Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Po powrocie z Eurowizji Luna zmieni imię. Zdradziła powody
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 10.05.2024 10:25

Po powrocie z Eurowizji Luna zmieni imię. Zdradziła powody

Luna na Eurowizji 2024
fot. YouTube: Eurovision Song Contest

Polska reprezentantka na festiwalu Eurowizji, Luna, nie przeszła do finału tegorocznej edycji konkursu, co było ogromnym rozczarowaniem dla wielu fanów. Jednak to nie wszystko, co wzbudziło kontrowersje wokół tej młodej artystki. Okazuje się, że postanowiła podjąć kolejny krok, który jeszcze bardziej nas zaskoczył - zmienić swoje imię.

Luna postanowiła zmienić imię. Zdradziła powody

Wokalistka, która w rzeczywistości nazywa się Aleksandra Katarzyna Wielgomas, ogłosiła swoją decyzję podczas wywiadu dla magazynu "Forbes". Mówiąc wprost, Luna wyznała, że nie czuje się dobrze z używaniem swojego prawdziwego imienia i zdecydowała się na jego urzędową zmianę na "Luna". Dla niej ta zmiana to nie tylko kwestia personalna, ale również symbol przejścia w dorosłość i rozpoczęcia własnej ścieżki życiowej.

Przemiana z Aleksandry w Lunę to nie tylko kwestia symboliczna. Luna przyznała, że chciała dokonać tej zmiany jeszcze przed udziałem w Eurowizji, ale obawiała się skomplikowanych formalności związanych z wymianą dokumentów tożsamości - w tym paszportu. Postanowiła więc poczekać do zakończenia konkursu, aby oficjalnie złożyć wniosek o zmianę imienia.

Wszyscy zwracają się do mnie Luna, a jak ktoś mówi Ola, to już nawet nie bardzo reaguję. Chciałam, żeby to imię było już zmienione na Eurowizję. Niestety, jest sporo zachodu przy wymianie paszportu i dowodu osobistego, a mamy teraz dużo wyjazdów. Obawiam się, że coś mogłoby się nie udać, dlatego wstrzymałam się i po Eurowizji oficjalnie złożę wniosek - mówiła w rozmowie z "Forbesem".

Eurowizja 2024. Groźna wpadka podczas występu na Eurowizji

Decyzja o zmianie imienia zapadła już wcześniej. Przez Eurowizję trzeba było ją odłożyć

Przypomnijmy, że Luna tak właściwie nazywa się Aleksandra Wielgomas i jest córką założyciela firmy Dawtona, specjalizującej się w produkcji ketchupów, sosów i warzyw w puszkach. W przeszłości Luna została nawet określona jako "ketchupowa księżniczka". Na szczęście ta "łatka" nie miała wpływu na jej późniejsze życie.

Aleksandra Wielgomas jest nie tylko wokalistką, ale również utalentowanym muzykiem. Artystka gra na skrzypcach i fortepianie, a także pisze i komponuje. Jest instruktorem jogi, a jej pasje obejmują sztukę, filozofię, modę, astrologię i książki. Już od dzieciństwa występowała na deskach teatrów muzycznych i opery w Warszawie.

Luna
fot. KAPIF

Dlaczego Aleksandra Wielgomas chce zmienić imię? Teraz już wszystko jasne

Decyzja Luny o zmianie imienia to kolejny krok w jej osobistej przemianie. Choć nie wszyscy mogą zrozumieć jej motywacje, dla niej jest to istotny element odrzucenia przeszłości i wchodzenia w przyszłość jako Luna - już oficjalnie.

Chcę to zrobić, żeby w pełni przejąć swoje życie, żyć po swojemu, na własnych zasadach, jako niezależna, bardzo indywidualna osoba. To moja decyzja, jestem dorosłą dziewczyną. Nazwiska nie zmieniam, póki co, tylko imię - wspominała w rozmowie z Wirtualną Polską.

Luna
fot. KAPIF