Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > To dlatego Luna przegrała. Wszystko ujawnił tuż po Eurowizji
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 08.05.2024 12:50

To dlatego Luna przegrała. Wszystko ujawnił tuż po Eurowizji

Luna na Eurowizji 2024
fot. YouTube: Eurovision Song Contest

Luna, polska reprezentantka na tegorocznej Eurowizji, nie odniosła sukcesu w pierwszym półfinale 68. Konkursu Piosenki Eurowizji. To z kolei zasmuciło wielu fanów, w tym znanego dziennikarza muzycznego Marka Sierockiego. Ma on swoją teorię, która tłumaczy fiasko polskiej piosenkarki w konkursie.

Marek Sierocki komentuje porażkę Luny na Eurowizji

Nie da się ukryć, że niepowodzenie Luny było ogromnym zaskoczeniem dla wszystkich osób, które jej kibicowały. Jeszcze podczas jej występu w parku prasowym konkursu Eurowizji panowało przekonanie, że awans do finału jest czystą formalnością. Odpadnięcie artystki w półfinale było tym bardziej bolesne, gdyż jej występ został pozytywnie oceniony przez widzów.

Marek Sierocki, który w ubiegłym roku komentował wydarzenia eurowizyjne, nie krył swojego rozczarowania wynikiem polskiej delegacji. Znany dziennikarz muzyczny podał nawet powód, który mógł odpowiadać za zaskakująco słaby rezultat.

Nie ukrywam: jestem z tego powodu bardzo smutny. Tym bardziej że to był świetny, naprawdę udany występ. Sama Luna wypadła bardzo dobrze. Wrażenie robiła też choreografia – stwierdził Marek Sierocki w rozmowie z Wirtualną Polską.

Marek Sierocki
fot. KAPIF
Skandal na Eurowizji. Transmisja z występu Luny została przerwana w Serbii

Marek Sierocki zdradził, dlaczego Luna odpadła z Eurowizji

Przyczyny słabego wyniku Luny według Marka Sierockiego tkwią w sposobie, w jaki Polska jest postrzegana w Europie. Brakuje nam silnych sojuszy, które wspierałyby nas w głosowaniach, jak to ma miejsce w przypadku innych krajów.

Nie mamy, niestety, jak wiele innych krajów, państw "zaprzyjaźnionych", które będą nas zawsze wspierać w głosowaniach. Innym często pomagają takie sojusze - zauważył Marek Sierocki.

ZOBACZ: Nie żyje aktor uwielbianego przez Polaków serialu. Jego mężem był znany aktor

W kontekście tegorocznej Eurowizji Marek Sierocki wskazał jako potencjalnego faworyta Chorwację. W swojej analizie wydarzeń eurowizyjnych docenił także Szwedów za profesjonalizm w organizacji tego wydarzenia.

Szwedzi, jak zawsze, okazali się mistrzami, jeśli chodzi o przygotowanie relacji telewizyjnej. W 2000 roku, kiedy gospodarzem finału był Sztokholm, transmisja telewizyjna wyznaczyła wiele nowych standardów pokazywania tego typu wydarzeń. Tym razem było podobnie: to, co można było zobaczyć na ekranie, było zachwycające pod względem telewizyjnym - podsumował Marek Sierocki.

Występ Luny zachwycił widzów. W sieci zebrał mnóstwo komplementów

Po wyeliminowaniu Luny z konkursu, fani Eurowizji wyrazili swoje zdziwienie i niezadowolenie w sieci. Niektórzy uważali, że decyzja widzów nie była sprawiedliwa, a inni zastanawiali się, czy stres nie wpłynął negatywnie na występ artystki. Swoje namieszała też kontrowersyjna sytuacja z Serbii, w której przerwano transmisję Eurowizji właśnie podczas występu młodej Polki.

ZOBACZ: "Ogromny szok". Ujawnili, co działo się za kulisami Eurowizji po porażce Luny

Mimo rozczarowania brakiem Luny w finale trzeba docenić jej występ, który w sieci zebrał tysiące pozytywnych komentarzy. Obejrzeć go możecie poniżej:

Źródło: wp.pl