Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Agnieszka Kaczorowska nie pośle nieochrzczonych dzieci na religię. Zaskakujący powód
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 08.06.2023 18:32

Agnieszka Kaczorowska nie pośle nieochrzczonych dzieci na religię. Zaskakujący powód

Agnieszka Kaczorowska
Kapif

Agnieszka Kaczorowska jest szczęśliwą matką dwóch córek, Emilii i Gabrysi. Gwiazda "Klanu" już jakiś czas temu zdecydowała, że jej dzieci nie zostaną ochrzczone. Niebawem aktorkę czeka kolejna ważna decyzja dotyczącą nauki religii w szkole, jednak zdaje się, że na ten temat swoje zdanie ma już od dawna. Dlaczego Agnieszka Kaczorowska nie pośle swoich dzieci na lekcje religii? Artystka podała zaskakujący powód. 

Agnieszka Kaczorowska nie ochrzciła córek

Agnieszka Kaczorowska nie zdecydowała się na to, by jej dzieci przyjęły sakrament chrztu świętego i stały się częścią Kościoła Katolickiego. Aktorka przekonywała, że nie jest przeciwniczką żadnej religii i nie kierowała się niechęcią. Ważne było dla niej coś zupełnie innego. 

- Uważam, to jest też od strony duchowej i energetycznej związanej z czakrami w naszym ciele potwierdzone, że sakramenty zamykają nasze czakry. Wierzę, że po co mamy coś zamykać, jak możemy coś otwierać - zapewniała w Plejadzie. 

Nie da się ukryć, że Agnieszka Kaczorowska dużą uwagę skupia na duchowej sferze rozwoju swoich dzieci. Czy ten nacisk sprawił, że Emilia i Gabrysia nie będą uczęszczać na religię zgodną w państwowej szkole?

Dziś zna go cała Polska. Poznajecie, kto jest na zdjęciu z młodości?

Agnieszka Kaczorowska nie pośle dzieci na religię

Agnieszka Kaczorowska nie jest w żaden sposób związana z Kościołem i chce tego samego dla swoich dzieci. Pragnie, by miały możliwość poznania świata nie tylko przez pryzmat jednej religii, a ich umysły były otwarte na inne poglądy. 

- Nie jesteśmy powiązani z Kościołem. Uważam, że sakramenty mogą ograniczać nasze duchowe i energetyczne potencjały (…) Dlaczego zamykać, kiedy można otwierać? (…) Chciałabym, aby moje dziewczynki miały edukację o wszystkich religiach świata. - wyznała Agnieszka Kaczorowska w rozmowie z Plotkiem. Gwiazda "Klanu" w sprawie edukacji swoich dzieci podjęła już pierwsze kroki. 

Agnieszka Kaczorowska chce, by córki uczyły się w prywatnej szkole

Agnieszka Kaczorowska nie chce, by jej córki uczyły się w szkole publicznej, dlatego wykształcenie najprawdopodobniej będą zdobywać w prywatnej placówce z międzynarodowym programem. 

- Chciałabym, aby wiedziały, czym jest religia, dlaczego ludzie na różnych stronach świata wyznają różne religie, jakie są ich podstawy, co jest między nimi wspólne, a co odmienne. Jeśli któraś religia szczególnie je zainteresuje, być może zechcą zgłębić jej tajniki jeszcze głębiej. Uważam, że religioznawstwo powinno być ważnym elementem ich edukacji - skwitowała Agnieszka Kaczorowska. Jak oceniacie jej podejście?

Źródło: Plejada, Plotek