Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Poruszające sceny w finale ”Szansy na sukces”. ”Dotarła do nas okrutna wiadomość”
Laura Młodochowska
Laura Młodochowska 12.05.2024 22:31

Poruszające sceny w finale ”Szansy na sukces”. ”Dotarła do nas okrutna wiadomość”

Artur Orzech
Fot. Screen TVP/"Szansa na sukces. Opole 2024" (odc. 24)

Poruszające sceny podczas finału ”Szansy na sukces. Opole 2024”. W czasie ostatniego etapu konkursu prowadzący odniósł się do tragicznej wiadomości dla polskiej sceny muzycznej. Jeszcze przed rozpoczęciem występów artystów, którzy starają się o miejsce na festiwalu w Opolu, Artur Orzech oddał hołd zmarłemu artyście, Jackowi Zielińskiemu. 

Finał ”Szansy na sukces”

Fani muzycznych zmagań nie mieli w ten weekend chwili wytchnienia. Dzień po zakończeniu tegorocznej Eurowizji odbył się finał kultowego polskiego konkursu. W niedzielę 12 maja widzowie mogli obejrzeć ostatni etap programu ”Szansa na sukces. Opole 2024”, w którym o dostanie się na scenę festiwalu w Opolu walczyli zwycięzcy ośmiu poprzednich odcinków. 

Eurowizja 2024. Zwycięzca zniszczył statuetkę po występie

Kto wygrał program ”Szansa na sukces. Opole 2024”?

O szanse na wystąpienie na festiwalu w Opolu rywalizowali: Alan Cymbalista, Mateusz Maćczak, Anna Ratajczak, Iga Lewandowska, Julia Bartkowsiak-Wojciechowska, Julian Kuczyński, Paulina Magaj-Szpak i Daria Michalska. Widzowie wybrali na zwycięzcę Alana Cymbalistę, a oprócz niego na opolskiej scenie zobaczymy także Dominikę Długosielską, która triumfowała w jesiennej edycji programu.

Jeszcze przed rozpoczęciem koncertu na scenie zjawił się Artur Orzech, który wyraźnie poruszony, przemówił do publiczności.

ZOBACZ TAKŻE: Miliony Polaków włączą dziś wieczorem Polsat. Kultowy hit już o 20:00

Prowadzący ”Szansy na sukces” pożegnał Jacka Zielińskiego

6 maja dotarła do nas okrutna wiadomość - odszedł w wieku 77 lat Jacek Zieliński, wspaniały wokalista, skrzypek, kompozytor, przez blisko 60 lat artysta związany z zespołem Skaldowie - filar tej formacji. To ogromna wyrwa dla polskiej muzyki rozrywkowej to także strata dla nas, bo gościliśmy Jacka w "Szansie na sukces". Będzie nam ciebie, Jacku bardzo brakować – powiedział Artur Orzech.

Prezenter Telewizji Polskiej pożegnał zmarłego muzyka Skaldów – grupy, która bez wątpienia zapisała się w historii polskiego rocka. Jacek Zieliński do ostatnich dni działał na scenie muzycznej. Jego ostatnim albumem był wydany w 2029 roku ”Takie blues”.