Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > "Save Ukraine". Andrzej Duda zwrócił się do walczących o swój kraj Ukraińców
Monika Majko
Monika Majko 27.03.2022 18:57

"Save Ukraine". Andrzej Duda zwrócił się do walczących o swój kraj Ukraińców

Projekt bez tytułu(4)
TVP1 "Save Ukraine"

Trwa maraton charytatywny "Save Ukraine" w TVP, którego celem jest m.in. zbiórka funduszy na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie. Słowa wsparcia dla walczącej z rosyjskim najeźdźcą Ukrainy przekazał także prezydent Andrzej Duda, który w swojej wypowiedzi zwrócił się do "drogich ukraińskich przyjaciół".

- Oba nasze narody kochają wolność i nigdy nie pozwolą sobie jej odebrać. Jesteśmy sobie bardzo bliscy już od wieków, ale dziś łączą nas szczególne więzy, dlatego niesiemy wam pomoc i wsparcie - podkreślił prezydent Polski.

Trwa maraton koncertowy pod hasłem "Save Ukraine"

Telewizyjny maraton koncertowy, który odbywa się pod hasłem "Save Ukraine", wystartował o godzinie 17:30 polskiego czasu. Transmisja w języku angielskim nadawana jest na antenie TVP, a następnie zostanie retransmitowana w kolejnych państwach na całym świecie, znajdujących się w innych strefach czasowych.

W trakcie wydarzenia, które ma na celu zwrócenie uwagi na tragiczne wydarzenia w Ukrainie oraz zebranie funduszy na wsparcie poszkodowanych wskutek wojny, głos zabiera wiele osób. Wśród nich znajdują się nie tylko światowej sławy artyści, ale także sportowcy i polityczni przywódcy.

Andrzej Duda zwrócił się do walczących o swój kraj Ukraińców

Podczas koncertu dla Ukrainy kilka słów powiedział także polski prezydent Andrzej Duda, który podkreślił, jak ważne jest powstrzymanie rosyjskiej agresji na terenie Ukrainy. Prezydent Duda podziękował także Ukraińcom za ich bohaterską walkę z armią Władimira Putina.

- Wasze bohaterskie zmagania o niepodległą Ukrainą są też walką o bezpieczną Europę i pokój dla wolnego świata. Imperialna pycha i zbrodnie rosyjskiego agresora muszą być powstrzymane. Dobro zwycięży - podkreślił Andrzej Duda.

Wydarzenie transmitowane na antenie TVP 1 poprowadzili Ida Nowakowska i Donald Arleth, a także ukraiński komik i aktor Timur Mirosznyczenko oraz dziennikarka Masza Efrosinina. W trakcie koncertowego maratonu wystąpili ukraińscy artyści, m.in. Dakha Brakha, Ruslana, THE HARDKISS, Jamala, Go_A, MONATIK, Alyona Alyona.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl