Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Andrzej Piaseczny oburzony po słowach Górniak. "Możemy dokonywać własnych wyborów"
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 18.05.2024 13:13

Andrzej Piaseczny oburzony po słowach Górniak. "Możemy dokonywać własnych wyborów"

Edyta Górniak i Andrzej Piaseczny
fot. KAPIF

Tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji wywołał wiele emocji wśród widzów. Wszystko za sprawą artystów, którzy zadbali, by show, które wykonali na scenie, na długo zapadło w pamięć fanom. Edyta Górniak, która niegdyś otarła się o zwycięstwo, postanowiła dość odważnie skomentować reprezentację Irlandii. Andrzej Piaseczny nie przeszedł cicho obok jej słów.

Konkurs Piosenki Eurowizji pełen emocji

Podczas tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji nasz kraj reprezentowała Luna. Do szwedzkiego Malmö ruszyła z utworem “The Tower”, który zaśpiewała 7 maja. Choć zadbano o sferę wokalną oraz wizualną, pilnując, by występ Polki był spektakularny, ostatecznie nie udało się jej wejść do finału. 

Wyczyn ten udał się wówczas dziesiątce innych artystów, w tym Bambie Thug - reprezentantce Irlandii. Jej występ wzbudził jednak wiele skrajnych emocji, bowiem na scenie dostrzec można było nie tylko osoby ubrane w odważne stroje, ale co niektórzy doszukali się mrocznych szczegółów.

Awantura po finale "Twoja twarz brzmi znajomo". Internauci grzmią: "ustawka"

Edyta Górniak odważnie komentuje występ Bambie Thug

Konkurs Piosenki Eurowizji jest ewidentnie bliski sercu Edyty Górniak. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ artystka przed 30. laty otarła się o zwycięstwo, zajmując wysokie drugie miejsce. Postanowiła skomentować występ reprezentacji Irlandii w dość odważny sposób.

Wygląda na to, że Antychryst robi nam przysługę, aby ludzkość wreszcie się przebudziła. I określiła, jakiego świata chce. Będzie drażnił wszystkie nasze zmysły coraz bardziej. Do skutku. I jeśli ludzkość nie określi swojego serca i sumienia, nie przyjmie mocnej i czystej postawy - tornado zła zniszczy wszystko, co napotka. Jesteśmy już w tej chwili bardzo blisko piekła na ziemi. Zastanawiam się, co jeszcze musi się wydarzyć, żeby ostatecznie wstrząsnąć światem i ludźmi. Na jaki znak ludzie czekają, żeby podjąć wewnętrzną decyzję? - rozważała w social mediach Edyta Górniak.

ZOBACZ TAKŻE: Widzowie TVP ją kochali. Musiała zrezygnować z pracy w telewizji

Andrzej Piaseczny reaguje na słowa Edyty Górniak

Wygląda na to, że reakcja Edyty Górniak na występ Bambie Thug nie spodobała się Andrzejowi Piasecznemu. Wokalista podczas rozmowy z serwisem “Jastrząb Post” wyjaśnił, że ludzie nie powinni zamykać się na różnorodność, która sprawia, że świat staje się ciekawszy i barwny. 

Żyjemy w takim świecie, który naprawdę powinien być otwarty na  różnorodności. Ja polecam ten sposób patrzenia na świat. Co nie znaczy,  że nie możemy dokonywać własnych wyborów - powiedział piosenkarz.

Następnie skomentował samą Edytę Górniak. Andrzej Piaseczny zasugerował, że być może artystce brakuje dystansu do rzeczywistości.

Edyta jest, jaka jest. Ja jestem, jaki jestem, inni ludzie są jeszcze inni i każdy z nas ma prawo do wypowiadania opinii na temat tego świata, natomiast myślę, że odrobina dystansu do rzeczywistości, to jest fantastyczna sprawa - powiedział Andrzej Piaseczny.