Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Nie żyje żona polskiego muzyka. Jego piosenki znają praktycznie wszyscy
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 28.04.2024 10:39

Nie żyje żona polskiego muzyka. Jego piosenki znają praktycznie wszyscy

znicz
Fot. materiały własne

Przykrą wiadomość przekazał na swoim facebookowym profilu Maciej Januszko. Jak poinformował, w sobotę 27 kwietnia zmarła Małgorzata Skubikowska. Kobieta przez wiele lat była żoną muzyka Jacka Skubikowskiego. Artysta znany był nie tylko ze swojej własnej działalności solowej, ale także tworzenia piosenek, które do dziś nuci wielu Polaków.

Jacek Skubikowski był gwiazdą polskiej muzyki

Jacek Skubikowski to prawdziwa legenda polskiej muzyki. Artysta zasłynął jako specjalista od rocka i popu, ale tworzył także utwory dla najmłodszych i te, które wykorzystywano w licznych filmach oraz serialach. Jak przypomina “SE”, przez pewien czas był także osobowością telewizyjną, prowadząc choćby program “Piano Express”. Stał ponadto na czele Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Muzyczno-słownych.

O klasie Skubikowskiego najlepiej świadczy fakt, że jego kompozycje zna praktycznie każdy Polak urodzony w XX wieku. W 1983 r. piosenka pana Jacka “Jedyny hotel w mieście” zdobyła nagrodę w Opolu, a później jego utwory wykonywali Lombard, a także Krystyna Prońko, Majka Jeżowska i Lady Pank. Jego bogatą karierę przerwała dopiero śmiertelna choroba - rak krtani. Było to w czerwcu 2007 roku.

Awantura po "Kuchennych rewolucjach". Produkcja musi się tłumaczyć

Nie żyje żona artysty Małgorzata Skubikowska

Życie Jacka Skubikowskiego nie zawsze było usłane różami. Choć cieszył się sławą i podziwem wśród kolegów z branży, na polu prywatnym mierzył się z pewnymi trudnościami. Artysta miał dwie żony, przy czym z pierwszą doczekał się córki Matyldy. Para rozstała się jednak i muzyk ożenił się z ukochaną o imieniu Małgorzata. Jak przekazał na facebookowym profilu Mac Januszko, kobieta właśnie zmarła.

Dziś odeszła Małgosia żona sp. Jacka Skubikowskiego. Smutek wielki… - poinformował w sobotę 27 kwietnia.

Pod postem pojawiło się niewiele komentarzy, ale te zamieszczone pełne są wyrazów współczucia i smutku.

Bo życie jest bardziej kruche, niż nam się wydaje... To bardzo smutna wiadomość - napisał jeden z komentujących.

W tym roku minie 17 lat od śmierci Jacka Skubikowskiego

Jacek Skubikowski, jak wspomniano, cierpiał na raka krtani. Jeszcze w styczniu 2007 r. obronił na Uniwersytecie Warszawskim doktorat z prawa, zaś w lutym po raz ostatni pojawił się na scenie.

W walce z chorobą pomagali mu do ostatnich dni małżonka i współpracownik Maciej Januszko, znany też właśnie jako Mac Januszko. Muzyk zmarł 13 czerwca 2007 r. i został pochowany na cmentarzu ewangelicko-augsburskim w Warszawie.

Źródło: SE, Goniec.pl