Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Co z majątkiem Jerzego Połomskiego? Sąsiedzi ujawnili, co widzieli
Laura Młodochowska
Laura Młodochowska 13.05.2024 22:27

Co z majątkiem Jerzego Połomskiego? Sąsiedzi ujawnili, co widzieli

Jerzy Połomski
Fot. Kapif

Jerzy Połomski zmarł w 2022 roku. Legenda polskiej sceny zostawiła po sobie duży majątek, który w całości został przekazany jego opiekunce. Najkosztowniejsze okazało się wielkie mieszkanie artysty w Warszawie, które wyceniono na ponad dwa miliony złotych. Wiadomo teraz, co stało się z jego zawartością.

Jerzy Połomski zmarł 2 lata temu. Cały majątek przepisał opiekunce

W listopadzie 2024 roku miną dwa lata od śmierci Jerzego Połomskiego. Wiadomość o śmierci gwiazdora zdruzgotała fanów i byłych współpracowników. Niedługo później okazało się, że zostawił po sobie nie tylko bogatą dyskografię, ale i pokaźny majątek, który według ustaleń Faktu w całości przepisał swojej opiekunce.

Dorota Kolak ma znaną córkę. Niewielu wiedziało, że też jest aktorką

Co stało się z mieszkaniem po Połomskim?

Po śmierci Połomskiego jego opiekunka odziedziczyła m.in. wielkie mieszkanie na warszawskim Mokotowie, które dzisiaj wyceniane jest na ponad dwa miliony złotych. W środku znajdowało się wiele pamiątek po zmarłym artyście. Teraz wiadomo, co się z nimi stało. Dziennikarze Super Expressu dotarli pod dawny dom gwiazdora i porozmawiali z jego byłymi sąsiadami. Ci wyznali, że nowa właścicielka posiadłości na razie nic z nią nie zrobiła.

Od kiedy Jerzy wyprowadził się do Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie, jego mieszkanie stoi puste. Nikt w nim nie zamieszkał, ani nikt się w nim nie pojawił – powiedział jeden z sąsiadów.

ZOBACZ TAKŻE: Roksana Węgiel zabrała głos po finale "TzG". Zwróciła się do Anity Sokołowskiej

Opiekunka Połomskiego zabrała głos ws. pamiątek po artyście

Dziennikarze zapytali o stan mieszkania samą spadkobierczynię. Opiekunka Połomskiego odparła, że nie chce wypowiadać się na temat tego miejsca. Następnie dodała, że nie zamierza pozbywać się pozostawionych w środku pamiątek.

Na pewno pamiątki po Jerzym chcę przekazać do jakiegoś muzeum, albo do Muzeum Warszawy albo do Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Na pewno nic się nie zmarnuje. Jest tych rzeczy sporo. Fryderyki i inne nagrody, zdjęcia, albumy ze zdjęciami, teksty piosenek i wiele innych rzeczy, które na pewno ucieszą jego fanów – powiedziała w rozmowie z SE.

Kobieta chciałaby również zorganizować wydarzenie, które uczciłoby pamięć zmarłego artysty.

Można by było też zorganizować konkurs z piosenkami Jerzego Połomskiego, albo konkurs jego imienia albo po prostu z jego repertuarem. Niekoniecznie musi być w Warszawie, może być, np. w Radomiu – mówiła opiekunka.

Źródło: SE.pl