Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Internauci płaczą ze śmiechu. Takiego nagrania z zakonnicami i księżmi jeszcze nigdy nie widzieli
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 17.11.2023 17:44

Internauci płaczą ze śmiechu. Takiego nagrania z zakonnicami i księżmi jeszcze nigdy nie widzieli

Księża i zakonnice tańczą
Księża i zakonnice tańczą, TikTok: @niniwa_omi

Zakonnice i duchowni należący do organizacji NINIWA w nietypowy sposób pokazali, jak radzą sobie z trudnościami, które mogą spotkać każdego w życiu codziennym. Takiego nagrania na TikToku nie spodziewał się kompletnie nikt. Dzięki niemu mogą zyskać nowych wiernych.

Księża i zakonnice w niecodziennym wydaniu. Internauci zachwyceni

NINIWA to młodzieżowe stowarzyszenie katolickie, które organizuje spotkania, festiwale, koncerty, czy wydaje książki. Celem istnienia stowarzyszenia jest wspieranie młodzieży oraz zachęcanie jej do pogłębiania wiary. Najnowsze nagranie może okazać się w tym ostatnim przypadku szczególnie skutecznym narzędziem.

Organizacja NINIWA powstała w 2010 roku, a swoją siedzibę ma w miejscowości Kokotek (pow. lubliniecki) w województwie śląskim. Prężnie rozwija się także w mediach społecznościowych, publikując wpisujące się w trendy posty o tematyce religijnej.

Tworzymy wspólnotę młodych ludzi oraz tych, którzy mają młodego ducha, zainspirowaną św. Eugeniuszem de Mazenodem. Wszyscy jesteśmy niniwitami, którzy ciągle potrzebują Bożego przebaczenia i miłości. Jednocześnie jak Jonasz idziemy do współczesnego świata, by głosić tę miłość i prowadzić ludzi do spotkania z Bogiem - czytamy na stronie internetowej organizacji NINIWA.

Internauci mówią o błędzie w Matriksie. Samolot zatrzymał się w powietrzu i wisiał nad ziemią. Nagranie podbija sieć

Księża i zakonnice nagrali filmik na TikToku. Robią furorę w sieci

NINIWA jest obecna w kilkunastu miejscach w Polsce i za granicą. Spotykają się najczęściej przy parafiach oblackich. Rozwijają się duchowo w oparciu o autorską myśl formacyjną i treść misji "Wstań i idź do Niniwy".

W sieci pojawiło się nagranie wideo, na którym księża, zakonnice i zakonnicy tańczą do wybranych cytatów z Pisma Świętego będących rozwiązaniem codziennych trudności. W krótkim czasie ich nagranie obejrzano 200 tys. razy.

Na nagraniu widzimy tańczących księży, zakonnice i zakonników, a w nagraniu towarzyszą im cytaty z Pisma Świętego, które mogą być drogowskazem dla osób znajdujących się w trudnych momentach życia. Filmik został nakręcony w Oblackim Centrum Młodzieży w Lublińcu.

Życie zakonne po godzinach. Pozdrawiamy z 4. Zakonnego Forum Duszpasterstw Młodzieży i Powołań! - czytamy w opisie nagrania, pod którym pojawiło się mnóstwo komentarzy.

Tańczą i nauczają. Najnowsze nagranie księży i zakonnic na TikToku rozbawiło internautów

W zaledwie 2 dni pod filmikiem pojawiło się niemal 400 komentarzy, w których internauci nie kryją, że nagranie rozbawiło ich do łez.

@niniwa_omi Życie zakonne po godzinach… 🤪 Pozdrawiamy z 4. Zakonnego Forum Duszpasterstw Młodzieży i Powołań! 🫶 ig. @niniwa_omi 📲 #niniwa #kokotek #zakonnicy #forum #radosc #wiara #jaramniewiara #bogjestmiloscia ♬ dźwięk oryginalny - NINIWA

- "Pocieszne. Kocham takich ludzi", "Super wyszło", "Aaa, jacy wy jesteście pozytywni, kocham", "Jestem agnostykiem, ale polubiłem, bo świetna energia z tego filmu" - czytamy w komentarzach.

Co sądzicie o takim podejściu do zachęcania młodzieży do wiary?

Tagi: TikTok