Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Andrij Chływniuk został ranny w walkach. Ukraiński muzyk zwrócił się do rosyjskich fanów
Monika Majko
Monika Majko 27.03.2022 16:49

Andrij Chływniuk został ranny w walkach. Ukraiński muzyk zwrócił się do rosyjskich fanów

wokalista ukraina
www.instagram.com/andriihorolski

Ukraiński wokalista Andrij Chływniuk opublikował w sieci zdjęcia obrażeń twarzy, które odniósł kilka dni temu w walkach pod Kijowem. Frontman zespołu BoomBox zwrócił się do swoich rosyjskich fanów.

Po wybuchu wojny w swoim kraju Andrij Chływniuk zamienił mikrofon na karabin i stanął do walki z rosyjskim najeźdźcą. Artysta od kilku tygodni publikuje w mediach społecznościowych zdjęcia w mundurze i z bronią w ręku oraz zachęca współobywateli do stawiania oporu wojskom Władimira Putina.

Ukraiński wokalista został ranny podczas walk pod Kijowem

Chływniuk dołączył do wojsk obrony terytorialnej, a niedawno sieć obiegło nagranie, na którym artysta z karabinem w ręku śpiewa w centrum Kijowa, obok Soboru Sofijskiego. Muzyk wykonał napisaną w 1914 roku ukraińską patriotyczną pieśń.

- Teraz nie czas na granie na gitarach. Bierzemy karabiny - mówił wówczas w rozmowie z dziennikarzami "Euronews".

W miniony piątek wokalista opublikował na swoim profilu instagramowym kolejne zdjęcie w mundurze i z karabinem w ręku. Lider zespołu BoomBox dziękował obrońcom Ukrainy za ich służbę i ponownie zachęcił do walki o swój kraj.

- Dobranoc Kijów, dobranoc Ukraino! Dziękuję wszystkim, którzy są na służbie, kłaniam się tym, którzy są teraz na polu bitwy. [...] Razem do zwycięstwa - pisał w piątek gwiazdor.

Kolejnego dnia w sieci pojawiły się zdjęcia gwiazdora, który publicznie pokazał swoje obrażenia odniesione w walkach pod Kijowem. Chływniuk został ranny w twarz, uderzył go odłamek pocisku moździerzowego.

Andrij Chływniuk zwrócił się do rosyjskich fanów

W sieci pojawiło się zdjęcie rany oraz opatrunku, który założono artyście na policzek. Andrij Chływniuk wykorzystał ten moment, by zaapelować do swoich rosyjskich fanów, którzy obserwują jego profil na Instagramie.

- Do moich słuchaczy z Rosji. To właśnie naziści, z którymi walczycie - napisał, zwracając się do rosyjskich fanów.

Rosjanie rozpoczęli atak na Ukrainę w czwartek, 24 lutego 2022 roku. Od tego dnia nieustannie prowadzą ostrzał ukraińskich miast i granic, niszcząc nie tylko infrastrukturę wojskową, ale również powodując śmierć wielu cywilów, w tym dzieci. W związku z brutalną napaścią wojsk Władimira Putina na naszych wschodnich sąsiadów światowi przywódcy ogłosili szereg sankcji, uderzających w rosyjską gospodarkę.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl