Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Ciało Chrystusa było wszędzie. Podczas mszy ksiądz zrobił coś niebywałego, wierni zamarli z przerażenia
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 17.11.2023 21:36

Ciało Chrystusa było wszędzie. Podczas mszy ksiądz zrobił coś niebywałego, wierni zamarli z przerażenia

Ksiądz
fot. freepik/ TikTok @ks.sebastianpicur; Kapłan przewrócił się i rozsypał hostię

Nawet podczas mszy mogą wydarzyć się niespodziewane momenty, o których nawet byśmy nie pomyśleli, że mogą w ogóle mieć miejsce. Tuż przed rozdaniem komunikantu zdarzył się pewien wypadek, musiały interweniować inne osoby.

Niespodziewany wypadek w kościele

W każdym momencie naszego życia może dojść do zaskakujących wydarzeń czy wpadek, które mogą wyglądać śmiesznie, a czasem przerażająco i wówczas potrafią narobić wszystkim wokół strachu. Dzieje się tak również w kościele, a dodatkowo wszystko zostało uwiecznione.

Znany z TikToka ksiądz Sebastian Picur zamieścił zaskakujące nagranie. Zostało wykonane podczas trwania mszy. Wszystko przebiegało poprawnie, ceremonia odbywała się w najlepszym porządku, aż do pewnego momentu. Wówczas zbliżał się czas rozdania wiernym komunii i w tym czasie zdarzył się przykry incydent.

Internauci płaczą ze śmiechu. Takiego nagrania z zakonnicami i księżmi jeszcze nigdy nie widzieli

Ksiądz przewrócił się i rozsypał hostię

Ksiądz, który dzierżył w dłoniach kielich z hostią i zmierzał w kierunku wiernych po schodach prowadzących do tabernakulum, niespodziewanie stracił równowagę i przewrócił się, rozsypując wokół komunikant, którego nie zdążył rozdać zgromadzonym ludziom w kościele. Na pomoc mu niemal natychmiast ruszyli ministranci.

Ksiądz Sebastian Picur postanowił zabrać głos w tej sprawie i wyjaśnił, jak należy się zachować w takiej sytuacji. Wytłumaczył, że podczas takiego zdarzenia należy pomóc nie tylko leżącej osobie, ale również zająć się rozsypaną hostią.

W takiej sytuacji oczywiście należy pomóc księdzu, zwłaszcza jak jest to człowiek starszy. Ale oprócz tego trzeba z jak największym szacunkiem odnieść się do ciała Chrystusa, do Komunii Świętej - powiedział duchowny.

Dodał, że należy pozbierać wszystkie komunikanty i ich ewentualne fragmenty, a następnie, najlepiej puryfikaterzem lub specjalną chustą, trzeba przetrzeć to miejsce, by mieć pewność, że wszystkie elementy hostii zostały zebrane.

Ksiądz przewrócił się i rozsypał hostię. Jest reakcja internautów

Nagranie zamieszczone przez duchownego na TikToku obejrzało już ponad 55 tysięcy internautów, którzy również postanowili zabrać głos w tej sprawie. Co niektórym udało się nawet zidentyfikować księdza, który uległ upadkowi podczas trwania mszy. Wyjaśnili, dlaczego mogło się to wydarzyć.

  • Znam tego księdza bardzo dobrze, jest to osoba starsza. Ma trochę problemów ze zdrowiem. Z tego, co wiem, to nic mu się nie stało, przykra informacja
  • Byłam na tej mszy i osobiście potwierdzam, że hostia została pozbierana, a miejsce przetarte. Biedny ksiądz Włodzimierz, modlę się za niego
  • To w mojej parafii. Na religii spytałam się siostry, jak ksiądz się czuje i powiedziała, że bardzo dobrze, tylko ma lekko rozbity nos
Tagi: Ksiądz TikTok