Rozrywka.Goniec.pl > Ukraina

Ukraina

Mateusz Matyszkowicz
03.03.2023 08:14 TVP sfinansuje "The Voice of Ukraine". Prezes stacji zdradził szczegóły

TVP zdobyła się na gest w stronę Ukraińców i zaproponowała realizację programu "The Voice of Ukraine" w naszym kraju. Realizacja ma nastąpić jeszcze w tym roku. Prezes stacji Mateusz Matyszkowicz, podał szczegóły przedsięwzięcia, które, jak się okazuje, będzie sfinansowane z budżetu polskiego nadawcy. 

Marina Łuczenko
25.02.2023 09:33 Wzruszający występ Mariny Łuczenko-Szczęsnej podczas koncertu "Podaj rękę Ukrainie"

24. lutego, w rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę, Telewizja Polska zorganizowała koncert "Podaj rękę Ukrainie". Jedną z najważniejszych gwiazd widowiska była Marina Łuczenko-Szczęsna. O tym, że dla piosenkarki był to szczególnie ważny występ, opowiedziała prowadząca, Marta Kielczyk. Jakie słowa padły ze sceny?

żołnierze ukrainy zbiórka
13.12.2022 13:10 Trwa wielka zbiórka dla Ukrainy. Możesz ocalić czyjeś życie. Jak wpłacić datek?

Wielka zbiórka dla ukraińskich żołnierzy trwa w wielu krajach świata, jednak to Polacy okazują największe serce swoim sąsiadom ze Wschodu. Wspierają materialnie, ułatwiają znalezienie pracy i aklimatyzację w nowej rzeczywistości. Każdy z nas zna chociaż jedną osobę z Ukrainy, która potrzebowała lub potrzebuje pomocy. Warto jednak pamiętać, że pole walki kilkaset kilometrów od naszych domów zbiera też bardziej krwawe żniwo. Teraz możemy spróbować zapobiec także temu.

Uczestnik ukraińskiego "Ślubu od pierwszego wejrzenia" zatrzymany
19.07.2022 10:42 Uczestnik ukraińskiego "Ślubu od pierwszego wejrzenia" zabił i poćwiartował ukochaną

Ukraińska policja dokonała makabrycznego odkrycia. Uczestnik "Ślubu od pierwszego wejrzenia" brutalnie zamordował ukochaną, a jej ciało poćwiartował. Mężczyzna desperacko próbował ukryć dowody zbrodni. Materiał zawiera drastyczne zdjęcia.

Kalush Orchestra dziękują Polakom.  "Daliście nam dom, którego potrzebowaliśmy"
06.07.2022 19:53 Kalush Orchestra dziękują Polakom. "Daliście nam dom, którego potrzebowaliśmy"

Kalush Orchestra, zespół, który zwyciężył Eurowizję 2022, udzielił wywiadu portalowi Onet, w którym muzycy podziękowali Polakom za ich postawę wobec Ukrainy oraz ogromną pomoc.

Opole 2022. Nagle padły słowa o Ukrainie. Na scenie pojawił się niespodziewany gość
17.06.2022 22:16 Opole 2022. Nagle padły słowa o Ukrainie. Na scenie pojawił się niespodziewany gość

Podczas tegorocznego festiwalu w Opolu nie mogło zabraknąć nawiązań do tego, co dzieje się obecnie w Ukrainie. Gdy Polacy oglądają 59. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu Festiwal muzyczny, na wschodzie wciąż trwają walki.

maciej maleńczuk krzysztof ibisz polsat superhit festiwal 2022
20.05.2022 22:01 Polsat SuperHit Festiwal 2022. Krzysztof Ibisz nie wiedział, jak się zachować, Maciej Maleńczuk zaśpiewał wulgarną piosenkę o Putinie

