Rozrywka.Goniec.pl

Polsat

Polsat SuperHit Festiwal 2022. Krzysztof Ibisz nie wiedział, jak się zachować, Maciej Maleńczuk zaśpiewał wulgarną piosenkę o Putinie

20 Maja 2022

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Polsat SuperHit Festiwal 2022. Po dwóch piosenkach zaśpiewanych w dwóch językach na scenę wyszedł Maciej Maleńczuk i zaskoczył wszystkich zgromadzonych w Operze Leśnej. Zaśpiewał wulgarną piosenkę o "Władimirze Putinie". Krzysztof Ibisz nie wiedział, co robić.

Krzysztof Ibisz skomentował występ znanego artysty słowami: "Maleńczuk jak zwykle bezkompromisowy". Może się okazać, że Polsat będzie miał spore problemy.

Polsat SuperHit Festiwal 2022. Na scenie w Sopocie zabrzmiała wulgarna piosenka o Władimirze Putinie

Maciej Maleńczuk był ostatnim z artystów, którzy wystąpili w bloku poświęconemu wojnie w Ukrainie. Swój repertuar miał dobrać tak, by pasował on do tematu 15-minutowego bloku - zaśpiewać miał dwie piosenki.

Jedną z nich było słynne "Sługi za szlugi" nagrane przed 8 laty w związku z zaostrzającą się sytuacją polityczną w Ukrainie, która skończyła się agresją tzw. zielonych ludzików na wschodnią i południową Ukrainę.

- Rosjanie, Rosjanie, Rosjanie moi. Odważny naród lecz władzy się boi. Czemuście pijani w samolot strzelali. Sługi za szlugi świat gotowi spalić - brzmią słowa piosenki.

Prócz niej na scenie w Sopocie zabrzmiał również utwór "Vladimir", który powstał również w 2014 roku. Był to również komentarz związany z agresją Rosji na wschodnią Ukrainę, a przede wszystkim na wspomnianą wcześniej aneksję Krymu.

Utwór "Vladimir" nie ma zbyt rozbudowanego tekstu, jednak padające w nim po rosyjsku słowa są jak najbardziej zrozumiałe dla Polaków. W tłumaczeniu brzmi on tak: "a z tobą, ja z tobą ni ch..a. Ty ze mną, ty ze mną ni ch..a. Ja z tobą, ty ze mną ni ch..a. Na zawsze, na zawsze ni ch..a".

Krzysztof Ibisz po występie starał się wybrnąć z zaistniałej sytuacji, krótko komentując występ artysty, który zakończył poświęcony Ukrainie blok. Polsat może mieć jednak po tym występie spore problemy.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji może bliżej przyjrzeć się emitowaniu materiałów telewizyjnych z wulgaryzmami, szczególnie, jeśli program był emitowany około godziny 20:00, czyli w czasie, w którym telewizję wciąż mogą oglądać najmłodsi. Czy występ Maleńczuka zaszkodzi stacji?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • "The Voice Senior": Kto zastąpi Witolda Paszta? Znamy nowy skład jury popularnego show TVP

  • Michał Tracz - kim jest dziennikarz „Faktów”, który poślubił swojego partnera?

  • Ed Sheeran został ojcem. Piosenkarz pochwalił się w wyjątkowy sposób. Zdradził też płeć pociechy

Źródło: Goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Telewizja

Tak wygląda teraz Lucy z "Rancza". Najnowsze zdjęcie nie pozostawiają złudzeń
Czytaj więcej >

Telewizja

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo" znów w ogniu krytyki. Widzowie mają dość
Czytaj więcej >

Telewizja

Wydało się, ile Kamil Durczok zarabiał w "Faktach" TVN. "To była nieprzyzwoita kwota"
Czytaj więcej >

Telewizja

Marzena Kipiel-Sztuka przeszła przez piekło. Każda jej miłość kończyła się na cmentarzu
Czytaj więcej >

Telewizja

Metamorfoza gwiazdy "Rolnik szuka żony". Małgorzata Borysewicz zaskoczyła fanów
Czytaj więcej >

Telewizja

Agnieszka Chylińska przerwała milczenie. Ostro odpowiedziała Kubie Wojewódzkiemu
Czytaj więcej >
Anna Dymarczyk

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem studentką historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są mi kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]