Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Wpadka w "Wydarzeniach" Polsatu. Pomylili reporterkę "Faktów" z ukraińską dziennikarką
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 26.04.2022 09:25

Wpadka w "Wydarzeniach" Polsatu. Pomylili reporterkę "Faktów" z ukraińską dziennikarką

wydarzenia polsat katarzyna górniak tvn tvp
Wydarzenia Polsat

Wielka wpadka w "Wydarzeniach" Polsatu. Podczas rozmowy z jedną z dziennikarek konkurencyjnej stacji, została ona podpisana nie swoim imieniem i nazwiskiem. Zamiast polskiego nadawcy reprezentowała ukraińską stację.

Do wpadki doszło podczas emisji materiału Piotra Michalaka, który opowiadał o konferencji prasowej Wołodymyra Zełenskiego. Błąd został wyłapany bardzo szybko.

Wielka wpadka w "Wydarzeniach" Polsatu. Dziennikarka zmieniła narodowość i dane?

Materiał Piotra Michalaka miał dotyczyć przede wszystkim konferencji prasowej Wołodymyra Zełenskiego, a stał się obiektem pośmiewiska dla innych dziennikarzy i osób pracujących w mediach. To prawdopodobnie tempo przygotowywania materiału doprowadziło do pomyłki.

Okazało się, że dziennikarka TVN, Katarzyna Górniak, otrzymała nową tożsamość i została ukraińską dziennikarką Krystyną Berdyńską z "Nowoje Wriemia". Wpadkę zauważył i opisał korespondent TVP, Tomasz Jędruchów.

- Tak to się kończy, kiedy wydawcy nie wiedzą, kto pracuje dla konkurencji. Polsatowskie Wydarzenia wstawiają do materiału z konferencji Wołodymyra Zełenskiego wypowiedź Katarzyny Górniak z TVN podpisując ją jako Krystynę Berdyńską z redakcji "Nowoje Wriemia" - napisał na Twitterze.

Oprócz tego zamieścił połączenie screenów - na jednym widoczna jest Katarzyna Górniak opowiadająca coś w "Faktach" TVN oraz nagranie, które znalazło się w "Wydarzeniach".

Do sprawy odniosła się również sama zainteresowana, czyli Katarzyna Górniak. W przewrotny sposób odpowiedziała na wpadkę.

- Jakby co, dam wam setkę także pod własnym nazwiskiem. Krysia z konkurencji - napisała dziennikarka w mediach społecznościowych. - Człowiek się różnych rzeczy uczy na wojnie. Ale zmiany tożsamości jeszcze nie ćwiczyłam - dodała.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl