Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Nie żyje słynny aktor znany z uwielbianych filmów. Jego rolę fani zapamiętają na zawsze
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 28.09.2023 15:14

Nie żyje słynny aktor znany z uwielbianych filmów. Jego rolę fani zapamiętają na zawsze

świeczka
Henryk Niestrój z Pixybay

Nie żyje znany brytyjski aktor. Ogromną rozpoznawalność i sympatię widzów przyniosła mu rola w serii filmów o “Harrym Potterze”, gdzie wcielał się w jedną z głównych postaci. O jego śmierci poinformowała w specjalnym oświadczeniu pogrążona w żałobie rodzina.

Nie żyje brytyjski aktor. Występował w filmach o "Harrym Potterze"

Nie żyje brytyjski aktor, Michael Gambon. Miał 82 lata. Informację o jego śmierci przekazała rodzina w specjalnym oświadczeniu. Okazało się, że artysta zmarł w szpitalu, gdzie przebywał z powodu zapalenia płuc.

- Ukochany mąż i ojciec, Michael zmarł spokojnie w szpitalu po zapaleniu płuc. Przy jego łóżku była żona Anne i syn Fergus - możemy przeczytać. W dalszej części oświadczenia rodzina zmarłego Michaela Gambona prosi o uszanowanie ich prywatności w tym jakże bolesnym dla nich czasie. Podziękowali również za przesyłane im wyrazy wsparcia i miłości.

Skandaliczne sceny na antenie TVP. "Pan jest chamem"

Nie żyje Michael Gambon

Michael Gambon urodził się w 1940 roku w Dublinie. Swoja niebywałą karierę aktorską rozpoczął na początku lat 60., grywając na deskach teatru. Następnie wystąpił w wielu produkcjach telewizyjnych, a także filmach emitowanych na wielkich ekranach, m.in. “Król złodziei”, “Johnny English: Nokaut”, “Powiernik królowej” czy “Kingsman: Złoty Krąg”. Michael Gambon został wyróżniony prestiżową nagrodą dla najlepszego aktora - The Evening Standard Theatre Award - za tytułową rolę w sztuce “Volpone”.

Nie żyje Michael Gambon. Widzowie pokochali go za rolę w filmach o "Harrym Potterze"

Pomimo ogromnego dobytku scenicznego i filmowego, widzowie Michaela Gambona kojarzą przede wszystkim z filmów o “Harrym Potterze”. To właśnie ta seria przyniosła mu niebywałą rozpoznawalność i sympatię wśród fanów. Artysta wcielał się tam w jedną z głównych i charakterystycznych postaci - w profesora Albusa Dumbledore'a, dyrektora magicznej szkoły w Hogwarcie. Michael Gamon swoją przygodę z czarodziejskim światem rozpoczął od trzeciego filmu, zatytułowanego “Harry Potter i Więzień Azkabanu”.

Zrzut ekranu (1292)g.jpg
kadr filmu “Harry Potter i Więzień Azkabanu” reż. Alfonso Cuaron
EN_01199259_4177lk.jpg
James Shaw/REX/Shutterstock/EAST NEWS
Tagi: Nie żyje