Polsat SuperHit Festiwal 2022. Po dwóch piosenkach zaśpiewanych w dwóch językach na scenę wyszedł Maciej Maleńczuk i zaskoczył wszystkich zgromadzonych w Operze Leśnej. Zaśpiewał wulgarną piosenkę o "Władimirze Putinie". Krzysztof Ibisz nie wiedział, co robić. Krzysztof Ibisz skomentował występ znanego artysty słowami: "Maleńczuk jak zwykle bezkompromisowy". Może się okazać, że Polsat będzie miał spore problemy.

polsat superhit festiwal 2022 ukraina
20.05.2022 20:50 Polsat SuperHit Festiwal 2022. Nagle na scenie rozbrzmiał język ukraiński, publiczność oszalała

Polsat SuperHit Festiwal 2022. Nagle na scenie w Sopocie rozbrzmiał język ukraiński. Już wcześniej zapowiadano, że na scenie zagrają ukraińscy artyści, co zapowiadał zespół Enej, ale nieoczekiwanie wspólnie z Kamilem Bednarkiem zaśpiewała Dana Vynnytska z zespołu Dagadana. Ukraińska część koncertu miała być również okazją do zbiórki zorganizowanej przez fundację Polsat, która wspomaga poszkodowane wojną ukraińskie dzieci.

Ambasador Ukrainy w Polsce komentuje punkty przyznane Polsce podczas Eurowizji 2022
16.05.2022 10:01 Ukraiński ambasador komentuje kontrowersje wokół Eurowizji. "Jestem dumny z Ukraińców i Polaków"

Nieporozumienie związane z punktami przyznanymi Polsce przez Ukrainę nie cichnie. Głos w sprawie zabrał nawet sam ambasador Andrij Deszczyca. Dyplomata uderzył w rodzime jury i stwierdził, że to jedynie "ocena kilku biurokratów".Ambasador Ukrainy w Polsce skomentował oburzenie po doniesieniach o tym, że ukraińskie jury nie przyznało Polsce ani jednego punktu. Chociaż należy nadmienić, że Eurowizja to apolityczny konkurs, gdzie ocenia się piosenki, a nie sympatie między krajami.Niemniej emocje po sobotnim finale Eurowizji 2022 nie słabną. Mocny komentarz w sieci zamieścił Andrij Deszczyca. Ambasador Ukrainy w Warszawie jest dumny ze swoich rodaków, ale jury otrzymało gorzkie podsumowanie.

krystian ochman wiesław ochman dziadek eurowizja 2022 ukraina
15.05.2022 17:17 Eurowizja 2022. Dziadek Krystiana Ochmana oburzony głosami jurorów z Ukrainy

Eurowizja 2022. Dziadek Krystiana Ochmana oburzony ostatecznymi wynikami konkursu, a przede wszystkim brakiem jakichkolwiek głosów od ukraińskiego jury w porównaniu przede wszystkim z głosami od widzów. Krystian Ochman w konkursie Eurowizji zajął 12. miejsce i zdobył łącznie 151 punktów - niestety od żadnego z jurorów nie otrzymał noty 12-punktowej, za to w głosowaniu publiczności był 9.

ukraina eurowizja 2022 kalush orkiestra
14.05.2022 22:31 Eurowizja 2022. Niezwykły apel po występie reprezentantów Ukrainy. Prosili o pomoc

Eurowizja 2022. Reprezentanci Ukrainy, grupa Kalush Orkiestra, zaraz po swoim występie wygłosili ważny apel i poprosili o pilną pomoc. Choć w czasie Eurowizji tematy polityczne są zakopywane, to podobnie jak w 2014 roku, Ukraina znów doszła do głosu przeciwko Rosji.Ze względu na agresję w Ukrainie, Rosja i Białoruś zostały wykluczone z tegorocznego konkursu Eurowizji. Reprezentacja Ukrainy uznawana jest za faworyta do wygranej.

