Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Eurowizja 2024. Tak zachowała się Luna po ogłoszeniu wyników
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 08.05.2024 08:17

Eurowizja 2024. Tak zachowała się Luna po ogłoszeniu wyników

Luna na Eurowizji 2024
fot. East News/nearchos/SplashNews.com

Polska reprezentantka w tegorocznej Eurowizji nie osiągnęła finału, co było zaskoczeniem dla wielu fanów. Luna nie znalazła się w gronie dziesięciu wykonawców, którzy awansowali z pierwszego półfinału. Wiele osób wyraziło swoje zdziwienie i rozczarowanie tą decyzją. Kontrowersje budzi również zachowanie artystki już po ogłoszeniu werdyktu.

Luna odpadła w półfinale Eurowizji 2024 w Malmö

Luna przez wiele tygodni przygotowywała się do tego występu, starając się godnie reprezentować Polskę. Choć jej wybór na Eurowizję wzbudził spore kontrowersje, to ostatecznie wszyscy pokładali w niej spore nadzieje. Niestety, nasza wokalistka nie dostała się do finału.

Wcześniej Luna mówiła o swoim występie jako o sposobie na pokazanie drogi każdego z nas. Jej utwór i aranżacja sceniczna miała rzekomo pokazać, jak mierzymy się z trudnościami i własnymi słabościami, walczymy z lękami i odzyskujemy siłę. Jej występ miał być symboliczny, pełen metafor, odnoszący się do życiowych wyzwań i pokonywania przeciwności losu. Najwyraźniej europejscy widzowie nie zrozumieli zbyt subtelnego przekazu.

Luna na Eurowizji 2024
fot. Rex Features/East News
Eurowizja 2024. Znamy wyniki pierwszego półfinału. Ogromne zaskoczenie

Tak Luna zachowała się po ogłoszeniu wyników. Fani byli zaskoczeni

Choć Luna nie znalazła się w finale, to w sieci pojawiły się liczne komentarze osób, które uważały, że Luna zasłużyła na znalezienie się w TOP 10 pierwszego półfinału. Były też opinie, że Polska została wyeliminowana z Eurowizji na rzecz kontrowersyjnej Finlandii. Decyzje widzów i jury zawsze budzą dyskusje i nie zawsze zgadzają się z oczekiwaniami fanów.

ZOBACZ: 10 lat temu triumfowała na Eurowizji. Tak dziś wygląda Conchita Wurst

Luna po ogłoszeniu wyników nie uczestniczyła w konferencji z finalistami, a po prostu udała się do hotelu wraz ze swoją ekipą. Brakowało nawet krótkiego komentarza czy gestu otuchy w kierunku swoich fanów. Być może była zbyt rozczarowana, by nawet zwrócić się do osób, które jej kibicowały.

Występ Luny zgarnął mnóstwo pochwał. Niestety nie trafiła do finału

Mimo że Luna nie dotarła do finału, wielu ludzi doceniło jej występ i zaangażowanie. Nawet znani celebryci wyrazili swoje uznanie dla jej pracy. Filip Chajzer nazwał ją "zaj***istą" i umieścił ją w swoim osobistym TOP 3 reprezentantów Polski w historii Eurowizji obok Edyty Górniak i Michała Wiśniewskiego.

Podsumowując, choć Luna nie osiągnęła finału Eurowizji 2024, z pewnością nie ma się czego wstydzić. Jej występ uzasadnił nieco kontrowersyjną do niedawna decyzję o wyborze jej na reprezentantkę Polski, a w sieci roi się od pozytywnych komentarzy widzów, którzy byli zachwyceni tym, jak wypadła podczas konkursu. Jej występ możecie obejrzeć poniżej:

Źródło: fakt