Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Skandal na Eurowizji. Transmisja z występu Luny została przerwana w Serbii
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 08.05.2024 10:26

Skandal na Eurowizji. Transmisja z występu Luny została przerwana w Serbii

Luna na Eurowizji 2024
fot. JESSICA GOW/TT/AFP/East News

We wtorek 7 maja wielu Polaków z niecierpliwością czekało na występ naszej reprezentantki Luny w Konkursie Piosenki Eurowizji. Polska artystka miała szansę zawalczyć o awans do finału, ale ostatecznie nie znalazła się w finałowej dziesiątce. Jak się okazało, tego wieczoru wydarzyło się coś, co wstrząsnęło fanami Eurowizji na całym świecie... i mogło mieć wpływ na wynik polskiej gwiazdy.

Luna nie przeszła do finału "Eurowizji". Podczas jej występu doszło do kontrowersyjnej sytuacji

Luna, która wykonała utwór "The Tower" jako szósta na scenie, niestety nie zdołała przejść do sobotniego finału. Ostatecznie Polska pożegnała się z konkursem na tym etapie, a w sieci nie brak było komentarzy od zaskoczonych niespodziewanie słabym wynikiem internautów. Jakby tego było mało, to co wydarzyło się podczas jej występu, budzi poważne kontrowersje.

Serbska telewizja RTS niespodziewanie przerwała transmisję Eurowizji w momencie, gdy na scenie była właśnie Luna. Transmisję z koncertu przerwano, wyświetlając planszę z połączonymi flagami Serbii i Chin, po czym kamery przeniosły się na lotnisko, na które przybył Xi Jinping. Całe zdarzenie wywołało falę oburzenia, zarówno wśród fanów Eurowizji, jak i ekspertów.

Eurowizja 2024. Znamy wyniki pierwszego półfinału. Ogromne zaskoczenie

Serbowie nie mogli obejrzeć występu Luny do końca. Transmisję nagle przerwano

Media eurowizyjne donoszą, że incydent ten może być poważnym złamaniem zasad konkursu. Nagłe przerwanie transmisji mogło uniemożliwić przeprowadzenie uczciwego głosowania, co stanowi istotną kwestię w kontekście przebiegu głosowania. Choć to tylko gdybanie, Luna w ten sposób mogła stracić wiele cennych głosów. Niestety Serbowie nie mogli zobaczyć występu polskiej reprezentantki w całości.

ZOBACZ: Eurowizja 2024. Tak zachowała się Luna po ogłoszeniu wyników

Organizatorzy Eurowizji muszą teraz podjąć decyzję w sprawie tego skandalicznego incydentu. Internauci domagają się surowych kar dla Serbii, sugerując nawet dyskwalifikację lub nałożenie potężnej kary finansowej. Ostateczna decyzja należeć będzie jednak do Europejskiej Unii Nadawców, która musi rozważyć konsekwencje tego wydarzenia i jego wpływ na przebieg konkursu.

Sprawą zajmie się Europejska Unia Nadawców. Serbia zostanie ukarana?

Eurowizja to nie tylko widowisko muzyczne, ale także platforma integracji i współzawodnictwa krajów Europy. Dlatego tak istotne jest, aby przestrzegane były wszystkie zasady, a uczestnicy mieli równe szanse na zaprezentowanie swojego talentu.

ZOBACZ: Nie żyje aktor uwielbianego przez Polaków serialu. Jego mężem był znany aktor

Miejmy nadzieję, że to zdarzenie zostanie odpowiednio przeanalizowane przez Europejską Unię Nadawców i podobne sytuacje nie będą miały miejsca w przyszłości. Jeśli wy również przegapiliście występ Luny, to obejrzeć możecie go poniżej: