Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > "Czy można zakochać się w księdzu?" Odpowiedź duchownego nie pozostawia wątpliwości! Poważnie?
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 20.10.2023 20:08

"Czy można zakochać się w księdzu?" Odpowiedź duchownego nie pozostawia wątpliwości! Poważnie?

Czy można zakochać się w księdzu?
TikTok @ks.sebastian.kosecki

Ksiądz Sebastian Kosecki to jeden z duchownych, którzy chętnie działają nie tylko w kościele, ale również w sieci. Ostatnio otrzymał od internautki niecodzienne pytanie dotyczące uczuć. Odpowiedź młodego sługi bożego była zdecydowanie wyczerpująca.

Księża działają na TokToku

Początkowo funkcją TikToka miała być zabawa i rozrywka, jednak dzięki działalności jego użytkowników, wypełniła się wieloma osobami i nagraniami dotyczącymi wielu tematów. Niektórzy, zgodnie z pierwotnym zamierzeniem, zamieszczają tam śmieszne filmiki, inni dzielą się swoimi smutkami i troskami, jeszcze inni chwalą się swoimi talentami. Różnorodność znajdująca się na TikToku, jest ogromna.

Co ciekawe, z aplikacji korzystają też księża. Jednym z nich jest ks. Sebastian Kosecki. Prężnie działa on w sieci, gdzie trafia do wielu młodych ludzi. Przy okazji głosi on Słowo Boże, a także odpowiada na wiele pytań, które nurtują internautów. 

Kultowy polski aktor został pochowany w kwaterze dla bezdomnych! Przed śmiercią wyznał: "Mogę winić tylko siebie"

Internautka zadała niecodzienne pytanie

Ksiądz Sebastian Kosecki ewidentnie uwielbia kontakt z ludźmi. Nie tylko ten “twarzą w twarz”, ale również poprzez social media, gdzie może trafiać do naprawdę ogromnej ilości internautów.

 Chętnie wdaje się z nimi w dyskusje, opowiada o Bogu, o wierze, robiąc to wszystko w sposób niezwykle przyjazny i emocjonalny. Jego miłe usposobienie przyciąga do niego młodych ludzi. Ale czy chodzi tylko o charakter? Czy może też o wygląd księdza? Jedno z zadanych pytań może to sugerować.

@ks.sebastian.kosecki Moje miasto #praise #czestochowa #jasnagora #worship #dc #fyp #dlaciebie #foryoupage #ksiadz #priest @adam_rak_ @Ceremoniarz na TikToku @Wiktor Sochacki @Dawid Kluska ♬ original sound - Elena

Ksiądz odpowiedział internautce na kontrowersyjne pytanie

Ksiądz Sebastian Kosecki z ogromną chęcią i przyjemnością odpowiada internautom na zadawane mu pytania. Jedno z nich było jednak bardzo zaskakujące i dotyczyło uczuć kierowanych w stronę duchownego.

Czy można zakochać się w księdzu? - zainteresowała się jedna z użytkowniczek TikToka.

Duchowny szybko jej odpowiedział. Zrobił to w sposób wyczerpujący i dokładny, tak, by wszystko było jasne, proste i zrozumiałe dla każdego. 

No teoretycznie jest to możliwe, jest to wykonalne. Jesteśmy ludźmi, zakochujemy się w różnych osobach. I czasem bez względu na to, jakie funkcje pełnią, jakie powołanie wybrali. Tak samo, czy można zakochać się w mężu, czy w żonie? Można. 

Jakkolwiek zastanawiające mogły wydać się słowa duchownego, dalsza część rozwiewa wszelkie wątpliwości. 

Pytanie jest: co my z tym robimy? Czy to uczucie, emocje, które w nas się pojawiają, czy my tak rozpalamy, że my nie wyobrażamy sobie życia bez tej konkretnej osoby? Bo jeśli mamy przed sobą męża, żonę, księdza, siostrę zakonną i się w niej zakochamy, no to nie znaczy, że mamy z nią być. To jest pewne uczucie, które musimy przepracować. To jest z pewnością trudne. Natomiast początek dojrzałości i wolności, żeby wybierać dobro i wybierać miłość, a nie na pierwszym miejscu uczucie, które w nas się pojawia - wyjaśnił ksiądz Sebastian Kosecki.

Tagi: Ksiądz TikTok