Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Polsat SuperHit Festiwal 2022. Nagle na scenie rozbrzmiał język ukraiński, publiczność oszalała
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 20.05.2022 20:50

Polsat SuperHit Festiwal 2022. Nagle na scenie rozbrzmiał język ukraiński, publiczność oszalała

polsat superhit festiwal 2022 ukraina
Polsat

Polsat SuperHit Festiwal 2022. Nagle na scenie w Sopocie rozbrzmiał język ukraiński. Już wcześniej zapowiadano, że na scenie zagrają ukraińscy artyści, co zapowiadał zespół Enej, ale nieoczekiwanie wspólnie z Kamilem Bednarkiem zaśpiewała Dana Vynnytska z zespołu Dagadana.

Ukraińska część koncertu miała być również okazją do zbiórki zorganizowanej przez fundację Polsat, która wspomaga poszkodowane wojną ukraińskie dzieci.

Polsat SuperHit Festiwal 2022. Nagle na scenie rozbrzmiał język ukraiński

Trwa Polsat SuperHit Festiwal 2022. Pierwsza część piątkowego koncertu w Operze Leśnej w Sopocie rozpoczęła się od wyrazu wsparcia dla zaatakowanej przez Rosję Ukrainy. Na scenie nieoczekiwanie rozbrzmiał język ukraiński.

W mediach społecznościowych gwiazdy już wcześniej zapowiadały gościnne występy ukraińskich muzyków. Obok siebie wystąpili muzycy zespołu Enej i Kozak System, którzy zaśpiewali nową piosenkę "Brat za brata" w dwóch językach.

Po nich na scenie pojawił się duet Kamil Bednarek - Dana Vynnytska, która zaśpiewała wspólnie "Nad zieloną miedzą". Utwór również został wykonany w dwóch językach.

W tym czasie Polsat zbierał pieniądze na ukraińskie dzieci, które znalazły się pod opieką fundacji Soloża-Żaka. O pomoc w krótkim wideo prosili również muzycy z Måneskin.

Na scenie następnie pojawił się Maciej Maleńczuk, który zaśpiewał dwie antyrosyjskie piosenki - "Sługi za szlugi" oraz "Władimir", która w dobitnych słowach krytykowała Władimira Putina.

Występy były wstępem do części właściwej koncertu i pozwoliły rozruszać się publiczności, która z zachwytem przyjęła szczególnie polsko-ukraińskie duety.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl