Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Już dziś o 20:30 wielu Polaków przełączy na TVP 2. Stacja pokaże kultową komedię
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 06.07.2024 14:41

Już dziś o 20:30 wielu Polaków przełączy na TVP 2. Stacja pokaże kultową komedię

Pilot od telewizora
fot. Photo by Piotr Cichosz on Unsplash

W sobotę, 6 lipca, widzowie polskich stacji telewizyjnych staną przed nie lada wyzwaniem. Tradycyjnie już wieczorem zobaczymy na TVP kolejny mecz Mistrzostw Europy Euro 2024 - nic dziwnego, że konkurencyjne stacje wytoczyły najcięższe działa, aby przyciągnąć do siebie widzów. Co warto obejrzeć w sobotę wieczorem?

Dziś w tv "Euro 2024: Holandia - Turcja"

Ostatni półfinalista Euro 2024 zostanie wyłoniony w meczu na Stadionie Olimpijskim w Berlinie, gdzie zmierzą się Holandia i Turcja. Holendrzy, którzy w fazie grupowej pokonali Polskę 2:1, w 1/8 finału pewnie zwyciężyli Rumunię 3:0, pokazując doskonałą formę i potencjał do walki o medale. Czy to wystarczy na solidnych Turków?

Zespół Ronalda Koemana grał dynamicznie, co czyni ich groźnymi przeciwnikami. Z kolei Turcja, mimo że wielokrotnie była skazywana na porażkę, pokazała klasę, wygrywając z Austrią 2:1. Bohaterami meczu byli Merih Demiral, strzelec obu bramek, oraz bramkarz Mert Günok, który wielokrotnie ratował drużynę przed stratą gola. Podbudowani tym sukcesem, Turcy w starciu z Holandią nie mają nic do stracenia i mogą sprawić kolejną niespodziankę wspierani przez licznych kibiców na trybunach. Mecz skomentują Dariusz Szpakowski i Grzegorz Mielcarski.

"Euro 2024: Holandia - Turcja" - TVP 1, 20:50

Plotki okazały się prawdą. Aleksander Sikora właśnie potwierdził

Dziś w tv "Gambit, czyli jak ograć króla"

Kurator kolekcji dzieł sztuki lorda Lionela Shahbandara (Alan Rickman), Harry Deane (Colin Firth), planuje zemstę na swoim aroganckim pracodawcy za lata upokorzeń. Wykorzystując marzenie magnata o zdobyciu zaginionego obrazu Claude'a Moneta, postanawia sprzedać mu fałszywe arcydzieło. Do swojego planu wciąga byłego wojskowego i fałszerza, Majora (Tom Courtenay).

Harry i Major wyjeżdżają do Stanów Zjednoczonych, aby przekonać do współpracy piękną mistrzynię rodeo, PJ Puznowski (Cameron Diaz). Ma ona udawać córkę wojskowego, który przed laty ocalił obraz z rąk nazistów. PJ zgadza się i cała trójka wraca do Londynu, gdzie sytuacja zaczyna się komplikować. Harry ma coraz większe trudności z opłaceniem pobytu PJ w luksusowym hotelu, podczas gdy ona zaczyna flirtować z Lionelem.

Hollywoodzka produkcja w gwiazdorskiej obsadzie z pewnością dla wielu osób stanowić będzie atrakcyjną alternatywę do piłkarskich zmagań.

"Gambit, czyli jak ograć króla" - TVP 2, 20:30

Dziś w tv "Miss Supranational 2024"

Ponad 70 młodych kobiet z całego świata bierze udział w 15. edycji popularnego konkursu piękności. Polskę reprezentuje Angelika Jurkowianiec, Miss Polski 2023. W programie znajdziemy m.in. pokaz sukien narodowych, który co roku zachwyca wyjątkowymi stylizacjami charakterystycznymi dla poszczególnych krajów. Galę poprowadzi międzynarodowy duet - Katarzyna Kołeczek i Nico Panagio.

Wybory najpiękniejszej kobiety świata uświetnią występy m.in. francuskiej wokalistki Alizée, znanej z przeboju "Moi... Lolita" oraz artystów z polski - Mateusza Ziółko i Darii Marx. W jury konkursu zasiądzie m.in. obecna Miss Supranational, Andrea Aguilera z Ekwadoru, która na zakończenie wydarzenia przekaże koronę swojej następczyni. Która z pań w tym roku zdobędzie wymarzony tytuł?

"Miss Supranational 2024" - Polsat, 20:00