i z czym on się wiąże. 

Szybko okazało się, że nie tylko internet był przepełniony nieprzychylnymi komentarzami dotyczącymi wyglądu chłopców. Redd był niejednokrotnie atakowany przez rówieśników w szkole, na szczęście w jego obronie stawał starszy brat, Gage.

Dodatkowo sen z powiek Patricii i Dale spędzały myśli o tym, że chłopcy przez albinizm, są narażeni na różne choroby. Albinosi często mają poważne problemy ze wzrokiem, które mogą zakończyć się nawet ślepotą, są też bardziej narażeni na poparzenia słoneczne i choroby skóry.

Obecnie dwaj bracia, którzy mierzą się z albinizmem, dobrze się rozwijają. Redd przeszedł operację wzroku, przeniósł się także z prywatnej szkoły dla dzieci niewidomych do publicznej. Dzięki zabiegowi, który przeszedł, mógł zrezygnować z opaski, którą nosił na oku. Dodatkowo chłopcy muszą na siebie uważać, gdy przychodzą słoneczne dni. Gdy chcą w tym czasie przebywać na dworze, muszą pamiętać o kilku ważnych rzeczach: o okularach przeciwsłonecznych, o czapce, a przede wszystkim nie mogą zapomnieć o kremie z filtrem.

Tagi: dziecko