Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > TVP i Caritas zorganizują koncert "Solidarni z Ukrainą". Jacek Kurski przekazał szczegóły
Monika Majko
Monika Majko 26.02.2022 05:59

TVP i Caritas zorganizują koncert "Solidarni z Ukrainą". Jacek Kurski przekazał szczegóły

EN 01498481 0005
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Telewizja Polska we współpracy z Caritasem zorganizuje koncert pod hasłem "Solidarni z Ukrainą". Informację o wydarzeniu przekazał za pomocą mediów społecznościowych prezes TVP, Jacek Kurski. Polacy są jednak oburzeni decyzją władz telewizji publicznej.

Jacek Kurski poinformował widzów, że specjalny koncert live "Solidarni z Ukrainą" odbędzie się w niedzielę, 27 lutego 2022 roku. Widowisko ma być otwarte dla publiczności i wystartuje o godzinie 17:30.

Jacek Kurski zapowiedział koncert "Solidarni z Ukrainą"

W czasie koncertu prowadzona będzie zbiórka funduszy na rzecz ofiar rosyjskiej napaści. W widowisku udział mają wziąć artyści m.in. z Polski i Ukrainy, choć na razie nie zdradzono, kto pojawi się na scenie.

- "Solidarni z Ukrainą" wielki koncert live Telewizji Polskiej i Caritas, gest wsparcia Ukrainy ze zbiórką dla ofiar agresji i wyraz sprzeciwu wobec zbrodniczej napaści Rosji, otwarty dla widzów - w niedzielę o 17:30 w TVP1. Artyści z PL, UA i inni. Szczegóły wkrótce. Bądźmy razem! - przekazał prezes TVP.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Informacja o zorganizowaniu przez Telewizję Polską specjalnego koncertu w geście solidarności z Ukrainą nie spotkała się jednak z przychylną reakcją internautów. Wielu widzów jest oburzonych decyzją władz TVP, którą uważają za zdecydowanie niestosowną w obecnej sytuacji. - Gdy na Ukrainie giną dzieci Pan koncert zapowiada? To jak u nas zaczną ginąć niewinni to może Niemcy nam też koncert odprawią? Trochę powagi Panie Kurski - skomentował post szefa TVP jeden z oburzonych internautów.

- Koncert? Może Zenek zaśpiewa. Przestańcie się kompromitować, ludzie umierają - dodał kolejny. - Może te pieniądze co wkładacie we własne kieszenie za taki koncert, co dopłacacie do emerytury Maryli, przeznaczylibyście na pomoc dla Ukraińców - sugerował jeszcze inny użytkownik Twittera.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Goniec.pl