Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Dziś zna je cała Polska. Poznajecie, kto jest na zdjęciu sprzed lat?
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 28.04.2024 12:41

Dziś zna je cała Polska. Poznajecie, kto jest na zdjęciu sprzed lat?

Aleksandra i Jolanta Kwaśniewskie
Fot. Instagram/aleksandraaleksandrowna

Dziś zna je każdy Polak, ale nie zawsze tak było. Jolanta i Aleksandra Kwaśniewskie zdobyły popularność dzięki temu, że przez 10 lat były żoną i córką prezydenta naszego kraju, dziś jednak są marką samą w sobie. Obie panie chętnie udzielają się społecznie i nie stronią od blasku fleszy. Co robiły i jak wyglądały, zanim znalazły się na świeczniku? Ujawniamy.

Jolanta Kwaśniewska najpopularniejszą pierwszą damą w Polsce

Jolanta Kwaśniewska to jedna z bardziej lubianych Polek. Dość powiedzieć, że we wszystkich rankingach popularności i sympatii stale zajmuje pierwsze miejsce, mimo iż od czasu, gdy jej mąż przestał sprawować funkcję prezydenta RP minęło już prawie 20 lat.

Zanim jednak pani Jolanta podbiła serca Polaków, była skromną gdańszczanką, która w 1979 roku ukończyła prawo na tamtejszym uniwersytecie. To właśnie w czasach akademickich narodziła się miłość między nią a o rok starszym Aleksandrem Kwaśniewskim, choć początki nie były łatwe.

Przyszła pierwsza dama cierpiała z powodu rozstania z dotychczasowym chłopakiem i nie zapatrywała się pozytywnie na nowy związek. Los chciał jednak, że para zapałała do siebie czystą miłością i w końcu stanęła na ślubnym kobiercu. W lutym 1981 roku z kolei powitała na świecie córkę Aleksandrę. Dziś obie panie funkcjonują w szeroko pojętym show-biznesie.

Nie żyje żona polskiego muzyka. Jego piosenki znają praktycznie wszyscy

Trudne życie u boku polityka. Kwaśniewscy na zdjęciach sprzed lat

Życie Jolanty Kwaśniewskiej z małą córką u boku nie było wcale łatwe. Podczas gdy mąż stawiał pierwsze kroki w polityce, kobieta musiała sama zadbać o dom, chodzić na szkolne zebrania i dbać o to, by ich dziecku niczego nie brakowało.

Tak naprawdę byłam matką samotnie wychowującą dziecko - wyznała po latach w wywiadzie dla Krzysztofa Ibisza.

Rzeczywistość rodziny diametralnie zmieniła się dopiero w 1995 roku, gdy Aleksander Kwaśniewski został wybrany na prezydenta RP. Elegancka, inteligentna i pełna klasy małżonka szybko zyskała przychylność narodu i stała się prawdziwą ikoną. Popularność i ciężka praca zaowocowały wkrótce kolejnymi sukcesami, jak np. założeniem charytatywnej fundacji i Funduszu Pomocy Młodym Talentom. W miarę dorastania Aleksandry media coraz bardziej zaczęły także interesować się jej osobą.

Jolanta i Aleksandra Kwaśniewskie nieustannie zachwycają

Dziś Jolanta Kwaśniewska dalej prężnie działa na polu charytatywnym, a ponadto bywa na różnych eventach i patronuje szczytnym akcjom. Wiele Polek cały czas wzoruje się na niej w kwestii stylu i ubioru, a także zachowania.

Aleksandra Kwaśniewska z kolei spełniała się jako dziennikarka, prowadząc przez jakiś czas np. “Miasto Kobiet” w TVN Style. Prywatnie jest żoną uznanego muzyka Kuby Badacha. Jej kariera zdecydowanie nabrała tempa po tym, jak w 2006 roku wystąpiła u boku Rafała Maseraka w programie TVN “Taniec z gwiazdami”.

Źródło: Goniec.pl, Instagram, Polsat Cafe