Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Tomasz Wolny przekazał smutne wieści. Odeszła Zofia "Sosenka" Czekalska
Marcin Czekaj
Marcin Czekaj 15.05.2024 17:27

Tomasz Wolny przekazał smutne wieści. Odeszła Zofia "Sosenka" Czekalska

Tomasz Wolny
Fot. KAPIF

Tomasz Wolny od dłuższego czasu nie jest widoczny w mediach. Teraz były prowadzący “Pytania na Śniadanie” powrócił aby podzielić się z fanami ważną informacją. Zrobił to za pomocą poruszającego wpisu na Instagramie. 

Tomasz Wolny wraca do mediów społecznościowych

Tomasz Wolny przez wiele lat pracował w Telewizji Polskiej. W tym czasie między innymi wspólnie z Idą Nowakowską zasiadał na kanapach “Pytania na Śniadanie” oraz był kapitanem drużyny w programie “To był rok!”. Pod koniec zeszłego roku wyjechał w egzotyczną podróż, po której już nie powrócił do telewizji. Wszystko przez zmiany, do których doszło w TVP po wyborach z 15 października.

Po zakończonej współpracy z telewizją publiczną prezenter niemalże zniknął z mediów. Niedawno wrócił, aby teraz podzielić się ze swoimi obserwującymi na Instagramie ważną informacją. 

Maryla Rodowicz nagle zaczęła mówić o Bogu. Fani nie mogli uwierzyć

Odeszła Zofia "Sosenka" Czekalska

W nocy z wtorku na środę prezenter przekazał swoim obserwującym smutną wiadomość. Odeszła Zofia “Sosenka” Czekalska, z którą dziennikarz miał bardzo dobry kontakt w ostatnich latach. 

Dziś tam na górze mają taką imieninową fiestę, taki raban i fajerwerki, że Niebo drży w posadach!!! Z RADOŚCI! Bo jest u nich Sosenka! - napisał wolny.

ZOBACZ: Piotr Cyrwus wstał i chciał przerwać wywiad. Wszystko przez pytanie Marzeny Rogalskiej

Prezenter opatrzył post wyjątkowym zdjęciem, na którym trzyma za rękę zmarłą “Sosenkę”. W opisie zaznaczył, że zdjęcie to powstało zaledwie kilka dni przed jej śmiercią:

To zdjęcie zrobiłem kilka dni temu. To był ostatni dzień, zanim straciliśmy z Sosenką kontakt. Mówiłem Jej wtedy o tej rzeszy ludzi, którzy się za Nią cały czas modlą, dla których stała się tak wyjątkowa, o planach jakie mieliśmy, o nadchodzących imieninach, urodzinach, rocznicy Powstania i naszych śpiewankach… Tyle do zrobienia! - poinformował dziennikarz.

Wolny był przy niej codziennie

W poście oprócz informacji o śmierci Zofii Czekalskiej i jej ostatnich chwilach znalazły się również wspomnienia Wolnego o jej życiu. Dziennikarz zwrócił uwagę, że po śmierci rodziny “Sosenka” została sama. W ostatnich chwilach mogła jednak liczyć na jego wsparcie:

Mialem przywilej być przy Niej codziennie. Dzisiaj miałem zaszczyt być do samego końca… Wcześniej byli ci, których kochała najbardziej i ponad wszystko. Wspaniała rodzina, która przytuliła mnie jak pani Zosia: „Jak wnusia;)” - dodał.

ZOBACZ: Gdzie jest Kate? Księżna zniknęła razem z dziećmi. Teorie spiskowe porażają

Zofia “Sosenka” Czekalska była polską działaczką kombatancką z czasów II Wojny Światowej oraz uczestniczką Powstania Warszawskiego. Zmarła 14 maja 2024 roku. W 2018 roku za swoje zasługi została odznaczona przez Prezydenta Andrzej Dudę Złotym Krzyżem Zasługi. 

Źródło: Pomoponik, instagram.com/tomaszwolny_tej/