Rozrywka.Goniec.pl

Jakub Szymczak / KPRP

Krzysztof Skiba komentuje zdjęcia Andrzeja Dudy z Ukrainy. Kpiące słowa

17 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Maria Hędrzak

13 kwietnia Andrzej Duda wybrał się do Ukrainy wraz z prezydentami Litwy, Łotwy i Estonii. Celem wizyty było przede wszystkim spotkanie oraz rozmowa z Wołodymyrem Zełenskim. Zdjęcia z wyjazdu głowy państwa były szeroko komentowane w sieci. Swój głos w dyskusji zabrał również Krzysztof Skiba.

O poranku 13 kwietnia media obiegła informacja, że Andrzej Duda jest już w pociągu do Kijowa. Do ostatniej chwili, ze względów bezpieczeństwa, sprawa utrzymywana była w tajemnicy. Wraz z polskim politykiem do Ukrainy wybrali się Alar Karis (prezydent Estonii), Egils Levits (prezydent Łotwy) i Gitanas Nausėda (prezydent Litwy).

Andrzej Duda w Ukrainie

- Przybyliśmy dzisiaj do Kijowa, by stanąć obok prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, uścisnąć go i powiedzieć, że go podziwiamy – jego bohaterstwo, twardość w obronie kraju jego i jego współpracowników, wszystkich ukraińskich żołnierzy, którzy na co dzień walczą i oddają życie w obronie swojej ojczyzny – tak jak zapowiadał pan prezydent, bohatersko i bez ani jednego kroku w tył - mówił Duda podczas konferencji prasowej, podkreślając, że „sprawcy tych zbrodni odpowiedzialni nie tylko bezpośrednio, ale także i pośrednio ci, którzy wydali rozkazy; ci, którzy dali przyzwolenie na mordowanie, na zabijanie, na bombardowanie cywilów, muszą zostać ukarani przez międzynarodowe trybunały”.

W sieci szybko pojawiły się fotografie, dokumentujące pobyt prezydenta w Kijowie. O komentarz do zdjęć pokusił się m.in. Krzysztof Skiba, który opisał swoje odczucia we wpisie na Instagramie.

Krzysztof Skiba o Andrzeju Dudzie

- Żadne tam garnitury, marynarki czy smokingi. [...] Dziś w czasie wojny, wszyscy politycy ubierają się jak prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. To on wylansował stylistykę militarną. Gdy po raz pierwszy pokazał się nie w garniturze, ale w zielonym, wojskowym podkoszulku, co było sygnałem, że jest blisko swoich ludzi, blisko żołnierzy, niemalże na froncie czy w okopie, obowiązuje stylistyka "na Zełenskiego" -  rozpoczął Skiba, następnie podkreślając, że podobne działania są nowością wśród polityków, również na przestrzeni lat historii.

Muzyk stwierdził, iż swoim wizerunkiem prezydent Ukrainy stara się pokazać tamtejszemu społeczeństwu równość z nim, bliskość oraz zaangażowanie w walki, co cechuje "prawdziwego przywódcę". Wobec Andrzeja Dudy oraz innych polskich polityków na najwyższych stanowiskach nie był już jednak tak uprzejmy.

- To musiało zrobić wrażenie także na polskich politykach. Dziś nie uświadczysz już tam nikogo w garniturze. Jedynie Prezes Jarosław nie dał się przebrać za żołnierza. I bardzo dobrze, bo wyglądałby jak szef oddziału krasnoludków. Jednak Mateusz czy Duduś od razu wskoczyli w militarny look, licząc na pozytywny efekt medialny. Złośliwi mogliby zauważyć, że Duda ma na tym zdjęciu kurtkę kuloodporną w rozmiarze Prezesa, ale nie czepiajmy się szczegółów. Ważny jest efekt wizerunkowy. Oto ich stroje mówią: Jesteśmy na froncie jak Zełenski. Walczymy ze złem i to zło pokonamy. Może urosną nam punkty procentowe poparcia - napisał Skiba.

Wpis muzyka spotkał się z ciepłym przyjęciem jego fanów. Nie przypadnie jednak raczej do gustu samym wymienionym polskim politykom, wobec których nie szczędził słów złośliwości.

Cały wpis muzyka możecie zobaczyć poniżej:

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Maciej Dowbor zdradzał Joannę Koroniewską. Smutna prawda ich małżeństwa wyszła na jaw
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Urszula Dudziak uciekła ze sceny i zalała się łzami. To był prawdziwy skandal w Opolu
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Maciej Kurzajewski nie wytrzymał w "Pytaniu na śniadanie". Wbił szpilę byłej żonie
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Agata Rubik pokazała mamę w bikini. Trudno oderwać od niej wzrok
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Maryla Rodowicz narzeka na festiwal w Opolu. "Nikt nie dotrwa"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Arnold Schwarzenegger wie, co czeka nas po śmierci. "Każdy, kto mówi ci coś innego, jest piep***nym kłamcą"
Czytaj więcej >
Maria Hędrzak

Wydawca portalu Goniec.pl. Jestem absolwentką stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim i studentką specjalizacji Afryka i Bliski Wschód. Pasjonuje się polityką i dobrym reportażem. Badam wpływ mediów społecznościowych na współczesne stosunki międzynarodowe oraz społeczeństwo irańskie. Po godzinach prowadzę autorski podcast "Jeszcze Bliższy Wschód".

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Gwiazdy

Gwiazdy

Kacper Kulpicki

O czym będzie nowy program Dody? "Doda. Dream Show" pokaże naprawdę dużo
Czytaj więcej >
Gwiazdy

Kacper Kulpicki

Nie żyje Pat Cooper. Aktor znany z "Depresji gangstera" zmarł w wieku 93 lat
Czytaj więcej >
Gwiazdy

Kacper Kulpicki

Nie żyje Irek Hartowicz, słynny polski filmowiec. Współpracował z Andrzejem Wajdą i Agnieszką Holland
Czytaj więcej >
Gwiazdy

Kacper Kulpicki

Elżbieta Romanowska musiała nagle zmienić plany. Tego nie przewidziała
Czytaj więcej >
Gwiazdy

Kacper Kulpicki

Agnieszka Kaczorowska nie pośle nieochrzczonych dzieci na religię. Zaskakujący powód
Czytaj więcej >
Gwiazdy

Weronika Uszakiewicz

Magda Narożna zmienia wizerunek. Fani tęsknią za jej naturalnością "Robisz się na Dodę"
Czytaj więcej >