Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Wiadomo, które miejsce zajęła Luna na Eurowizji. Gorzej niż się spodziewaliśmy
Laura Młodochowska
Laura Młodochowska 12.05.2024 15:42

Wiadomo, które miejsce zajęła Luna na Eurowizji. Gorzej niż się spodziewaliśmy

Luna
Fot. Screen YoutTube.com/Eurovision Song Contest

Reprezentantka Polski na Eurowizji 2024 musiała się zmierzyć nie tylko z krytyką rodaków, ale także wymagającą publicznością konkursu. Koniec końców Luna nie zachwyciła widzów i odpadła w pierwszym półfinale, który odbył się 7 maja. Po wielkim finale wyszło na jaw, które miejsce zajęła 24-letnia artystka. Niestety, jest gorzej niż zakładano.

Szczere wyznanie Luny po porażce na Eurowizji

Luna pożegnała się z Eurowizją w pierwszym półfinale, który przypadł na wtorek, 7 maja. Występ artystki i jej piosenka ”Tower” nie porwały jednak publiczności w szwedzkim Malmö i przed telewizorami. 24-latka nie dostała się do wielkiego finału, po czym na krótko zniknęła z mediów. W końcu zabrała głos w sprawie w krótkim filmie opublikowanym na Instagramie. 

Ważne doniesienia ws. chorej na raka księżnej Kate. Już 15 czerwca

”Dałam tyle, ile mogłam”

Reprezentantka Polski na Eurowizji w opublikowanym materiale podziękowała wszystkim fanom za wsparcie. Przyznała, że udział w tak popularnym wydarzeniu był dla niej nie lada wysiłkiem.

Cześć kochani, wracam do was po nocy pełnej wrażeń, po emocjonalnym rollercoasterze. Bardzo wam dziękuję za to, że byliście ze mną, za to, że jesteście ze mną, za wczorajszy występ. Dałam z siebie tyle, ile mogłam. Razem z całym moim teamem włożyliśmy w ten występ 200 proc., całe nasze serca. Jesteśmy bardzo szczęśliwi z tego występu. Pamiętajcie, że nie ma tutaj przegranych. Wszyscy jesteśmy wygrani – powiedziała Luna.

Po wielkim finale i wyłonieniu zwycięzcy na stronie Eurowizji pojawiła się pełna klasyfikacja uczestników. Jak się okazuje, wynik otrzymany przez Lunę był jeszcze niższy, niż przypuszczano.

ZOBACZ TAKŻE: Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski pozują na weselu. Fani zachwyceni

Które miejsce na Eurowizji zajęła Luna?

Wielki finał Eurowizji odbył się w 11 maja i zatriumfował na nim Szwajcar Nemo z piosenką ”The Code”. Jest już wiec pewne, że gospodarzem przyszłorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji będzie Szwajcaria. Opublikowana została także tabela z dokładnymi wynikami artystów. Wiele osób miało nadzieję na to, że Luna podczas półfinału byłą zaledwie o krok od awansu, niestety wcale tak nie było. Artystka otrzymała 35 punktów i została wyprzedzona przez reprezentację Australii, która również nie weszła do finału.