Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Tom Odell zaśpiewał na dworcu dla uchodźców z Ukrainy. Poruszający gest gwiazdora, jest nagranie
Monika Majko
Monika Majko 15.03.2022 20:59

Tom Odell zaśpiewał na dworcu dla uchodźców z Ukrainy. Poruszający gest gwiazdora, jest nagranie

ukraina tom odell
www.instagram.com/tompeterodell

Piosenkarz Tom Odell pojawił się na jednym z dworców kolejowych w Rumunii i zaśpiewał wraz z oczekującymi na transport uchodźcami z Ukrainy swój przebój pt. "Another Love". Refren piosenki był wykorzystywany jako muzyczne tło do wielu nagrań z ogarniętego wojną kraju, które w ostatnim czasie trafiały do sieci.

Brytyjski gwiazdor przyjechał na dworzec w Bukareszcie, przez który przewijają się codziennie tysiące uchodźców wojennych z Ukrainy. Do tej pory w ucieczce przed wojną do Rumunii przyjechało około 380 tys. Ukraińców.

Tom Odell zaśpiewał piosenkę "Another Love" dla uchodźców z Ukrainy

Tom Odell wraz z przebywającymi na dworcu uchodźcami zaśpiewał jeden ze swoich wielkich przebojów pt. "Another Love". Dla wielu Ukraińców piosenka tak stała się symbolem tego, co utracili wskutek wojny wywołanej w ich kraju przez Rosjan. Wielu internautów używa jej jako muzyczne tło do nagrań ze swoich domów i miast, które porównują z obrazami sprzed wojny.

@valerisssh NATO, CLOSE THE SKY OVER UKRAINE! #ukraine #stopwar #nato ♬ Another Love - Tom Odell

Na dworcu brytyjskiego piosenkarza przywitał tłum uchodźców. Tom Odell zamieścił nagranie ze swojego występu na Instagramie, a we wzruszającym poście podkreślił, jak wielkie cierpienie przeżywają ludzie, którzy zostali zmuszeni do ucieczki z własnych domów.

- Tysiące Ukraińców uciekających przed wojną codziennie przejeżdża przez tę stację, a wielu podróżuje od 3 dni bez odpoczynku, wyrwani z domów, dobytku, pracy i rodzin. Ich świat został wywrócony do góry nogami w niewyobrażalny sposób - podkreślił gwiazdor.

Z Ukrainy uciekło już ponad 2,8 miliona osób

31-letni piosenkarz był także pod wielkim wrażeniem postawy uciekających przed wojną Ukraińców. Gwiazdor przyznał, że choć to głównie kobiety, dzieci i starcy, to są oni pełni "siły ducha".

Jak podaje ONZ, do tej pory z Ukrainy uciekło przed wojną ponad 2,8 miliona osób. Najwięcej z nich na razie zdecydowało się na podróż do Polski, jednak kolejni uchodźcy przybywają także m.in. do Rumunii, Słowacji i Niemczech.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl