Rozrywka.Goniec.pl > Wojna W Ukrainie

Wojna W Ukrainie

Ivan Komarenko
09.03.2023 10:33 Ivan Komarenko złożył życzenia Polkom i się zaczęło. Artysta wywołał kolejny skandal

Ivan Komarenko świętuje Dzień Kobiet ze swoją mamą w Rosji i z tej okazji postanowił złożyć również życzenia Polkom. W kraju nad Wisłą najwyraźniej pozostało niewiele fanek muzyka i część z jego obserwujących dała mu do zrozumienia, że nie chce tego rodzaju życzeń. 

Edyta Górniak zwróciła się do całego świata
24.02.2023 22:56 Edyta Górniak łamiącym się głosem niespodziewanie zaapelowała do Polaków ze sceny

Edyta Górniak była jedną z gwiazd koncertu zorganizowanego w Rzeszowie w pierwszą rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie. Telewizja zaangażowała do wydarzenia plejadę polskich i ukraińskich gwiazd.

żołnierze ukrainy zbiórka
22.12.2022 15:17 Trwa wielka zbiórka dla Ukrainy. Każdy może ocalić ludzkie życie. Jak wpłacić datek?

Wielka zbiórka dla ukraińskich żołnierzy trwa w wielu krajach świata, jednak to Polacy okazują największe serce swoim sąsiadom ze Wschodu. Wspierają materialnie, ułatwiają znalezienie pracy i aklimatyzację w nowej rzeczywistości. Każdy z nas zna chociaż jedną osobę z Ukrainy, która potrzebowała lub potrzebuje pomocy. Warto jednak pamiętać, że pole walki kilkaset kilometrów od naszych domów zbiera też bardziej krwawe żniwo. Teraz możemy spróbować zapobiec także temu.

żołnierze ukrainy zbiórka
13.12.2022 13:10 Trwa wielka zbiórka dla Ukrainy. Możesz ocalić czyjeś życie. Jak wpłacić datek?

Wielka zbiórka dla ukraińskich żołnierzy trwa w wielu krajach świata, jednak to Polacy okazują największe serce swoim sąsiadom ze Wschodu. Wspierają materialnie, ułatwiają znalezienie pracy i aklimatyzację w nowej rzeczywistości. Każdy z nas zna chociaż jedną osobę z Ukrainy, która potrzebowała lub potrzebuje pomocy. Warto jednak pamiętać, że pole walki kilkaset kilometrów od naszych domów zbiera też bardziej krwawe żniwo. Teraz możemy spróbować zapobiec także temu.

Karolina Pajączkowska
24.07.2022 11:03 Karolina Pajączkowska pokazała niepokojące zdjęcia. „Organizm powiedział dość, dzisiaj muszę się poddać”

Karolina Pajączkowska od miesięcy na bieżąco relacjonuje wojnę w Ukrainie dla TVP Info. Teraz musiała zakończyć ten projekt, wyznała że musi wrócić do Polski.

tvp
29.05.2022 21:12 Koncert "Dla Ciebie, mamo". Na scenie padły poruszające słowa o Ukrainie, polały się łzy

Telewizja Polska przygotowała specjalne widowisko z okazji Dnia Matki. W trakcie koncertu "Dla Ciebie, mamo" wspomniano również o Ukrainkach, które walczą o swój kraj i przyszłość swoich dzieci. Na scenie TVP polały się łzy.Emisję koncert "Dla Ciebie, mamo" rozpoczęła się na antenie stacji TVP2 o godzinie 20:00 w niedzielę, 29 maja br. Widowisko poprowadzili Tomasz Kammel i Małgorzata Tomaszewska. W pewnym momencie duet nawiązał do toczącej się tuż za naszą granicą wojny w Ukrainie.

ukraina eurowizja 2022 kalush orkiestra
14.05.2022 22:31 Eurowizja 2022. Niezwykły apel po występie reprezentantów Ukrainy. Prosili o pomoc

Eurowizja 2022. Reprezentanci Ukrainy, grupa Kalush Orkiestra, zaraz po swoim występie wygłosili ważny apel i poprosili o pilną pomoc. Choć w czasie Eurowizji tematy polityczne są zakopywane, to podobnie jak w 2014 roku, Ukraina znów doszła do głosu przeciwko Rosji.Ze względu na agresję w Ukrainie, Rosja i Białoruś zostały wykluczone z tegorocznego konkursu Eurowizji. Reprezentacja Ukrainy uznawana jest za faworyta do wygranej.

wrozbita maciej
07.05.2022 19:38 Wróżbita Maciej ostrzega przez poważnymi zmianami po 11 maja. Chodzi o Ukrainę

Maciej Skrzątek, znany szerzej jako wróżbita Maciej, podzielił się swoimi przewidywaniami na temat najbliższej przyszłości. Zdaniem znanego jasnowidza, z powodu feralnego ustawienia planet, już za kilka dni nastąpi m.in. nasilenie działań wojennych na Ukrainie.Wróżbita Maciej jest postacią bardzo medialną. Znany jasnowidz przez wiele lat był twarzą kanału Ezo TV, a od jakiegoś czasu prowadzi audycję "MeloMagia" w Meloradiu. Maciej Skrzątek pojawia się także w programach ezoterycznych na antenie TVN i TVN7.

Zrzut ekranu 2022-05-01 164947
01.05.2022 17:08 Angelina Jolie we Lwowie. Gwiazda musiała uciekać do schronu

Angelina Jolie odwiedziła Lwów i spotkała się m.in. z uciekającymi przed wojną Ukraińcami i niosącymi im pomoc wolontariuszami. Podczas wizyty gwiazdy na dworcu w mieście zawyły syreny alarmowe, a aktorka musiała przerwać spotkanie i udać się do schronu przeciwlotniczego. W sieci pojawiło się nagranie.Amerykańska gwiazda od początku wojny w Ukrainie okazuje ogromne wsparcie dotkniętym konfliktem Ukraińcom. Angelina Jolie została specjalną wysłanniczką UNHCR, czyli organizacji koordynującej pomoc uchodźcom, która działa przy ONZ, i niedawno pojawiła się we Lwowie.

wydarzenia polsat katarzyna górniak tvn tvp
26.04.2022 09:25 Wpadka w "Wydarzeniach" Polsatu. Pomylili reporterkę "Faktów" z ukraińską dziennikarką

Wielka wpadka w "Wydarzeniach" Polsatu. Podczas rozmowy z jedną z dziennikarek konkurencyjnej stacji, została ona podpisana nie swoim imieniem i nazwiskiem. Zamiast polskiego nadawcy reprezentowała ukraińską stację. Do wpadki doszło podczas emisji materiału Piotra Michalaka, który opowiadał o konferencji prasowej Wołodymyra Zełenskiego. Błąd został wyłapany bardzo szybko.

Teresa Lipowska
26.04.2022 07:55 Teresa Lipowska wygłosiła przemowę w Warszawie. W ostrych słowach skrytykowała działania Putina

Teresa Lipowska wystąpiła podczas koncertu "Chwała Ukrainie" zorganizowanego na placu Piłsudskiego w Warszawie. W swojej przemowie w ostrych słowach oceniła działania Władimira Putina, nazywając prezydenta Rosji "diabłem". Aktorka nie wytrzymała i powiedziała szczerze, co uważa na temat rosyjskiego prezydenta. Podzieliła się również swoim wojennym doświadczeniem. Teresa Lipowska zabrała głos na temat wojny w Ukrainie. Skrytykowała PutinaW Ukrainie wciąż trwa wojna rozpoczęta przez bezprawny atak wojsk rosyjskich, które przeprowadziły inwazję na terytorium sąsiedniego kraju. Media donoszą codziennie o kolejnych ofiarach zbrodniczych i bestialskich działań. W poniedziałek w Warszawie na placu Piłsudskiego odbył się koncert wsparcia dla mieszkańców kraju ogarniętego wyniszczającym konfliktem, "Chwała Ukrainie". Na scenie pojawiły się polskie i ukraińskie gwiazdy. Wystąpili m.in. Grubson, Urszula, Antytila, Julia Belei, czy Justyna Steczkowska. Na scenie pojawiła się również aktorka Teresa Lipowska, która wyrecytowała wiersz Iryny Szuwałowej, pt. "Kijów - Nankin". Obecność na scenie popularna aktorka zdecydowała się wykorzystać również po to, by zwrócić się do obecnych podczas wydarzenia Polaków i Ukraińców. Mówiąc o Putinie, nie przebierała w słowach. Teresa Lipowska nie kryła żalu. "Myślałam, że już nigdy się nie powtórzy"- Myślałam, że już nigdy nie powtórzy się to, co działo się podczas II wojny światowej, czyli ludobójstwo, brak człowieczeństwa. A jednak... Znalazł się człowiek, właściwie zwierzę, diabeł, który rozpalił ludzi nienawiścią - powiedziała Teresa Lipowska zgromadzonym, nie gryząc się w język. Aktorka podzieliła się również swoim wojennym doświadczeniem. Gdy Niemcy zaatakowali Polskę w 1939 r., miała dwa lata. Gwiazda "M jak miłość" zwierzyła się, że była wówczas zaledwie "trzy ulice dalej, na placu Dąbrowskiego". Gdy wraz z rodzicami przebywała poza stolicą, na jej dom spadła bomba. Ojciec przyszłej aktorki dowiedział się o tym i powiadomił swoją rodzinę, że nie mają dokąd wracać. Aktorka utożsamia tę sytuacją z tym, co przeżywają obecnie Ukraińcy. - Oni [rosyjscy żołnierze - przyp. red.] strzelają brat do brata, zabijają wszystko, co jest po drodze. Byle strzelać! Byle niszczyć! Rozwalają szkoły, szpitale... To jest naprawdę brak człowieczeństwa - oburzała się Teresa Lipowska. Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:Ida Nowakowska wyjawiła, jak wygląda praca w TVP. Zdradziła kulisyJennifer Grey zdradziła, co doprowadziło do upadku jej kariery. Nieoczekiwany powódMatura biologia 2022. Wymagania na maturę z biologii. Co musisz wiedzieć, żeby zdać?Źródło: plejada.pl

kliczko
16.04.2022 09:11 Żona Witalija Kliczko codziennie dostaje wiadomość od męża. Zawiera tylko jedno słowo

Po wybuchu wojny w Ukrainie były bokser i obecny mer Kijowa Witalij Kliczko pozostał w swoim mieście, by bronić swojego kraju przed Rosjanami. Żona polityka, Natalia, która na co dzień mieszka w Hamburgu, udzieliła wywiadu polskim mediom i wyznała, że dostaje od męża codziennie wiadomość składającą się tylko z jednego słowa.24 lutego 2022 roku wojska rosyjskie wkroczyły na teren Ukrainy, rozpoczynając tam krwawą wojnę, która trwa do dziś. Armia Władimira Putina nie spodziewała się bowiem, że Ukraińcy będą stawiali tak zacięty opór najeźdźcy. Kraju bronią nie tylko żołnierze i zwykli obywatele, ale także przedstawiciele władzy, na czele z prezydentem Ukrainy, Wołodymyrem Zełenskim. Głównym celem rosyjskich wojsk od początku inwazji było zdobycie Kijowa. Do tej pory nie udało im się jednak opanować stolicy kraju. Obroną Kijowa dowodzą bracia Kliczko - Wołodymyr i Witalij. Ten drugi jest obecnym merem stolicy, której ofiarnie strzeże wraz z mieszkańcami.

anna kalczynska
10.04.2022 10:39 Anna Kalczyńska popłakała się w "Dzień Dobry TVN". Dziennikarka wyjaśniła, co ją poruszyło

Anna Kalczyńska nie mgła opanować emocji w programie "Dzień Dobry TVN". Prezenterka popłakała się na wizji, a rozmowę musiał poprowadzić dalej Andrzej Sołtysik. Dziennikarka wyjaśniła, co doprowadziło ją do łez.Widzowie byli zaskoczeni emocjonalną reakcją Anny Kalczyńskiej na jeden z materiałów, który wyemitowano w czasie niedawnego wydania "Dzień Dobry TVN". Dziennikarka nie mogła powstrzymać wzruszenia.

krolikowskii
03.04.2022 08:30 Antek Królikowski tłumaczy, skąd pomysł na organizację kontrowersyjnej walki MMA

Antoni Królikowski został włodarzem gali walk MMA Royal Division, a wczoraj podczas konferencji prasowej ogłosił, że jeden z pojedynków w oktagonie stoczą wojownicy przebrani za Wołodymyra Zełenskiego i Władimira Putina. Informacja ta spotkała się z ogromną falą krytyki, jednak gwiazdor nie zamierza rezygnować z kontrowersyjnego pomysłu. W wywiadzie dla kanału "AntyFakty" aktor tłumaczył, co przekonało organizatorów gali MMA w Opolu do zaaranżowania właśnie takiej walki.Federacja MMA "Royal Division" jest promowana twarzą Antka Królikowskiego, a debiutancka gala walk organizacji ma odbyć się 30 kwietnia 2022 roku w Opolu. Wśród zapowiedzianych pojedynków znalazły się głównie tzw. freak fighty, czyli walki charakteryzująca się dysproporcją w umiejętnościach i warunkach pomiędzy zawodnikami, która ma za zadanie głównie przyciągnąć uwagę mediów i publiczności.

Dziennikarz
02.04.2022 15:01 Wojna w Ukrainie. Nie żyje ukraiński dziennikarz Maksym Łewin

Nie żyje ukraiński dziennikarz i fotoreporter Maksym Łewin, który współpracował m.in. z agencjami Reuters i Associated Press oraz BBC. O śmierci mężczyzny poinformował w sobotę szef biura prezydenta Ukrainy, Andrij Jermak.Maksym Łewin miał zostać zabity 13 marca 2022 roku przez żołnierzy rosyjskich w obwodzie kijowskim. Ciało dziennikarza znaleziono dopiero 1 kwietnia br. niedaleko wsi Huta Meżyhirska.- Zginął zawodowy fotograf i dziennikarz Maks Łewin. Zaginął 13 marca w strefie działań bojowych w obwodzie kijowskim. 1 kwietnia jego ciało znaleziono niedaleko wsi Huta Meżyhirska. Jest mi bardzo smutno, współczuję jego żonie i dzieciom - przekazał Andrej Jermak za pomocą komunikatora Telegram.

Netrebko
31.03.2022 10:51 Rosyjska śpiewaczka operowa odcina się od Kremla. Przyjaciółka Putina wydała oświadczenie

Znana rosyjska śpiewaczka operowa Anna Netrebko w końcu postanowiła odciąć się od polityki Moskwy, którą od lat wspierała. Gwiazda, która przez długi czas milczała w sprawie wojny w Ukrainie, w końcu wydała oświadczenie jednoznacznie potępiające Władimira Putina. Zapowiedziała także powrót na wielką scenę po tym, jak jej kariera zawisła na włosku.24 lutego Rosja bestialsko zaatakowała Ukrainę, a za naszą wschodnią granica rozgrywa się istne piekło. Armia agresora nęka miejscową ludność i dokonuje licznych zbrodni wojennych.Brutalność działań Władimira Putina i zachodnie sankcje nie zrażają jednak wielu Rosjan. Sondaże dotyczące opinii publicznej w Rosji wskazują, że poparcie dla "operacji specjalnej" w Ukrainie stale rośnie, a wielu obywateli stoi murem za Władimirem Putinem. Wśród nich do niedawna była także światowej sławy śpiewaczka Anna Netrebko.

Projekt bez tytułu(4)
27.03.2022 18:57 "Save Ukraine". Andrzej Duda zwrócił się do walczących o swój kraj Ukraińców

Trwa maraton charytatywny "Save Ukraine" w TVP, którego celem jest m.in. zbiórka funduszy na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie. Słowa wsparcia dla walczącej z rosyjskim najeźdźcą Ukrainy przekazał także prezydent Andrzej Duda, który w swojej wypowiedzi zwrócił się do "drogich ukraińskich przyjaciół".- Oba nasze narody kochają wolność i nigdy nie pozwolą sobie jej odebrać. Jesteśmy sobie bardzo bliscy już od wieków, ale dziś łączą nas szczególne więzy, dlatego niesiemy wam pomoc i wsparcie - podkreślił prezydent Polski.

wokalista ukraina
27.03.2022 16:49 Andrij Chływniuk został ranny w walkach. Ukraiński muzyk zwrócił się do rosyjskich fanów

Ukraiński wokalista Andrij Chływniuk opublikował w sieci zdjęcia obrażeń twarzy, które odniósł kilka dni temu w walkach pod Kijowem. Frontman zespołu BoomBox zwrócił się do swoich rosyjskich fanów.Po wybuchu wojny w swoim kraju Andrij Chływniuk zamienił mikrofon na karabin i stanął do walki z rosyjskim najeźdźcą. Artysta od kilku tygodni publikuje w mediach społecznościowych zdjęcia w mundurze i z bronią w ręku oraz zachęca współobywateli do stawiania oporu wojskom Władimira Putina.

ukraina koncert tvp stop war
27.03.2022 15:48 Już w niedzielę w TVP koncert charytatywny "Save Ukraine – #StopWar"

TVP o 17:30 będzie transmitowało koncert "Save Ukraine – #StopWar", w którym wystąpią światowe gwiazdy, m.in. Imagine Dragons czy zwycięzcy konkursu Eurowizji z poprzednich lat. Koncert ma za zadanie zebrać fundusze na pomoc Ukrainie. Koncert będzie retransmitowany w ponad 20 krajach. Widzowie mogą obejrzeć wydarzenie nie tylko w telewizji, ale również za pośrednictwem platform streamingowych.

pugaczowa
26.03.2022 23:02 Ałła Pugaczowa musiała uciekać z kraju? Rosyjska gwiazda miała być widziana w Izraelu

Po tym, jak mąż Ałły Pugaczowej ostro skrytykował rosyjską napaść na Ukrainę, słynna piosenkarka miała opuścić swój kraj. Z najnowszych informacji wynika, że rosyjska gwiazda przebywa wraz z bliskimi w Izraelu.Mąż piosenkarki otwarcie potępił brutalną inwazję Rosji na Ukrainę już na początku działań zbrojnych na terenie naszego wschodniego sąsiada. Maksim Gałkin zamieścił na swoim Instagramie pełen emocji wpis. – Od rana w kontakcie z bliskimi i przyjaciółmi z Ukrainy! Nie potrafię wyrazić słowami tego, jak się czuję! Jak to jest możliwe! Nie ma usprawiedliwienia dla wojny! Nie wojnie! – pisał Gałkin na Instagramie. Wyświetl ten post na Instagramie Post udostępniony przez Максим Галкин (@maxgalkinru)

siergiej ławrow polina kowaliewa
25.03.2022 15:23 Nieoficjalna pasierbica Siergieja Ławrowa odczuje konsekwencje sankcji. Koniec życia w luksusach

Polina Kowaliewa jest nieoficjalnie pasierbicą Siergieja Ławrowa. Po śledztwie przeprowadzonym przez aktywistkę, Marię Piewczich, brytyjski rząd zdecydował się zastosować wobec bogatej Rosjanki sankcje. Kowaliewa prowadziła w Londynie wystawne życie, choć jej matka nie pracuje, a jej biologiczny ojciec jest zwykłym człowiekiem. Według plotek od blisko 20 lat matka młodej celebrytki jest kochanką Siergieja Ławrowa.

hanna lis rosja wojna w ukrainie
25.03.2022 09:16 Hanna Lis w ostrych słowach wypowiedziała się o ambasadorze Rosji. Nie gryzła się w język

Hanna Lis w ostrych słowach wypowiedziała się o tym, co powiedział ambasador Rosji w Polsce podczas konferencji prasowej. Dziennikarka wstawiła relację, w której nie szczędziła krytyki słowom rosyjskiego urzędnika. Trudno się dziwić. Własną wersję krytyki słów ambasadora zamieścił Polsat, który skomentował całą jego wypowiedź, obnażając kolejne fake newsy. Materiał podbił sieć.

bambino-soyka-tvn
22.03.2022 18:14 Zaśpiewał z Soyką na koncercie TVN dla Ukrainy. Internauci nie mają litości

W niedzielę 20 marca stacja TVN zorganizowała charytatywny koncert "Razem z Ukrainą". Na scenie łódzkiej Atlas Areny pojawili się między innymi Vito Bambino i Stanisław Soyka, którzy wspólnie wykonali utwór "Tolerancja". Internauci skrytykowali nie sam występ, ale ubiór młodszego wykonawcy.Na scenie koncertu zorganizowanego na rzecz Ukrainy, która od 24 lutego broni się przed rosyjską agresją, pojawiło się wiele gwiazd. Widzowie TVN mogli zobaczyć takich wykonawców, jak Kayah, Daria Zawiałow, Krzysztof Zalewski, Igo, Natalia Szroeder, Anita Lipnicka, Natalia Przybysz, Kuba Badach, Maciej Musiałowski, Tomasz Ziętek, Natalia Kukulska, a także wspomniani już Stanisław Soyka i Vito Bambino.

Projekt bez tytułu(1)
21.03.2022 15:09 Maryla Rodowicz poznała Władimira Putina. Nazwała go "szaleńcem"

Maryla Rodowicz nie ma wątpliwości, że za tragiczne wydarzenia w Ukrainie winę ponosi prezydent Rosji Władimir Putin. Wiele lat temu gwiazda polskiej estrady poznała rosyjskiego przywódcę, który nie zrobił na niej dobrego wrażenia. Piosenkarka w rozmowie z "Faktem" bez ogródek nazwała Putina "szaleńcem".24 lutego 2022 roku wojska rosyjskie wkroczyły na teren Ukrainy i od tego dnia prowadza krwawą wojnę z naszymi wschodnimi sąsiadami. Wszystko wskazuje na to, że póki co wojska Władimira Putina nie zamierzają zaprzestać ostrzału ukraińskich miast i granic, co powoduje stały wzrost liczby ofiar walk, również wśród cywilów.

Amelia
20.03.2022 22:37 Koncert "Razem z Ukrainą": Kilkuletnia dziewczynka wykonała ukraiński hymn

Kilkuletnia Amellia Anisovych, która zasłynęła z wykonania piosenki z "Krainy lodu" w jednym z kijowskich bunkrów, zaśpiewała hymn ukraiński podczas koncertu TVN "Razem z Ukrainą". Jej występ skradł serca wszystkich widzów. Mała piosenkarka "debiutowała" w podziemiach Kijowa. W niedzielę miała okazję wystąpić na wielkiej scenie przed widownią z całego świata. Na antenie TVN wyemitowano niezwykły koncert dla Ukrainy20 marca w łódzkiej Atlas Arenie odbył się koncert "Razem z Ukrainą", zorganizowany przez telewizję TVN. Występy były transmitowane w 50 krajach, m.in. w Polsce, Ukrainie, czy Wielkiej Brytanii. Wszyscy artyści, którzy pojawili się na scenie, zrzekli się swoich honorariów i zgodzili się na przekazanie ich na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej wspierającej uchodźców z Ukrainy. Taką samą decyzję podjęła także cała obsługa wydarzenia. Koncert obfitował w występy zarówno polskich jak i ukraińskich artystów. Widzowie TVN mieli okazję zobaczyć wzruszające wykonania takich piosenkarzy jak Tina Karol, Daria Zawiałow, Natalia Przybysz, czy Daria Psehko. Całość rozpoczęła się od wzruszającego wykonania ukraińskiego hymnu, który zaśpiewała kilkuletnia dziewczynka, Amellia Anisovych, która dała się poznać międzynarodowej publiczności już jakiś czas temu. Mała dziewczynka wzruszyła widzów do łezPrawdziwym viralem w internecie stało się nagranie przedstawiające wykonanie ukraińskiej wersji piosenki "Mam tę moc", pochodzącej z animacji Disneya "Kraina lodu", przez Amellię w jednym ze schronów w Kijowie. Amelia (6) has a dream. She would like to stand on a big stage and sing one day. The girl has her first public appearance on a stage in a Bunker in Kyiv, Ukraine (The exact location is unconfirmed). She sings "Let is go" from Disney's Frozen.#amelia #ukraine #letitgo #child pic.twitter.com/oA1EOYjbPU— Jay Ron Junghans (@Jay2Ron) March 7, 2022 Dziewczynka, chcąc pocieszyć ukrywających się wraz z nią przed rosyjskimi pociskami towarzyszy, zdecydowała się na zaśpiewanie popularnej piosenki dla dzieci. Wszystko zostało nagrane i opublikowane w internecie. Dziś Amellia jest już bezpieczna w Polsce, a organizatorzy koncertu "Razem z Ukrainą", postanowili, że jej talent musi zostać zaprezentowany podczas niebywałego wydarzenia charytatywnego. Dziewczynka zaśpiewała ukraiński hymn narodowy, a w trakcie jej występu wszyscy obecni w Atlas Arenie wstali ze swoich miejsc. Wykonanie zostało nagrodzone gromkimi oklaskami. Pamiętacie małą dziewczynkę śpiewającą w schronie „Mam tę moc”? Właśnie otworzyła charytatywny koncert #TVN i @PAH_org 💙💛#SolidarnizUkraina #razemzukraina #Ukraine #koncert pic.twitter.com/QEW6UEq7CM— Martyna Milczarek (@mm_milczarek) March 20, 2022 To nie jedyny moment, w którym mała Amellia pojawiła się na scenie. Chwilę później towarzyszyła popularnej ukraińskiej piosenkarce Tinie Karol, która przy jej wsparciu, zaśpiewała piosenkę "Ukraina to ty". "Razem z Ukrainą"/TVN 20.03.2022Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:Wołodymyr Zełenski wystąpi na gali rozdania Oscarów? Zaskakujące wyznanie prowadzącejMarianna Schreiber w ogniu krytyki. Pokazała się wśród uchodźców i szybko zniknęłaMarcin Hakiel dodał zdjęcia z przemyśleniami. Sugeruje, czym się teraz zajmieŹródło: goniec.pl

Artem
20.03.2022 21:58 Cudowne wykonanie "Ave Maria" na koncercie TVN. 14-letni Ukrainiec wzruszył publiczność do łez

