Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Eurowizja 2024. Znamy zwycięzcę. Ogromne zaskoczenie
Marcin Czekaj
Marcin Czekaj 12.05.2024 00:47

Eurowizja 2024. Znamy zwycięzcę. Ogromne zaskoczenie

Eurowizja
Fot. Youtube.com/Eurovision Song Contest

Tegoroczny Konkursu Piosenki Eurowizji za nami. W emocjonującym finale wzięło udział 25 reprezentantów krajów z całej Europy. Wiemy, kto wygrał oraz ile zdobył punktów. 

Finał Eurowizji 2024 bez Polski

Tegoroczny, 68. Konkurs Piosenki Eurowizji odbył się w Malmö w Szwecji. Wzięło w nim udział 37 reprezentantów z Europy i Australii. Wśród nich znalazła się reprezentantka Polski - Luna z utworem “The Tower”. Wokalistka wystąpiła w pierwszym półfinale widowiska, jednak nie zakwalifikowała się do wielkiego finału

Co za zamieszanie. Uczestnik Eurowizji zdyskwalifikowany

Kto wygrał Eurowizję 2024? Znamy wyniki

Eurowizja 2024 odbyła się w szwedzkim Malmö dzięki zeszłorocznemu zwycięstwu reprezentantki tego skandynawskiego kraju - Loreen z utworem “Tattoo”. Podczas wielkiego finału tegorocznego widowiska zaprezentowało się 25 reprezentantów, którzy walczyli o kryształowy mikrofon i możliwość organizacji przyszłorocznego konkursu w swoim kraju.

ZOBACZ: Znany ksiądz skomentował Irlandię na Eurowizji. W sieci zawrzało

Po zaciętej rywalizacji i olbrzymich emocjach jurorzy oraz widzowie w głosowaniu sms zdecydowali, że to Szwajcaria zwyciężyła w tegorocznym konkursie. 

Wyniki jak zwykle wywołały wśród widzów mieszane uczucia. Od okrzyków radości po smutek. Wszystko w zależności od propozycji, którym kibicowali fani konkursu. Niestety tegoroczny finał przyniósł widzom z Polski zdecydowanie mniej emocji niż zeszłoroczny. Wszystko przez brak reprezentantki Telewizji Polskiej w widowisku.

Eurowizja 2024 w cieniu kontrowersji

Jak co roku, Konkurs Piosenki Eurowizji przyniósł widzom wiele emocji i to nie tylko tych pozytywnych. Z tegorocznym konkursem wiązało się kilka kontrowersji. Od udziału Izraela w wydarzeniu po przerwanie występu Polski przez serbskiego nadawcę. Fani konkursu nie mieli ani chwili, by odetchnąć od napływających informacji. 

ZOBACZ: Artyści bojkotują próby przed Eurowizją. Bunt po dyskwalifikacji Holendra

Największym echem obiła się jednak dyskwalifikacja reprezentanta Holandii z finału konkursu. Tuż przed jego transmisją organizatorzy poinformowali, że Joost Klein nie pojawi się na eurowizyjnej scenie. Wszystko przez przemoc, której dopuścił się w stosunku do członka ekipy produkcyjnej.