Projekt bez tytułu(16)
11.05.2022 10:15 Eurowizja 2022. W trakcie transmisji w TVP pokazano pocałunek pary LGBT+

Za nami pierwszy półfinał 66. Konkursu Piosenki Eurowizji, który w tym roku odbywa się we włoskim Turynie. Koncerty transmituje na żywo na swojej antenie Telewizja Polska. Podczas występu zespołu z Ukrainy w czasie wczorajszego show widzowie stacji mogli przez chwilę zobaczyć na ekranie pocałunek pary jednopłciowej. W pierwszym półfinale Eurowizji 2022 widzowie zobaczyli występy 17 muzyków z różnych krajów, w tym także reprezentację z Ukrainy. Grupa pod nazwą Kalush Orchestra jest jednym z faworytów tegorocznego międzynarodowego konkursu piosenki.

wrozbita maciej
07.05.2022 19:38 Wróżbita Maciej ostrzega przez poważnymi zmianami po 11 maja. Chodzi o Ukrainę

Maciej Skrzątek, znany szerzej jako wróżbita Maciej, podzielił się swoimi przewidywaniami na temat najbliższej przyszłości. Zdaniem znanego jasnowidza, z powodu feralnego ustawienia planet, już za kilka dni nastąpi m.in. nasilenie działań wojennych na Ukrainie.Wróżbita Maciej jest postacią bardzo medialną. Znany jasnowidz przez wiele lat był twarzą kanału Ezo TV, a od jakiegoś czasu prowadzi audycję "MeloMagia" w Meloradiu. Maciej Skrzątek pojawia się także w programach ezoterycznych na antenie TVN i TVN7.

Zrzut ekranu 2022-05-01 164947
01.05.2022 17:08 Angelina Jolie we Lwowie. Gwiazda musiała uciekać do schronu

Angelina Jolie odwiedziła Lwów i spotkała się m.in. z uciekającymi przed wojną Ukraińcami i niosącymi im pomoc wolontariuszami. Podczas wizyty gwiazdy na dworcu w mieście zawyły syreny alarmowe, a aktorka musiała przerwać spotkanie i udać się do schronu przeciwlotniczego. W sieci pojawiło się nagranie.Amerykańska gwiazda od początku wojny w Ukrainie okazuje ogromne wsparcie dotkniętym konfliktem Ukraińcom. Angelina Jolie została specjalną wysłanniczką UNHCR, czyli organizacji koordynującej pomoc uchodźcom, która działa przy ONZ, i niedawno pojawiła się we Lwowie.

Andrzej Duda w Ukrainie
17.04.2022 07:23 Krzysztof Skiba komentuje zdjęcia Andrzeja Dudy z Ukrainy. Kpiące słowa

13 kwietnia Andrzej Duda wybrał się do Ukrainy wraz z prezydentami Litwy, Łotwy i Estonii. Celem wizyty było przede wszystkim spotkanie oraz rozmowa z Wołodymyrem Zełenskim. Zdjęcia z wyjazdu głowy państwa były szeroko komentowane w sieci. Swój głos w dyskusji zabrał również Krzysztof Skiba.O poranku 13 kwietnia media obiegła informacja, że Andrzej Duda jest już w pociągu do Kijowa. Do ostatniej chwili, ze względów bezpieczeństwa, sprawa utrzymywana była w tajemnicy. Wraz z polskim politykiem do Ukrainy wybrali się Alar Karis (prezydent Estonii), Egils Levits (prezydent Łotwy) i Gitanas Nausėda (prezydent Litwy).

kliczko
16.04.2022 09:11 Żona Witalija Kliczko codziennie dostaje wiadomość od męża. Zawiera tylko jedno słowo

