Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Krzysztof Zanussi przeszedł operację. Reżyser miał wypadek
Laura Młodochowska
Laura Młodochowska 20.04.2024 19:36

Krzysztof Zanussi przeszedł operację. Reżyser miał wypadek

Krzysztof Zanussi
Fot. Kapif

Szokująca informacja na temat stanu zdrowia Krzysztofa Zanussiego. Fani słynnego reżysera byli zaniepokojeni, kiedy ten wbrew zapowiedziom nie pojawił się na festiwalu filmowym Script Fiesta w Warszawie. Producentka Irena Strzałkowska wyjaśniła, że powodem jego nieobecności był wypadek, konieczna była pilna operacja.

Krzysztof Zanussi nie pojawił się na festiwalu filmowym

Krzysztof Zanussi nie bez powodu nazywany jest jednym z najwybitniejszych polskich reżyserów. Jego filmy, takie jak ”Życie rodzinne”, ”Iluminacja”, “Barwy ochronne”, czy najnowszy ”Liczba doskonała”, są nieustannie chwalone przez krytyków. Został nagrodzony m.in. ”Złotym Lwem” na festiwalu filmowym w Wenecji za film ”Rok spokojnego słońca”. Prywatnie od czterech dekad łączy go związek z malarką, Elżbietą Grocholską. 

Polacy kochali go za rolę Romusia z "Plebanii". Zmarł mając tylko 35 lat

Krzysztof Zanussi miał wypadek

Wiele z filmów Krzysztofa Zanussiego weszły już do kanonów polskiego kina, nic więc dziwnego, że wiele osób chciało usłyszeć o tajnikach jego pracy podczas festiwalu filmowego Script Fiesta w Warszawie. Mimo, iż artysta w czerwcu skończy 85 lat, bardzo chętnie udział w różnego rodzaju branżowych wydarzeniach. Tym razem jednak nie przybył na spotkanie, a Irena Strzałkowska wyjaśniła gościom, że reżyser doznał wypadku.

ZOBACZ TAKŻE: Bartosiewicz szczerze o relacji z synem. Fani nie mieli pojęcia

Krzysztof Zanussi jest po operacji. ”Wczoraj się wybudził”

W sobotę, 20 kwietnia, Krzysztof Zanussi miał być jednym z prelegentów 12. Edycji festiwalu Script Fiesta. Ku zaskoczeniu gości znany reżyser nie pojawił się, a głos w jego sprawie zabrała producentka Izabela Strzałkowska.

Krzysztof Zanussi miał wypadek, jest po operacji. Wczoraj się wybudził – przekazała, cytowana przez pomponik.pl.

Wirtualna Polska, powołując się na anonimowe źródło, potwierdziła informację o operacji i wybudzeniu się Zanussiego. Informator przekazał ponadto, że reżyser miał krwiaka, który zmusił lekarzy do pilnej interwencji.

Źródło: pomponik.pl