Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Baron pokazał swoją babcię. Mało kto wie, że to znana aktorka
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 14.05.2024 20:10

Baron pokazał swoją babcię. Mało kto wie, że to znana aktorka

Aleksander Milwiw-Baron
fot. KAPIF

Aleksander Milwiw-Baron to znany gitarzysta zespołu Afromental i mąż Sandry Kubickiej. Niewiele osób jednak wie, że jest bardzo blisko związany ze swoją ukochaną babcią, która w przeszłości była znaną aktorką. Co wiadomo o Marlenie Milwiw-Baron?

Babcia Aleksandra Milwiw-Barona jest znaną aktorką

Marleną Milwiw-Baron była znaną aktorką teatralna i filmowa. Zadebiutowała w 1962 roku w filmie "Jak być kochaną" Wojciecha Hasa. Grywała też w kultowych komediach, takich jak: "Wyjście awaryjne" (1982) czy oryginalny "Och, Karol" (1985). Młodsza publiczność znać ją może z ról w popularnych serialach "Pierwsza miłość" oraz "Świat według Kiepskich", gdzie wystąpiła w jednym z pierwszych epizodów sitcomu. Mimo licznych ról na ekranie babcia Aleksandra Milwiwa-Barona zawsze wierna była deskom teatru.

Aktorstwo to dla mnie teatr. Film to jest czekanie, to są światła, na ostatnim miejscu jest aktor. Film to są pieniądze. Parę dni w filmie to miesięczna gaża w teatrze. Dla mnie najważniejszy jest teatr. To jest niepowtarzalne - wspominała Marlena Milwiw-Baron w jednym z wywiadów.

"The Voice Kids". Natasza Urbańska zalała się łzami. "Muszę wyjść"

Marlena Milwiw-Baron była inspiracją dla młodego Alka. To dzięki niej został artystą

Muzyk wielokrotnie podkreślał, jak ważna jest dla niego więź z babcią. Odwiedza ją regularnie w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich i to właśnie ona należy do osób, które zainspirowały młodego Alka muzyką i pokazały, że marzenia o karierze można spełnić.

Marlena Milwiw-Baron, choć zmagała się z problemami zdrowotnymi, takimi jak problemy z sercem czy sepsa, jest niezwykle silną i niezłomną osobą. Mimo trudności, jakie przyszło jej przejść, zachowała swoje poczucie humoru i pozytywne podejście do życia.

Mój stan zdrowia nie pozwala mi na granie. Kilkadziesiąt lat temu miałam założony rozrusznik. Wymieniali mi baterie, miałam go 20 lat bez problemów. Miałam coś takiego, z czego normalny człowiek nie wychodzi, mianowicie sepsę całego organizmu, która zaczęła się od elektrody rozrusznika tkwiącej w sercu. Nikt nie słyszał, żeby ktokolwiek z tego wyszedł. Dwie prace naukowe są na ten temat napisane. Chorowałam tak, że nie miałam szansy na przeżycie. - Cieszę, się, że mimo wszystko żyję i funkcjonuję normalnie - wspominała Marlena Milwiw-Baron.

To ze względu na babcie Aleksander Milwiw-Baron posługuje się dwoma nazwiskami

W jednym z wywiadów Aleksander Milwiw-Baron zdradził, dlaczego posługuje się dwoma nazwiskami. Okazuje się, że tradycję tę rozpoczęła właśnie jego ukochana babcia.

Moja babcia pochodzi ze Lwowa, jest aktorką i ostatnim potomkiem rodziny Milwiw. Dlatego postanowiła zachować to nazwisko, kiedy wyszła za mąż za dziadka [...] Potem ten zwyczaj kontynuowaliśmy w męskiej linii. [...] Babcia niesamowicie mi kibicuje, proszę, napisz to w tekście: babciu Marleno, pozdrawiam cię i całuję - zdradził Aleksander Milwiw-Baron w rozmowie z "Galą".

Rodzina muzyka ma bogate dziedzictwo artystyczne. Jego ojciec, Piotr Baron, jest cenionym saksofonistą jazzowym, a brat gra w zespole Pink Freud. Mimo to gitarzysta zespołu Afromental, że to właśnie po babci odziedziczył swoją miłość do muzyki i sceny.

To, że Aleksander Milwiw-Baron ma tak silną więź z babcią, pokazuje, że więzy rodzinne są dla niego niezwykle ważne, a przywiązanie do korzeni artystycznych i szacunek dla starszych pokoleń są dla niego fundamentalnymi wartościami.

Aleksander Milwiw-Baron i Sandra Kubicka
fot. KAPIF