Po wybuchu wojny w Ukrainie były bokser i obecny mer Kijowa Witalij Kliczko pozostał w swoim mieście, by bronić swojego kraju przed Rosjanami. Żona polityka, Natalia, która na co dzień mieszka w Hamburgu, udzieliła wywiadu polskim mediom i wyznała, że dostaje od męża codziennie wiadomość składającą się tylko z jednego słowa.24 lutego 2022 roku wojska rosyjskie wkroczyły na teren Ukrainy, rozpoczynając tam krwawą wojnę, która trwa do dziś. Armia Władimira Putina nie spodziewała się bowiem, że Ukraińcy będą stawiali tak zacięty opór najeźdźcy. Kraju bronią nie tylko żołnierze i zwykli obywatele, ale także przedstawiciele władzy, na czele z prezydentem Ukrainy, Wołodymyrem Zełenskim. Głównym celem rosyjskich wojsk od początku inwazji było zdobycie Kijowa. Do tej pory nie udało im się jednak opanować stolicy kraju. Obroną Kijowa dowodzą bracia Kliczko - Wołodymyr i Witalij. Ten drugi jest obecnym merem stolicy, której ofiarnie strzeże wraz z mieszkańcami.

zygmunt chajzer ukraina
08.04.2022 15:37 Zygmunt Chajzer w ogniu krytyki. Wszystko przez wpis o Ukrainkach

Zygmunt Chajzer od początku wojny pomagał Ukraińcom, którzy uciekali do Polski. Wśród nich znalazła się rodzina pani Luby, która na co dzień pracuje dla Filipa Chajzera. Starszy prezenter wrzucił na Instagrama post w tym kontekście, który wywołał jednak burzę. Fani nie mogli pojąć tego, co napisał. W dużą pomoc dla rodzin z Ukrainy jest zaangażowany również Filip Chajzer, który pokazywał, w jakich warunkach muszą przebywać tymczasowo osoby uciekające z ogarniętego wojną kraju - dzieci, dorośli i zwierzęta w wielkich halach i czekający na znalezienie domu lub powrót do Ukrainy.

Dziennikarz
02.04.2022 15:01 Wojna w Ukrainie. Nie żyje ukraiński dziennikarz Maksym Łewin

Nie żyje ukraiński dziennikarz i fotoreporter Maksym Łewin, który współpracował m.in. z agencjami Reuters i Associated Press oraz BBC. O śmierci mężczyzny poinformował w sobotę szef biura prezydenta Ukrainy, Andrij Jermak.Maksym Łewin miał zostać zabity 13 marca 2022 roku przez żołnierzy rosyjskich w obwodzie kijowskim. Ciało dziennikarza znaleziono dopiero 1 kwietnia br. niedaleko wsi Huta Meżyhirska.- Zginął zawodowy fotograf i dziennikarz Maks Łewin. Zaginął 13 marca w strefie działań bojowych w obwodzie kijowskim. 1 kwietnia jego ciało znaleziono niedaleko wsi Huta Meżyhirska. Jest mi bardzo smutno, współczuję jego żonie i dzieciom - przekazał Andrej Jermak za pomocą komunikatora Telegram.

wokalista ukraina
27.03.2022 16:49 Andrij Chływniuk został ranny w walkach. Ukraiński muzyk zwrócił się do rosyjskich fanów

Ukraiński wokalista Andrij Chływniuk opublikował w sieci zdjęcia obrażeń twarzy, które odniósł kilka dni temu w walkach pod Kijowem. Frontman zespołu BoomBox zwrócił się do swoich rosyjskich fanów.Po wybuchu wojny w swoim kraju Andrij Chływniuk zamienił mikrofon na karabin i stanął do walki z rosyjskim najeźdźcą. Artysta od kilku tygodni publikuje w mediach społecznościowych zdjęcia w mundurze i z bronią w ręku oraz zachęca współobywateli do stawiania oporu wojskom Władimira Putina.

bambino-soyka-tvn
22.03.2022 18:14 Zaśpiewał z Soyką na koncercie TVN dla Ukrainy. Internauci nie mają litości

