Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Eurowizja 2024. Groźna wpadka podczas występu na Eurowizji
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 08.05.2024 23:15

Eurowizja 2024. Groźna wpadka podczas występu na Eurowizji

Eurowizja
fot. Instagram/Eurovision / Tiktok.com/@escpolltv

We wtorek 7 maja widzowie mieli okazję obejrzeć pierwszy z dwóch półfinałów 68. Konkursu Piosenki Eurowizji. Niestety reprezentująca Polskę Luna nie zdołała awansować do finału. Internet obiegło wiele nagrań zza kulis koncertu. Jak się okazuje, nie obyło się bez wpadek. Tę reprezentantki Ukrainy zarejestrowało czujne oko kamery.

Eurowizja 2024. Polska poza finałem, wpadka reprezentantki Ukrainy

Wczorajszego wieczora okazję do zaprezentowania się telewidzom mieli wokaliści z 15 europejskich krajów. Wśród nich m.in. Ukraina, którą w tym roku reprezentuje duet Alyona Alyona i Jerry Heil w piosence "Teresa Maria". Wśród wielu zakulisowych nagrań z wczorajszego show, na TikToku pojawił się krótki film, który zarejestrował wpadkę jednej z piosenkarek.

Jeszcze przed wtorkowym koncertem w sieci wybuchł skandal związany z reprezentantką Ukrainy. 10 marca na Tik Toku pojawiło się nagranie, na którym ukraińska wokalistka prezentuje swój konkursowy utwór w bluzie z napisem "Banderaciaga". Jej ubiór wzbudził wśród użytkowników momentalne skojarzenia ze Stepanem Banderą, ukraińskim nacjonalistą. 

Elżbieta Zapendowska skomentowała występ Luny na Eurowizji. "Żal mi jej"

Wpadka reprezentantki Ukrainy, wszystko się nagrało

Wczorajszy występ wokalistek z Ukrainy zagwarantował im awans do sobotniego finału. Podczas próby przed głównym show, jakie piosenkarki zaprezentowały we wtorek wieczorem, doszło jednak do drobnej wpadki.

ZOBACZ: Eurowizja 2024. Pokonali Polskę w półfinale, ich występ rozpętał burzę

Alyona Alyona chwilę przed odśpiewaniem swojej części piosenki niespodziewanie potknęła się i upadła na scenie. Wszystko wychwyciły niektóre kamery, a nagranie bardzo szybko trafiło do internetu. Opublikował je na Tik Toku m.in. profil “escpolltv”.

Alyona Alyona błyskawicznie się podniosła, aby po chwili razem z Jerry Heil dokończyć odśpiewywanie utworu "Teresa Maria". Ostatecznie Ukraina awansowała do finału Eurowizji, który odbędzie się w sobotę 11 maja.

Szybko wstała. Świetnie sobie poradziła i to jest najważniejsze. Brawo dziewczyny. Piękny występ - komentuje jedna z internautek.

Eurowizja 2024. Polska poza wielkim finałem

Niestety w tym roku Polska zakończyła swoją przygodę z konkursem Eurowizji już na fazie półfinałowej. W środę po południu Luna zabrała głos i skomentowała wczorajsze zmagania. Nie ukrywa, że dała z siebie wszystko. 

Cześć kochani, wracam do was po nocy pełnej wrażeń, po emocjonalnym rollercoasterze. Bardzo wam dziękuję za to, że byliście ze mną, za to, że jesteście ze mną, za wczorajszy występ. Dałam z siebie tyle, ile mogłam - powiedziała w nagraniu na Instagramie.

ZOBACZ: Viki Gabor zwróciła się do Luny. Takich słów fani się nie spodziewali

Młoda wokalistka zapowiedziała, że po powrocie do Polski zamierza pracować nad ukończeniem swojego albumu. Podziękowała wszystkim za wsparcie.

Pamiętajcie, że nie ma tutaj przegranych. Wszyscy jesteśmy wygrani - powiedziała.