Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Eurowizja 2022. W trakcie transmisji w TVP pokazano pocałunek pary LGBT+
Monika Majko
Monika Majko 11.05.2022 10:15

Eurowizja 2022. W trakcie transmisji w TVP pokazano pocałunek pary LGBT+

Projekt bez tytułu(16)
Pawel Wodzynski/East News / Eurovision Song Contest 2022

Za nami pierwszy półfinał 66. Konkursu Piosenki Eurowizji, który w tym roku odbywa się we włoskim Turynie. Koncerty transmituje na żywo na swojej antenie Telewizja Polska. Podczas występu zespołu z Ukrainy w czasie wczorajszego show widzowie stacji mogli przez chwilę zobaczyć na ekranie pocałunek pary jednopłciowej.

W pierwszym półfinale Eurowizji 2022 widzowie zobaczyli występy 17 muzyków z różnych krajów, w tym także reprezentację z Ukrainy. Grupa pod nazwą Kalush Orchestra jest jednym z faworytów tegorocznego międzynarodowego konkursu piosenki.

Eurowizja 2022. Widzowie TVP zobaczyli na antenie stacji pocałunek dwóch mężczyzn

Zespół Kalush Orchestra zaprezentował na eurowizyjnej scenie utwór pt. "Stefania". Piosenka jest nowoczesna, jednak nawiązuje do narodowego folkloru. Kilka dni wcześniej ukraińska grupa wykonała ją wspólnie na ulicach Turynu z reprezentantem Polski, Krystianem Ochmanem, a nagranie trafiło do sieci.

Ukraińska grupa zdobyła serca fanów Eurowizji i zakwalifikowała się do finału konkursu, który odbędzie się 14 maja. Po ich wczorajszym występie publiczność w studiu nie mogła powstrzymać entuzjazmu. Kamera zarejestrowała m.in. radosny pocałunek dwóch mężczyzn trzymających tęczową flagę, który widzowie zobaczyli w transmisji na żywo na antenie TVP.

To niecodzienny widok w Telewizji Polskiej, która na swojej antenie nie szczędzi czasu antenowego na piętnowanie osób LGBT+. Jeszcze niedawno gwiazdor stacji Jarosław Jakimowicz wywołał ogromny skandal nagraniem swojej "interwencji" w centrum Warszawy. Prezenter w czasie minionej majówki zerwał tęczową flagę, która została powieszona przy fladze w barwach biało-czerwonych, a następnie ze złością cisnął "szmatę" w pobliskie krzaki.

Eurowizja 2022. Finał już w sobotę

Eurowizja jest jednak konkursem, który z założenia jest tolerancyjny i ponad podziałami politycznymi. W zeszłym roku zwycięzcami Eurowizji został zespół Maneskin z Włoch, a po swoim występie wokalista i gitarzysta grupy pocałowali się na scenie.

Pocałunek ten Damiano David i Thomas Raggi powtórzyli także podczas występu Maneskin na Polsat SuperHit Festiwalu w Sopocie. Chwilę później wokalista grupy wygłosił emocjonalne przemówienie, które w imieniu całego swojego zespołu skierował do polskich fanów.

Uważamy, że każdy powinien mieć prawo zrobić to bez żadnego lęku. Uważamy, że każdy powinien móc być tym, kim chce. Dziękujemy, Polsko. Miłość nigdy nie jest zła wykrzyczał wówczas ze sceny frontman grupy Maneskin.

Finał Eurowizji 2022 odbędzie się w najbliższą sobotę, 14 maja. Z kolei drugi półfinał konkursu, w którym wystąpi również Krystian Ochman z piosenką "River", widzowie TVP zobaczą na antenie stacji w czwartek, 12 maja. Polak powalczy o miejsce w wielkim finale z reprezentantami m.in. Izraela, Gruzji, Irlandii, Belgii, Szwecji i Czech.

euro
Eurovision Song Contest 2022
eurowiz
Eurovision Song Contest 2022

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl