Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Bałagan wokół wielkiego finału Eurowizji. Zmiana po zmianie
Laura Młodochowska
Laura Młodochowska 10.05.2024 21:48

Bałagan wokół wielkiego finału Eurowizji. Zmiana po zmianie

Eurowizja
Fot. screen TVP VOD

Już w tę sobotę wieczorem reprezentanci 26 krajów zmierzą się w wielkim finale. W związku z ostatnim etapem 68. Konkursu Piosenki Eurowizji pojawiło się sporo kontrowersji. Na dzień wcześniej zaplanowano konferencję prasową dla dziennikarzy, która niespodziewanie została odwołana. W końcu doszło do jej przesunięcia. Co dzieje się z kulisami kultowego konkursu?

Polska po raz kolejny bez triumfu na Eurowizji

Konkurs piosenki Eurowizji niezmiennie cieszy się ogromnym zainteresowaniem miłośników muzyki z całego świata, nie tylko z Europy. Widowisko organizowane jest od 1956 roku, a Polska bierze w nim udział już od 30 lat. Mimo tego wciąż nie możemy pochwalić się szczególnymi osiągnięciami w starciu z reprezentantami innych państw. Najwyżej w konkursie uplasowała się Edyta Górniak, która zajęła drugie miejsce.

Są nowe informacje o zdrowiu księżnej Kate. Ekspert nie ma wątpliwości

Eurowizja 2024. Szokująca decyzja organizatorów

W tegorocznych krajowych preselekcjach na reprezentantkę Polski wybrana została Luna, która jednak nie zaskarbiła sobie sympatii widzów Eurowizji. Piosenkarka odpadła z konkursu i nie wystąpi w jego ostatnim etapie. 

Finalistów z 26 państw zobaczymy już w tę sobotę o godzinie 21 podczas ostatecznego starcia na scenie w szwedzkim Malmö. Zwycięzca zostanie wyłoniony spośród 20 uczestników półfinału, przedstawicieli państw ”Wielkiej Piątki” i reprezentanta gospodarza. Tuż przed wielkim wydarzeniem wynikły jednak spore kontrowersje, wszystko przez zastanawiające decyzje organizatorów ws. konferencji.

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje kolejny legendarny piosenkarz i aktor. “Majowa czarna seria”

Kontrowersje wokół Eurowizji. Konferencja została najpierw odwołana, potem przesunięta

Dzień przed finałem 68. Konkursu Piosenki Eurowizji miała odbyć się specjalna konferencja prasowa. Tymczasem do zebranych w Malmö dziennikarzy dotarła informacja, że wydarzenie to zostaje odwołane. Europejska Unia Nadawców (EBU) tłumaczyła wówczas, że ”artyści potrzebują więcej czasu, aby skupić się na przygotowaniach do sobotniego koncertu”. Po kilku godzinach organizatorzy zmienili jednak zdanie i konferencję przełożono na godzinę 19. Decyzja ta rozbudziła wyobraźnie widzów, którzy zaczęli się zastanawiać, co właściwie dzieje się za kulisami popularnego konkursu.