Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Elżbieta Zapendowska skomentowała występ Luny na Eurowizji. "Żal mi jej"
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 08.05.2024 16:15

Elżbieta Zapendowska skomentowała występ Luny na Eurowizji. "Żal mi jej"

Zapendowska, Luna
fot. KAPiF

Niestety konkurs piosenki Eurowizji dla Polski zakończył się już na fazie półfinałowej. Luna nie powtórzyła sukcesu Blanki z zeszłego roku i nie awansowała do ścisłego finału. Całą sytuację w rozmowie z Plotkiem skomentowała Elżbieta Zapendowska, która nie ukrywa, że żal jej młodej piosenkarki.

Luna nie awansowała do finału Eurowizji

Wczoraj odbył się pierwszy półfinał 68. Konkursu Piosenki Eurowizji. Widzom zaprezentowało się 15 uczestników, w tym reprezentantka Polski Luna z piosenką "The Tower". Młoda piosenkarka pomimo udanego występu, któremu towarzyszyła także intrygująca choreografia taneczna, nie zdołała awansować do sobotniego finału.

Awans i możliwość rywalizacji o zwycięstwo w tegorocznej Eurowizji świętować wczoraj mogli reprezentanci: Serbii, Portugalii, Słowenii, Ukrainy, Litwy, Finlandii, Cypru, Chorwacji, Irlandii i Luksemburgu. 

Występ Luny w rozmowie z "Plotkiem" skomentowała znana polska ekspertka wokalna Elżbieta Zapendowska.

To dlatego Luna przegrała. Wszystko ujawnił tuż po Eurowizji

Elżbieta Zapendowska o występie Luny na Eurowizji

Elżbieta Zapendowska, którą wielu odbiorców kojarzyć może m.in. z zasiadania w jury jednego z najpopularniejszych programów muzycznych i rozrywkowych "Idol", przyznała w rozmowie z portalem, że jej zdaniem Luna "została wpuszczona do paszczy lwa". Nie zaskoczył jej wczorajszy wynik.

Przewidziałam to. Powtórzę to, co już powiedziałam, żal mi tej dziewczyny. Została wpuszczona do paszczy lwa, bez doświadczenia - przyznała Zapendowska.

ZOBACZ: "Ogromny szok". Ujawnili, co działo się za kulisami Eurowizji po porażce Luny

W rozmowie z "Plotkiem" dodała, że to nie wina samej Luny. Młodą piosenkarkę oceniła pozytywnie.

Natomiast wydaje mi się, że ci, którzy o tym zdecydowali, nie znają życia - dodała.

Czy Justyna Steczkowska byłaby lepszym wyborem? Zapendowska komentuje

Elżbieta Zapendowska została także zapytana, czy Justyna Steczkowska, która była główną konkurentką Luny w kwestii reprezentowania Polski na tegorocznej Eurowizji, mogłaby osiągnąć ostatecznie lepszy rezultat?

Na pewno byłaby lepszym wyborem, bo Justyna ma bardzo wyrazistą osobowość. Ta piosenka była dziwna, ale ona mogłaby zaistnieć z różnych względów. Byłby to lepszy wybór, ale jest to gdybanie – oceniła Elżbieta Zapendowska.

ZOBACZ: Skandal na Eurowizji. Transmisja z występu Luny została przerwana w Serbii

Drugi półfinał 68. Konkursu Piosenki Eurowizji odbędzie się w czwartek 9 maja. Koncert rozpocznie się o godz. 21:00. Wielki finał zaplanowano na sobotę 11 maja.