Wykonanie "Ave Maria" przez 14-letniego chłopca z Ukrainy, Artema Fesko, wzruszyło publiczność koncertu "Razem z Ukrainą" do łez. To jeden z najjaśniejszych punktów całego wydarzenia. Przed chłopcem stała wielka kariera. Niestety, wszystko zostało przerwane przez nieoczekiwaną wojnę w jego ojczystym kraju. TVN zorganizował koncert. Ukraińcy i polscy artyści przeciwko wojnie20 marca TVN wyemitowała koncert "Razem z Ukrainą", odbywający się w Atlas Arenie w Łodzi. Podczas wydarzenia wystąpiło wielu czołowych artystów zarówno z Polski jak i z Ukrainy. Wszyscy występujący zrzekli się swojego honorarium, przekazując je bezpośrednio na cele Polskiej Akcji Humanitarnej. Podczas koncertu widzowie mogli również wysyłać SMS-y, z których dochód przekazany ma być dla organizacji charytatywnej. Na scenie pojawili się m.in. Tina Karol, Daria Zawiałow, Maciej Musiałowski, Daria Psehko, czy Anita Lipnicka. Całość okraszona została również wystąpieniami największych polskich aktorów, w tym Mai Komorowskiej, Daniela Olbrychskiego, czy Andrzeja Seweryna. Jedno z wykonań wywarło szczególny wpływ na publiczność i doprowadziło do prawdziwego wzruszenia. Chodzi o występ 14-letniego chłopca z Ukrainy, Artema Fesko, który zaśpiewał widowni "Ave Maria". Przerwana kariera ukraińskiego chłopca. Wzruszenia podczas koncertu TVNPowalający głos pochodzącego z odwodu żytomierskiego 14-latka został doceniony już znacznie wcześniej. Artem Fesko wygrał bowiem 10. edycję ukraińskiego odpowiednika polskiego "Mam talent". Przed dzieckiem rysowała się niezwykła kariera. Podczas wizyty w "Dzień dobry TVN", chłopiec tłumaczył, że był przekonany, że już wkrótce pojawi się na wielu koncertach w Ukrainie. Niestety, marzenia zostały przerwane przez wojnę wywołaną atakiem rosyjskich wojsk. W związku z zagrożeniem, Artem musiał opuścić ojczysty kraj. Wykonanie "Ave Maria" ma być swoistą modlitwą za jego rodaków. - W moim kraju sytuacja jest bardzo skomplikowana i chciałbym pomodlić się za całą Ukrainę, by wojna zakończyła się możliwie jak najszybciej. Żeby wszyscy byli bezpieczni - przekonywał w "Dzień dobry TVN". Przepiękne wykonanie.💔Ave Maria#razemzukraina#SlavaUkraini💙💛 pic.twitter.com/ZObMKZKq6Y— Ren.🇪🇺🇵🇱💙💛 (@i_ren_official) March 20, 2022 Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:Wołodymyr Zełenski wystąpi na gali rozdania Oscarów? Zaskakujące wyznanie prowadzącejMarianna Schreiber w ogniu krytyki. Pokazała się wśród uchodźców i szybko zniknęłaMarcin Hakiel dodał zdjęcia z przemyśleniami. Sugeruje, czym się teraz zajmieŹródło: dziendobry.tvn.pl, goniec.pl

Piotr Molecki/East News
20.03.2022 20:43 Koncert "Razem z Ukrainą": Ambasador Ukrainy wulgarnie zwrócił się do Putina

Ambasador Ukrainy w Polsce zaskoczył widownię podczas koncertu "Razem z Ukrainą" zorganizowanego przez TVN. Podczas emisji na żywo, w wulgarny sposób zwrócił się do Władimira Putina. Widownia zamarła słysząc słowa Andrieja Deszczycy. Emocje wzięły górę i ciężko się dziwić - wojna w Ukrainie wciąż przynosi kolejne niewinne ofiary. Ambasador Ukrainy wulgarnie w TVN TVN zorganizowała koncert charytatywny "Razem z Ukrainą", który wyemitowany został 20 marca na żywo w 50 krajach, m.in. w Polsce i w Ukrainie. Widowisko odbyło się w Atlas Arenie w Łodzi. W wydarzeniu wzięło udział wielu artystów zarówno polskich jak i ukraińskich, którzy zrzekli się wynagrodzenia za swoje występy. Cały dochód, który uzyskaliby artyści oraz osoby pracujący przy organizacji, przekazany ma zostać na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej. Już na początku koncertu, do widowni zwrócił się ambasador Ukrainy w Polsce, Andriej Deszczyca. Polityk podziękował Polakom za pomoc przekazywaną wschodnim sąsiadom i podkreślił, że obecna sytuacja to czas próby. - Mówiono nam, że mamy starszego brata, ale historia pokazała, że tak naprawdę mamy serdeczną siostrę - powiedział. Deszczyca wulgarnie do PtuinaChwilę później ambasador pozwolił sobie na wulgarny komentarz obrazujący jego stosunek do odpowiedzialnego za wybuch wojny prezydenta Rosji, Władimira Putina. - Nie jestem piosenkarzem, jestem zwykłym ambasadorem, ale raz w życiu udało mi się zaśpiewać i po kilku latach tę piosenkę podchwycił cały świat, ale nie dziwne dlaczego – jest prosta i prawdziwa, "Putin chu*ło" - orzekł polityk. Słowa Deszczycy nawiązywały do jego publicznego wykonania wspomnianej piosenki w czasach, gdy sprawował funkcję ministra spraw wewnętrznych w rządzie Ukrainy. Parlament ukraiński nagrodził wówczas jego "występ" oklaskami. Podczas koncerty "Razem z Ukrainą" nie brakowało wyjątkowych i wzruszających chwil. Całość rozpoczęła się od wykonania hymnu państwa przez małą dziewczynkę, Amellię Anisovych. Jej wykonanie zostało przyjęte przez obecnych na koncercie powstaniem z miejsc i gromkim aplauzem. Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:Wołodymyr Zełenski wystąpi na gali rozdania Oscarów? Zaskakujące wyznanie prowadzącejMarianna Schreiber w ogniu krytyki. Pokazała się wśród uchodźców i szybko zniknęłaMarcin Hakiel dodał zdjęcia z przemyśleniami. Sugeruje, czym się teraz zajmieŹródło: goniec.pl

Zygmunt Chajzer
20.03.2022 17:34 Zygmunt Chajzer udostępnił kawalerkę uchodźcom z Ukrainy. To nie koniec pomocy prezentera

Zygmunt Chajzer zwierzył się mediom, że zdecydował się na udostępnienie swojej kawalerki uchodźcom z Ukrainy. To tymczasowe rozwiązanie - wkrótce popularny prezenter chce poszukać dogodnego miejsca do życia dla swoich podopiecznych. Wielu Polaków otworzyło swoje serca dla uchodźców uciekających przed wojną w Ukrainie. Wśród nich znalazło się wielu celebrytów, m.in. gwiazda telewizji, Zygmunt Chajzer. Zygmunt Chajzer spieszy z pomocą Trwająca już od ponad dwudziestu dni wojna w Ukrainie zdaje się nie mieć końca. Wola Władimira Putina jest nieugięta, a Kreml nie wydaje się być zniechęcony sankcjami nałożonymi na Rosję przez część cywilizowanego świata. Liczba uchodźców uciekających z Ukrainy przed rosyjskimi żołnierzami stale się zwiększa, a polską granicę od wybuchu wojny przekroczyły już ponad dwa miliony z nich. Polacy nie zostali obojętni na dramat swoich wschodnich sąsiadów. Wielu naszych rodaków zdecydowało się na pomoc w postaci udostępniania lokali do mieszkania, ofiarowywania pracy Ukraińcom, a także dostarczania niezbędnych produktów żywnościowych i higienicznych. Wśród osób, które postanowiły wyciągnąć dłoń do naszych wschodnich przyjaciół, jest Zygmunt Chajzer, który przyjął pod swój dach rodzinę z Iwano-Frankiwska. W rozmowie z "Party" wyznał, że to najbliżsi pani Luby, pracowniczki jego syna Filipa. Mieszkanie dla uchodźców - Moi Goście z Ukrainy. Po trwającej ponad dobę podróży z dziećmi na rękach wreszcie w Warszawie. Bezpiecznie i spokojnie. Trochę ciasno, ale nie to jest najważniejsze. WITAJCIE W POLSCE! - napisał Zygmunt Chajzer pod zdjęciem pięcioosobowej rodziny z Ukrainy. Wyświetl ten post na Instagramie Post udostępniony przez Zygmunt Chajzer Official (@zygmunt_chajzer) Prezenter i dawny prowadzący "Idź na całość" zakwaterował uchodźców w swojej warszawskiej kawalerce. To jednak nie koniec jego pomocy - zamierza zaangażować się w poszukiwanie bardziej przytulnego mieszkania dla rodziny, którą się zaopiekował. Chajzer cieszy się z tego, że Polacy z takim zapałem wykazują chęć pomocy Ukraińcom. Dodaje jednak, że należy pamiętać o tym, że przed państwem polskim stoi jeszcze wiele wysiłków w związku z organizacją życia uchodźców na naszej ziemi. - Uchodźcy przyjechali do Polski praktycznie bez niczego. Nie mają pieniędzy. Trzeba będzie zorganizować dzieciom naukę, młodszym opiekę, pomyśleć o zatrudnieniu do tego kobiet, które przyjechały. Czeka nas ogromny organizacyjny wysiłek - powiedział gwiazdor w wywiadzie dla "Party". Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:Wołodymyr Zełenski wystąpi na gali rozdania Oscarów? Zaskakujące wyznanie prowadzącejMarianna Schreiber w ogniu krytyki. Pokazała się wśród uchodźców i szybko zniknęłaMarcin Hakiel dodał zdjęcia z przemyśleniami. Sugeruje, czym się teraz zajmieŹródło: wp.pl