W niedzielę 20 marca stacja TVN zorganizowała charytatywny koncert "Razem z Ukrainą". Na scenie łódzkiej Atlas Areny pojawili się między innymi Vito Bambino i Stanisław Soyka, którzy wspólnie wykonali utwór "Tolerancja". Internauci skrytykowali nie sam występ, ale ubiór młodszego wykonawcy.Na scenie koncertu zorganizowanego na rzecz Ukrainy, która od 24 lutego broni się przed rosyjską agresją, pojawiło się wiele gwiazd. Widzowie TVN mogli zobaczyć takich wykonawców, jak Kayah, Daria Zawiałow, Krzysztof Zalewski, Igo, Natalia Szroeder, Anita Lipnicka, Natalia Przybysz, Kuba Badach, Maciej Musiałowski, Tomasz Ziętek, Natalia Kukulska, a także wspomniani już Stanisław Soyka i Vito Bambino.

ukraina tom odell
15.03.2022 20:59 Tom Odell zaśpiewał na dworcu dla uchodźców z Ukrainy. Poruszający gest gwiazdora, jest nagranie

Piosenkarz Tom Odell pojawił się na jednym z dworców kolejowych w Rumunii i zaśpiewał wraz z oczekującymi na transport uchodźcami z Ukrainy swój przebój pt. "Another Love". Refren piosenki był wykorzystywany jako muzyczne tło do wielu nagrań z ogarniętego wojną kraju, które w ostatnim czasie trafiały do sieci. Brytyjski gwiazdor przyjechał na dworzec w Bukareszcie, przez który przewijają się codziennie tysiące uchodźców wojennych z Ukrainy. Do tej pory w ucieczce przed wojną do Rumunii przyjechało około 380 tys. Ukraińców.

katarzyna dąbrowska ukraina wojna w ukrainie na dobre i na złe
09.03.2022 14:15 Wojna w Ukrainie. Gwiazda "Na dobre i na złe" przekazuje wszystkie swoje gaże na pomoc Ukrainie

Wojna w Ukrainie. Znana z roli Wiki w "Na dobre i na złe" Katarzyna Dąbrowska postanowiła poświęcić zarabiane przez siebie pieniądze na rzecz Ukrainy. Poinformowała, że wszystkie otrzymywane gaże za granie w teatrze przeznacza właśnie na ten cel. - Ukraińskie dzieci ze strachem w oczach i ich dzielne matki uciekają przed rosyjskimi bombami... I to wszystko tuż obok. Nie mam słów - pisała aktorka na Instagramie, opowiadając o tym, jak bardzo przeraża ją zbrojna agresja Rosji w Ukrainie.

wiktor zborowski wojna w ukrainie ukraina
09.03.2022 09:06 Wojna w Ukrainie. Wiktor Zborowski nagrał ważną wiadomość dla ukraińskiej telewizji

Wojna w Ukrainie. Wiktor Zborowski przygotowywał nagranie dla ukraińskiej telewizji. Jego próby pokazała na Instagramie córka, Zofia. Aktor miał do przekazania ważną wiadomość. Chciał też podziękować. Do Ukraińców Zborowski zwracał się jak do przyjaciół. Jak sam stwierdził na samym początku nagrania, nie wiedział, co powiedzieć, bo wszystko wydawało mu się małe w kontekście bohaterskiej walki naszych sąsiadów.

olena zełenska apel do mediów wojna w ukrainie
09.03.2022 07:51 Wojna w Ukrainie. Olena Zełenska opublikowała list otwarty do mediów. Napisała o cierpieniu dzieci

Wojna w Ukrainie. Olena Zełenska wystosowała apel do globalnych mediów i przekazała im, co mogą zrobić, by pomóc Ukrainie w obecnej sytuacji. Przede wszystkim podkreśliła ich misję oraz przypomniała, co dzieje się w jej kraju. Pierwsza dama nie boi się używania obrazowych przykładów. W swoich postach i wiadomościach o konflikcie dużo miejsca poświęca przede wszystkim dzieciom, podkreślając, jak wiele wycierpiały od początku wojny.

sean penn cnn wojna w ukrainie
05.03.2022 23:29 Sean Penn szedł pieszo z Ukrainy do Polski. Teraz prosi Stany Zjednoczone o pomoc

Sean Penn jest znanym amerykańskim aktorem i reżyserem filmowym. Postanowił na początku wojny w Ukrainie przedostać się do ogarniętego konfliktem kraju i nagrać dokument opowiadający o tej tragedii. Poprosił również o wsparcie dla Ukrainy od Stanów Zjednoczonych. Aktor przeszedł na piechotę z Ukrainy do Polski, by pokazać, jak wygląda sytuacja uchodźców na granicy, gdzie tworzyły się niebywałe korki. Jego relacja jest jednym z najbardziej słyszalnych głosów w Stanach Zjednoczonych.

verka serduchka ukraina rosja putin
28.02.2022 05:31 Znają ją wszyscy fani Eurowizji. Verka Serduchka pokazała, co myśli o Putinie

Verka Serduchka jest jedną z największych gwiazd Eurowizji. Słynna drag queen w 2007 roku porwała wszystkich do tańca piosenkę "Dancing Lasha Tumbai", która stała się przebojem w Europie. Teraz ukraińska artystka pokazała, co myśli o działaniach Władimira Putina. Serduchka po prostu wystawiła mu środkowy palec i powiedziała, jak w tej chwili wygląda sytuacja na Ukrainie. Zapewniła o tym, że wszyscy wciąż walczą. - Stoimy i nie tracimy serca! Nigdy nie przezwyciężą inwazji pełnej fałszu na naszą prawdę. Pomóż armii, pomóż obronie i sobie nawzajem! - zapewniła artystka.>>> ZOBACZ NASZĄ RELACJĘ NA ŻYWO <<< Wyświetl ten post na Instagramie Post udostępniony przez VERKA SERDUCHKA OFFICIAL (@v_serduchka) Jej głos odbił się szerokim echem w mediach społecznościowych. Zasięgi wokalistki okazały się bardzo duże, szczególnie w tak ważnym dla jej kraju momencie. Verka Serduchka to pseudonim aktora komediowego i satyryka, Andrija Mychajłowycza Danyłki. Za swoje zasługi na rzecz propagowania ukraińskiej kultury i muzyki popularnej został odznaczony jako Ludowy Artysta Ukrainy. Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:Rosjanie chcieli pożyczyć od ukraińskiej policji paliwo. Przyszli na komisariatTajemnicze znaki na rosyjskich pojazdach zostały rozszyfrowane. Resort opublikował ważną informacjęNiestandardowy wpis na Twitterze Andrzeja Dudy. Wywołał gigantyczną burzęJeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]Źródło: Goniec.pl

EN 01498481 0005
26.02.2022 05:59 TVP i Caritas zorganizują koncert "Solidarni z Ukrainą". Jacek Kurski przekazał szczegóły

Telewizja Polska we współpracy z Caritasem zorganizuje koncert pod hasłem "Solidarni z Ukrainą". Informację o wydarzeniu przekazał za pomocą mediów społecznościowych prezes TVP, Jacek Kurski. Polacy są jednak oburzeni decyzją władz telewizji publicznej.Jacek Kurski poinformował widzów, że specjalny koncert live "Solidarni z Ukrainą" odbędzie się w niedzielę, 27 lutego 2022 roku. Widowisko ma być otwarte dla publiczności i wystartuje o godzinie 17:30.

barbara kurdej-szatan ukraina
25.02.2022 16:22 Barbara Kurdej-Szatan wspiera Ukrainę i odpowiada na krytykę internautów

Barbara Kurdej-Szatan na Instagramie wstawiła post, w którym jednoznacznie opowiedziała się za poparciem Ukrainy w kontekście inwazji na ten kraj. W jej komentarzach wybuchła burza, aktorka musiała się bronić. Komentujący odnieśli się do wpisów Kurdej-Szatan dotyczących Straży Granicznej oraz kwestii uchodźców. Artystka wiedziała jednak, jak odpowiedzieć.

  • 1
  • 2