Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Kinga Rusin wspiera Monikę Olejnik. Poruszający wpis
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 14.05.2024 09:26

Kinga Rusin wspiera Monikę Olejnik. Poruszający wpis

Kinga Rusin i Monika Olejnik
fot. KAPIF

Niedawno Kinga Rusin za pośrednictwem Instagrama przekazała ponure wieści - wyjawiła w nich, że zmaga się z nowotworem piersi i przeszła już operację. W tych trudnych chwilach może liczyć na wsparcie innych osób, w tym Kingi Rusin. Prezenterka zamieściła w sieci poruszający wpis.

U Moniki Olejnik został zdiagnozowany nowotwór. Kinga Rusin apeluje

Przed kilkoma dniami Monika Olejnik zamieściła na Instagramie poruszający wpis, w którym wyjawiła, że został u niej zdiagnozowany nowotwór piersi. Dziennikarka wyjaśniła, że przeszła już operację i czuje się dobrze. Przy okazji zaapelowała do internautów, prosząc ich, by nie zapominali o profilaktycznych badaniach.

W jednym z prawie słonecznych miesięcy 2024 roku usłyszałam diagnozę - nowotwór piersi. Potem jeden z weekendów spędziłam w szpitalu. Po operacji jest lepiej, podejmuje nowe wyzwania i czuję się dobrze - napisała Monika Olejnik.

Co z majątkiem Jerzego Połomskiego? Sąsiedzi ujawnili, co widzieli

Kinga Rusin wspiera Monikę Olejnik. Poruszający wpis w sieci

Monika Olejnik w tych trudnych chwilach może jednak liczyć na wsparcie bliskich osób. Jedną z nich jest Kinga Rusin. Prezenterka zamieściła w sieci obszerny wpis, w którym przekazała swojej koleżance ogrom ciepłych słów. Postanowiła jej poważną sytuację przełożyć na coś wartościowego - zachęcała internautów do regularnych badań, dzięki którym mogą podjąć szybko leczenie, które następnie może uratować ich życie.

Trzymaj się Monika i szybko wracaj do zdrowia! Ale ja przede wszystkim chciałam Monice podziękować za to, że bez żadnych ceregieli, bez krygowania się i patosu powiedziała publicznie o swojej chorobie i zachęciła wszystkie kobiety do badań. Jestem przekonana, że dzięki temu tysiące kobiet sprawdzi swój stan zdrowia, a kilka z nich być może uratuje w ten sposób swoje życie, bo, jak napisała Monika, rak to nie wyrok, a szybka diagnoza to gwarancja pełnego powrotu do zdrowia - napisała.

ZOBACZ TAKŻE: Magdalena Walach od 22 lat ma męża. Niewielu wie, że to znany aktor

Kinga Rusin mówi o nadziejach

W swoim obszernym wpisie Kinga Rusin postanowiła wrócić wspomnieniami do sytuacji sprzed roku. Opowiedziała, że wówczas wraz z Moniką Olejnik niezwykle cieszyły się z sukcesu Igi Świątek na Roland Garros. Dziennikarka ma nadzieję, że w tym roku będą mogły wspólnie powtórzyć to.

Tak się cieszyłyśmy z Moniką w zeszłym roku z kolejnego zwycięstwa Igi Świątek na Roland Garros. Monika, wierzę, że w tym roku też się tam spotkamy i tak dobrze będziemy bawić - napisała Kinga Rusin.