Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Michał Piróg w ostrych słowach o orgii księży na plebanii. "Zrzuć sutannę. Nie obrażaj milionów Polaków"
Paulina Antoniak
Paulina Antoniak 27.09.2023 10:31

Michał Piróg w ostrych słowach o orgii księży na plebanii. "Zrzuć sutannę. Nie obrażaj milionów Polaków"

Michał Piróg
Kapif/ unsplash.com

Michał Piróg zabrał głos w sprawie skandalu z udziałem księży na plebanii w Dąbrowie Górniczej. Zwrócił się do nich z dobitnym apelem, by zrezygnowali z profesji, którą się trudnią i zrzucili sutannę. - Teraz jesteście wstydem i bólem, ale możecie to naprawić, jeszcze nie jest za późno… - napisał w mediach społecznościowych. 

Skandal z udziałem księży w Dąbrowie Górniczej

Od kilku dni nie milkną echa głośnego skandalu z udziałem księży, do którego doszło w Dąbrowie Górniczej. Przypomnijmy, o co chodzi. Księża zorganizowali imprezę w budynku należącym do parafii Najświętszej Maryi Panny Anielskiej. 

Dziennikarzom udało się ustalić, że duchowni zaprosili seksworkera i w trakcie spotkania zażywali tabletki na potencję. W pewnym momencie pracownik seksualny stracił przytomność, wezwano pogotowie, lecz część księży (zakłada się, że w obawie przed wybuchem skandalu) nie chciała wpuścić ratowników. Po ujawnieniu informacji, do których dotarli dziennikarze, księdza Tomasza Z. usunięto z parafii. 

Agnieszka Holland ma ochronę. Po premierze "Zielonej granicy" pilnują jej całą dobę

Sprawa afery z udziałem księży odbiła się szerokim echem w mediach

- Ks. Tomasz Z., którego udział w tym, co wydarzyło się w Dąbrowie Górniczej w nocy z 30 na 31 sierpnia, nie budzi żadnych wątpliwości, został 21 września br. pozbawiony wszystkich urzędów i funkcji kościelnych do czasu wyjaśnienia sprawy i skierowany do zamieszkania poza parafią – brzmi treść oświadczenia biura prasowego diecezji sosnowieckiej. 

Skandal z udziałem księży jest szeroko komentowany w mediach. Co rusz głos zabierają osoby ze świata publicznego i show-biznesu. Teraz także Michał Piróg postanowił skomentować sprawę

Michał Piróg/Kapif

Michał Piróg zaapelował do księży w ostrych słowach

Tancerz i prowadzący “Top Model”, który mówi otwarcie o swojej orientacji seksualnej (jest gejem), zaapelował do nieheteronormatywnych księży, aby dokonali coming outu, zrzucili sutanny i zmienili zawód. Napisał ostre słowa o obrazie milionów Polaków. 

- Wyjdź z szafy. Zrzuć sutannę. Nie obrażaj milionów Polaków wierzących w Boga, nie bluźnij w przebraniu sługi jego. Nie bój się. Ludzie przyjmą cię takiego, jaki jesteś – zwrócił się Michał Piróg na Instagramie do duchownych. - Poza kościołem, PiS-em i Konfederacją, nikt nie gardzi osobami homoseksualnymi tak jak wy… Teraz jesteście wstydem i bólem, ale możecie to naprawić, jeszcze nie jest za późno – dodał.