Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Co dzieje się z małżeństwem po śmierci? Strasznie przykre. Słowa księdza nie pozostawiają złudzeń
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 11.10.2023 10:19

Co dzieje się z małżeństwem po śmierci? Strasznie przykre. Słowa księdza nie pozostawiają złudzeń

Małżeństwo, ksiądz
Pexels z Pixabay, tiktok.com/@ks.piotrjarosiewicz

Ksiądz Piotr Jarosiewicz, który prężnie działa na TikToku, wyjaśnił swoim obserwatorom, co dokładnie dzieje się po śmierci z małżeństwem. Jego słowa były bardzo zaskakujące. Okazało się, że w tym temacie nie każdy ma odpowiednie kompetencje i wystarczającą wiedzę, by móc wyjaśnić to zagadnienie. 

Ksiądz Piotr Jarosiewicz działa na TikToku

Ksiądz Piotr Jarosiewicz należy do grona duchownych, którzy Słowo Boże głoszą nie tylko w kościele, ale także w social mediach. Jego prężne działania zdecydowania pomagają osobom w zrozumieniu wiary. 

Dodatkowo robi to w sposób subtelny, nienachalny, niejednokrotnie żartobliwy, co sprawia, że odbiór jego słów jest zdecydowanie pozytywny. Chętnie także odpowiada na pytania internautów dotyczące wiary i pomaga swoim obserwatorom w zrozumieniu jej.

@ks.piotrjarosiewicz Odpowiadanie użytkownikowi @ATM.PIN.855339 ♬ Clocks (Piano Instrumental) - Piano Queen
Prowadzący "Dzień Dobry TVN" DRWI z debaty TVP. Opublikował taki komunikat, że stacji pójdzie w pięty?

Zaskakujące pytanie. Ksiądz Piotr Jarosiewicz odpowiedział wyczerpująco

To właśnie te pytania, które internauci ślą w kierunku duchownego, cieszą się ogromną popularnością. Ksiądz Piotr Jarosiewicz za każdym razem odpowiada na nie wyczerpująco, a zarazem interesująco, niejednokrotnie w sposób zabawny. Jego obserwatorzy dzięki temu mogą dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, o których do tej pory nie wiedzieli. Nie boi się odpowiadać na pytania, które na pozór, mogą wydawać się absurdalne.

Jedna z internautek postanowiła zapytać duchownego, co dzieje się z małżeństwem po śmierci jednego z małżonków. Kobieta była zainteresowana odpowiedzią na pytanie, czy w niebie jej mąż nadal będzie z nią związany. Ksiądz Piotr Jarosiewicz szybko przybył z wytłumaczeniem tego nurtującego pytania.

Ksiądz odpowiedział internautce

Ksiądz Piotr Jarosiewicz odpowiedział internautce w sposób, który nie pozostawia żadnych złudzeń. Duchowny nagrał filmik i zamieścił na TikToku, w którym szybko wyjaśnił, że o tym wszystkim mówią słowa przysięgi małżeńskiej. Podczas ślubu narzeczeni ślubują sobie miłość, wierność, a także uczciwość małżeńską oraz to, że nie opuszczą się aż do śmierci - te kluczowe słowa tłumaczą wszystko. Według nich małżeństwo powinno trwać wyłącznie do momentu śmierci jednego z małżonków.

Dodatkowo ksiądz powołał się na fragment z Ewangelii św. Łukasza, przypominając, że w Niebie ludzie ani się nie żenią, ani nie wychodzą za mąż. Dodatkowo duchowny stwierdził, że wówczas miłość ukierunkowana jest w jedna stronę - Boga.

Ksiądz Piotr Jarosiewicz poruszył także kwestię tego, czy po śmierci jest możliwość rozpoznania swoich najbliższych. Duchowny wyjaśnił, że nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, jednak nie należy tracić nadziei, ponieważ według całej teologii, istnieje taka możliwość.

Tagi: Ksiądz