Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Wstrząsające kazanie polskiego księdza. Wprost porównał kobietę do... KONIA
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 20.11.2023 21:17

Wstrząsające kazanie polskiego księdza. Wprost porównał kobietę do... KONIA

Michał Woźnicki
Ksiądz namawia do bycia kobeit/YouTube: Wroniecka/Photo by Magdalena Smolnicka on Unsplash

Kontrowersyjny wielkopolski ksiądz Michał Woźnicki podczas kazania przekazał wierzącym, w jaki sposób mężczyźni powinni traktować kobiety. Padły niecodzienne porównania, a sam duchowny niemal wprost zachęcał... do bicia kobiet. W szokujących słowach uzasadnił przemoc wobec żon.

Ksiądz Michał Woźnicki znowu zaszokował internautów

Księdza Michała Woźnickiego z Poznania zna już cała Polska. Były salezjanin słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi i zachowań, które niejednokrotnie sprowadzały na niego zainteresowanie policji. Podczas jednej z ostatnich "mszy", które duchowny prowadzi od 2016 roku, był salezjanin wypowiedział się na temat tego, jak katolik powinien traktować kobietę.

Jakby tego było mało, podczas transmitowanej w sieci mszy pozwolił sobie na porównanie, które z pewnością wielu paniom nie przypadnie do gustu. Co takiego powiedział kontrowersyjny kapłan z Poznania?

Ciało Chrystusa było wszędzie. Podczas mszy ksiądz zrobił coś niebywałego, wierni zamarli z przerażenia

Były salezjanin wspomniał o biciu kobiet i ich roli

Słowa Michała Woźnickiego wielokrotnie budziły ogromne kontrowersje, a sam duchowny spotyka się w sieci z w pełni zasłużoną krytyką. W ostatnim kazaniu stwierdził, m.in. że mężczyzna bijący kobietę "chce ocalić jej serce i przekroczy pewną granicę. Nie jest to granica w świetle prawa Bożego, ale w prawie jej uczuć. U św. Alfonsa Marii Liguori znajdujemy zasadę, że mężczyzna nie ma prawa zbyt mocno bić swojej żony".

Jak wyjaśnił duchowny, takie zachowanie mieści się w "męstwie". I tłumaczy, że to obrona żony przed samą sobą, kiedy domaga się tego, aby nią potrząsnąć.

Kiedy to zrobisz, to, zamiast podziękować mężowi, że ją uratował, to się od niego odwróci i pójdzie - wyjaśnił duchowny w kolejnym ze swych kontrowersyjnych kazań.

Duchowny wprost zachęcał do bicia kobiet. Wyjaśnił dlaczego

W dalszej części były salezjanin, porównał kobietę do... konia. W swojej metaforze pozwolił sobie nawet na przyrównanie małżeństwa do gonitwy, w której dżokej musi mieć argumenty, które zachęcą konia do galopu.

Ciekawe, że jak są wyścigi konne, to nikt nie zrezygnował z bata wobec konia. Trzeba przynajmniej mieć bata. Kobieta musi czuć nad sobą rękę mężczyzny. Musi wiedzieć, że ją uratuje, gdy zabrnie w swoich uczuciach - dodał z ambony ksiądz Michał Woźnicki.

To nie pierwszy raz, gdy ksiądz w szokujących słowach wypowiada się na temat praw i roli kobiet w społeczeństwie. Przypomnijmy, że pod koniec września tego roku odniósł się do sprawy dzieci poczętych w efekcie gwałtu, twierdząc, że "taki scenariusz jest niezwykle rzadki, ponieważ Bóg chroni kobiety przed takimi sytuacjami". “Msze” kontrowersyjnego księdza możecie obejrzeć poniżej:

Tagi: Ksiądz