Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Nie żyje Maciej Damięcki. Przykre wiadomości przekazał syn. "Pa, tato"
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 17.11.2023 13:43

Nie żyje Maciej Damięcki. Przykre wiadomości przekazał syn. "Pa, tato"

Maciej Damięcki
Nie żyje Maciej Damięcki. Fot. Kapif / Pexels

Smutną wiadomość o śmierci popularnego polskiego aktora przekazał jego syn. Zamieścił w sieci krótki, acz wymowny wpis pożegnalny. Nie ulega jednak wątpliwości, że nie tylko rodzina, ale także polska kinematografia straciła wielką i niezapomnianą postać.

Zmarł znany polski aktor

Urodził się 11 stycznia 1944 roku i na swoim koncie miał wiele znakomitych ról. Występował w teatrze, ale widzowie kojarzą go przede wszystkim z filmowych i serialowych wcieleń. Ma bowiem za sobą angaże do najpopularniejszych produkcji, w których dobitnie zaznaczył swoją obecność.

Aktor zdobył sympatię widzów “M jak miłość”, gdzie zagrał księdza proboszcza. Fani "Plebani" wspominają go jako Jana Grzyba, zaś w “Bulionerach" jako zazdrosnego przyjaciela tytułowej rodziny. Spełniał się także jako artysta dubbingowy. Swojego głosu użyczył w serii "Scobby i Scrappy Doo" oraz w uwielbianych przez najmłodszą widownię "Mapeciątkach". 

Maciej Damięcki był ojcem dwójki dzieci - młodszej Matyldy oraz starszego Mateusza. Oboje odziedziczyli w genach talent sceniczny. Potomkowie zmarłego zamieścili w sieci specjalne posty, w których pożegnali swojego ojca. Jakie słowa padły z ich ust?

Nie żyje uwielbiana polska aktorka. W ostatnich chwilach życia ważyła zaledwie 30 kilogramów. Spotkał ją przykry los

Nie żyje Maciej Damięcki

17 listopada 2023 roku zmarł Maciej Damięcki. Aktor odszedł w wieku 79 lat. Smutne wieści przekazał pogrążony w żałobie syn. Mateusz Damięcki nie silił się na wielkie słowa i zdecydował, że na łamach mediów społecznościowych zdobędzie się jedynie na skromne, acz wymowne słowa. 

Pa Tato - napisał, okraszając swój wpis emotikoną serca oraz zdjęciem, na którym jego rodziciel jest uśmiechnięty. 

Jak pożegnała go córka?

Matylda Damięcka postanowiła pójść śladem starszego brata. Użyła tych samych słów, a jedynie fotografia uległa zmianie. Jako że słynie w sieci z publikowania swoich rysunków, na tę okazję także przygotowała coś wyjątkowego. Pokazała portret zamyślonego ojca, a wpis zdobył mnóstwo komentarzy. Jak z tą stratą poradzili sobie internauci?

Zmarł Mateusz Damięcki. Internauci zabrali głos

Śmierć Macieja Damięckiego wzbudziła wśród wirtualnej społeczności sporo emocji. Nie ma wątpliwości, że wiele osób wciąż ma w pamięci jego najciekawsze role, dlatego podzielają smutek, jaki towarzyszy najbliższym. Głos zabrała także aktorka, która miała okazję z nim współpracować.

  • Bardzo Wam współczuję Kochani, jest mi ogromnie smutno. Pozostanie niezapomniane i piękne wspomnienie o Tacie - czytamy na Instagramie.
  • Za dzieciaka (chyba w 1997) miałem okazję go poznać podczas kolonii w Kołobrzegu, gdzie opowiadał nam o tajnikach i sztuczkach gry aktorskiej. Był w tym co robił naprawdę świetny. Pomimo takiego młodego wieku utkwiło mi to spotkanie bardzo dobrze w pamięci, że do dziś czasami wśród znajomych o tym opowiadam i pokazuje jego sztuczki. I myślę że ta pamięć a on wraz z nią zostanie na długie lata - napisał kolejny użytkownik sieci.
  • Matylda, tak mi przykro… Towarzyszenie mu na scenie było dla mnie zaszczytem i wspaniałą lekcją aktorstwa (i życia). Ściskam mocno - dodała także pogrążona w żałobie Anna Czartoryska-Niemczycka.

Nie jest znana przyczyna śmierci 79-latka. Wiadomo jednak, że lekarze zdiagnozowali u niego nowotwór. Po raz pierwszy ponurą wiadomość przekazali mu w… dzieciństwie. Wówczas udało mu się wykaraskać ze zdrowotnego potrzasku, jednak po latach choroba znów dała o sobie znać. 

Z jakiej roli najbardziej pamiętacie Macieja Damięckiego?

Maciej Damięcki
Nie żyje Maciej Damięcki. Fot. Kapif