Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Maciej Damięcki nie żyje. Matylda Damięcka we wzruszających słowach wspomniała o zmarłym ojcu
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 17.11.2023 14:18

Maciej Damięcki nie żyje. Matylda Damięcka we wzruszających słowach wspomniała o zmarłym ojcu

Maciej, Mateusz i Matylda Damięccy
Maciej Damięcki nie żyje, Matylda pożegnała ojca, KAPIF

W piątek 17 listopada media obiegła smutna wiadomość o śmierci popularnego polskiego aktora, Macieja Damięckiego. Wieść o jego odejściu przekazał nie mniej sławny syn - Mateusz. Niedługo później ukochanego ojca postanowiła pożegnać również córka aktora, Matylda Damięcka.

Maciej Damięcki nie żyje. Aktora pożegnała jego córka

Smutne wieści o śmierci aktora 17 listopada potwierdziły jego dzieci, Mateusz i Matylda. Przez lata Maciej Damięcki gościł zarówno na małym, jak i na dużym ekranie, a najmłodsi mogą znać jego głos z wielu kultowych produkcji animowanych. W pamięci fanów seriali zapisał się dzięki przede wszystkim dzięki rolom w popularnych serialach - "M jak miłość" i "Plebanii". Miał 79 lat.

W piątek w godzinach popołudniowych na instagramowym profilu Matyldy Damięckiej pojawił się wzruszający post, który poruszył serca jej fanów. Aktorka opublikowała rysunek, który przedstawia jej ojca z dopiskiem: "Pa, tatku". Pod postem szybko pojawiły się dziesiątki wpisów, w których komentujący żegnają zmarłego aktora oraz kondolencji dla jego bliskich.

Nie żyje Maciej Damięcki. Przykre wiadomości przekazał syn. "Pa, tato"

Bliscy Macieja Damięckiego pożegnali go we wzruszających postach

Wcześniej Podobny post ze zdjęciem ojca trafił na facebookowe konto Mateusza Damięckiego. Bez wątpienia odejście uwielbianego aktora stanowi ogromną stratę dla polskiej kultury i jeszcze większą tragedię dla jego bliskich.

Maciej Damięcki urodził się w 1944 roku w Podszkodziu. Był absolwentem studiów na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, a w zawodzie pracował przez wiele lat. W jego ślady poszły później jego dzieci - Mateusz i Matylda, które doskonale odnalazły się w show-biznesie.

Maciej Damięcki nie żyje. Pochodził z rodziny z aktorskimi tradycjami

Maciej Damięcki, choć zwykle grywał postacie drugoplanowe, pojawił się w licznych kultowych produkcjach. Jego kreacje mogliśmy podziwiać m.in. w "Stawce większej niż życie", "Plebanii", "M jak miłość", "Bulionerach", "Pensjonacie pod Różą" czy "Czasie honoru". Po raz ostatni mogliśmy podziwiać jego talent w nowej wersji uwielbianego przez Polaków "Znachora", który w 2023 roku trafił na platformę Netflix.

Jako aktor teatralny Maciej Damięcki występował na deskach Teatru Dramatycznego w Warszawie. Prywatnie był młodszym bratem Damiana Damięckiego, stryjem Grzegorza oraz ojcem Matyldy i Mateusza Damięckich - wszyscy parali się aktorstwem.

 

Tagi: gwiazdy