Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Eurowizja 2024. Edyta Górniak nagle pojawiła się na ekranie
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 07.05.2024 22:20

Eurowizja 2024. Edyta Górniak nagle pojawiła się na ekranie

Edyta Górniak
kadr programu "Eurowizja"/fot. KAPIF

Produkcja tegorocznej Eurowizji przygotowała specjalną niespodziankę dla widzów. Przez półfinałowym występem Luny został wyświetlony fragment z występu Edyty Górniak, która przed 30. laty zajęła drugie miejsce na konkursie.

Luna reprezentuje Polskę na Eurowizji 2024

Tegoroczna reprezentantka Polski na 68. Konkursie Piosenki Eurowizji została Luna. W preselekcjach pokonała rywalizującą z nią Justynę Steczkowską. Młoda wokalistka dzisiejszego wieczora w szwedzkim Malmö wykonała swój znakomity utwór “The Tower”. Nie zabrakło znakomitego widowiska - monumentalnych wieży, charakterystycznie ubranych tancerzy, a także pokazów pirotechnicznych oraz nieoczywistych wizualizacji.

10 lat temu triumfowała na Eurowizji. Tak dziś wygląda Conchita Wurst

Niespodzianka dla Edyty Górniak

Produkcja postanowiła w specjalny sposób uhonorować Edytę Górniak, która przed 30. laty wzięła udział w Konkursie Piosenki Eurowizji. Tuż przed występem naszej reprezentantki Luny wyemitowano fragment występu divy, która wówczas stanęła na scenie i zaśpiewała “To nie ja”, zajmując przy tym znakomite drugie miejsce. Do tej pory nikomu nie udało się pobić tego rekordu. Czy Luna będzie pierwsza?

Edyta Górniak
fot. screen programu “Eurowizja”
Edyta Górniak
fot. screen programu “Eurowizja”

ZOBACZ TAKŻE: Książę William podjął decyzję. Ważne doniesienia ws. zdrowia księżnej Kate

Edyta Górniak zajęła drugie miejsce na Eurowizji

Edyta Górniak reprezentowała Polskę podczas Eurowizji 1994 roku. W tym roku mija równe 30 lat od tego wydarzenia. Artystka zajęła wtedy niesamowicie wysokie drugie miejsce. Co ciekawe, wówczas nasz kraj po raz pierwszy wystawił swojego reprezentanta do muzycznego konkursu. 

Podczas tego wydarzenia Edyta Górniak miała zaledwie 21 lat. Na scenie wystąpiła w krótkiej, skromnej, białej sukience, jednak otoczkę wokół jej występu robił głos piosenkarki, który roznosił się po sali. Towarzyszyły jej wówczas trzy chórzystki, a scenografia była spokojna - wyświetlane były w tle wieżowce oraz niebieskie i beżowe światła. Artystka zdobyła wtedy 166 punktów.