Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Gwiazda TVP miała dołączyć do ekipy TVN. Zaskakująca zmiana planów
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 11.05.2024 09:05

Gwiazda TVP miała dołączyć do ekipy TVN. Zaskakująca zmiana planów

TVP
fot. KAPIF

Maciej Dolega, znany dziennikarz, który przez lata pozostawał jedną z gwiazd Telewizji Polskiej, nagle zaskoczył swoich fanów i kolegów z branży rezygnacją z kariery medialnej. Decyzja ta wywołała wiele spekulacji i zainteresowania, zwłaszcza w kontekście zapowiadanej niedawno współpracy z ekipą stacji TVN.

Maciej Dolega od 20 lat związany był z mediami

Maciej Dolega przez lata był na ustach widzów, lawirował między różnymi stacjami telewizyjnymi, zaczynając od Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego, a kończąc na TVP Info. Jego kariera obejmowała różnorodne programy i role, od prowadzenia programów informacyjnych, poprzez wiadomości meteorologiczne, aż po relacje na żywo.

Po długiej pracy w różnych stacjach, w marcu 2021 roku Maciej Dolega dołączył do programu "Wstaje dzień" w TVP Info. Było to dla wielu obserwatorów zaskoczeniem, jednak szybko stało się jasne, że Dolega nadal ma wiele do zaoferowania telewizji publicznej. Jego przygoda z Telewizją Polską nie potrwała długo i wszystko wskazywało na to, że swoją karierę kontynuować będzie w konkurencyjnej stacji.

Agnieszka Kaczorowska ujawniła, co działo się na planie "Klanu". Chodzi o zarobki

W sieci już ogłoszono, że Maciej Dolega przechodzi z TVP do TVN

W grudniu 2023 roku w związku ze zmianą zarządu nastąpiły kolejne niespodziewane zmiany. Niedługo później ogłoszono, że Maciej Dolega dołączy do zespołu stacji TVN jako jeden z reporterów programu "Dzień dobry TVN". Wiele osób cieszyło się z tego kroku i wyrażało swoje wsparcie dla dziennikarza, ale nagle postanowił on całkowicie zrezygnować z pracy w mediach, ogłaszając tę decyzję na swoim profilu na Instagramie.

Kochani, moja droga medialna dobiegła końca. Pracowałem w telewizji przez minionych 20 lat. Zaczynałem w Telewizyjnym Kurierze Warszawskim jeszcze na studiach, potem TVP Info, TTV, TVN i jeszcze raz w TVP Info. Po tych wszystkich latach zdecydowanie pięknych i udanych doszedłem do wniosku, że moja żyłka biznesowa i specjalistyczna wiedza o mediach może przydać się w innym miejscu. Dołączam zatem do ekipy #MediaMarkt! To olbrzymia, międzynarodowa organizacja, którą wszyscy na pewno znacie. Jej wartości takie jak ochrona środowiska, inkluzywność i różnorodność to wartości, które są mi bliskie. Przede mną wiele wyzwań, nauki i mam nadzieję kolejnych sukcesów. Za wsparcie i dobre słowa w ostatnich latach bardzo dziękuję. Dziękuję też wszystkim, których spotkałem na swojej medialnej drodze. Nie znikam z mediów społecznościowych. Trzymajcie kciuki i do zobaczenia - czytamy w poście opublikowanym przez dziennikarza.

Maciej Dolega zaskoczył wszystkich

W swoim oświadczeniu Maciej Dolega podkreślił, że po dwudziestu latach pracy w telewizji, doszedł do wniosku, że jego specjalistyczna wiedza i żyłka biznesowa mogą przydać się w innym miejscu. Zaskoczeniem dla wielu było ogłoszenie, że dołącza do ekipy Media Markt, obejmując stanowisko szefa działu PR i rzecznika prasowego.

Niezwykle cieszyłem się na czekające mnie wyzwania, rozmowy z gośćmi i spotkania z widzami. Dostałem też ogrom wsparcia i dobrej energii od ludzi w mediach społecznościowych oraz od znajomych z różnych redakcji, którzy przeczytali o mojej współpracy z TVN-em. Bardzo to wszystko doceniam i jestem wdzięczny za okazaną życzliwość - przekazał z kolei w oświadczeniu dla portalu Wirtualne Media.

Rezygnacja Macieja Dolegi z kariery medialnej wzbudziła wiele reakcji w branży. Koleżanki i koledzy z mediów nie szczędzili mu gratulacji i wsparcia. Anna Popek życzyła mu powodzenia w nowej pracy, podkreślając jednocześnie, że droga medialna może przynieść jeszcze wiele niespodzianek. Podobnie Magda Mołek krótko wyraziła swoje wsparcie dla Dolegi.

Decyzja Macieja Dolegi o zakończeniu kariery medialnej zaskoczyła wiele osób. Warto jednak pamiętać o tym, że jego droga zawodowa zawsze była pełna niespodziewanych zwrotów akcji. Teraz gdy rozpoczyna nowy rozdział jako szef działu PR w Media Markt, pozostaje tylko życzyć mu powodzenia i sukcesów. Czy to ostateczny koniec jego kariery telewizyjnej? Czas pokaże.

Tagi: gwiazdy TVP TVN