Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Prezenter Faktów TVN zniknął z ekranu. Fani będą niepocieszeni
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 14.05.2024 14:16

Prezenter Faktów TVN zniknął z ekranu. Fani będą niepocieszeni

Wojciech Bojanowski
fot. KAPIF/materiały prasowe

Wojciech Bojanowski jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy stacji TVN24. W ostatnim czasie dostrzeżono jednak, że jego materiały nie ukazują się na antenie. Pojawiły się informacje, że jego zespół został rozwiązany.

Wojciech Bojanowski jest dziennikarzem TVN

Wojciech Bojanowski to jeden z głównych i najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy TVN24. Zasłynął nie tylko profesjonalizmem, ale także ogromną odwagą. Gdy wybuchła wojna na Ukrainie, ruszył tam, by relacjonować wydarzenia. Za swoje działania otrzymał Telekamerę w kategorii “Informacja i publicystyka”.

To jednak nie jest koniec nagród, które zdobył za swoje zaangażowanie w pracę. M.in. w 2020 roku został laureatem Grand Press w kategorii “reportaż” za materiał “Niech płoną”, który opowiadał o nielegalnych imigrantach próbujących za wszelką cenę dostać się do Europy.

Kinga Rusin wspiera Monikę Olejnik. Poruszający wpis

Wojciech Bojanowski zniknął z TVN24

Jak przypomina serwis wirtualnemedia.pl, ostatni raz materiał Wojciecha Bojanowskiego na portalu tvn24.pl pochodzi z 26 stycznia 2024 roku, a poprzedni ukazał się 11 września 2023 roku. Obydwa dotyczyły nielegalnych składowisk odpadów. Przekazano również, że najprawdopodobniej jego zespół przestał istnieć, a informacje te uzyskano od pracowników stacji. Członkowie, a także sprzęt, miał zostać przeniesiony do innych redakcji.

Nie wiedzą oni jednak, czym dziennikarz będzie się zajmował bez ekipy, z którą dotychczas pracował. Wyjaśniono przy okazji, ze Wojciech Bojanowski czasami pojawia się w firmie, jednak zwykle pracuje zdanie.

ZOBACZ TAKŻE: Król Karol III walczy z nowotworem. Z takimi skutkami ubocznymi leczenia się zmaga

Co z przyszłością Wojciecha Bojanowskiego w TVN24?

Bezpośrednią przełożoną Wojciecha Bojanowskiego od niedawna jest Beata Biel, a wcześniej podlegał on Michałowi Samulowi, redaktorowi naczelnemu TVN24 oraz “Faktów” TVN. Serwis wspomniał także, że pojawiły się wśród innych pracowników stacji plotki, jakoby Wojciech Bojanowski miał rzekomo dostać polecenie zwolnienia menadżerskiego gabinetu. 

Na oficjalnej stronie programu nadal widnieje informacja, że dziennikarz od 2020 roku pełni funkcję szefa Zespołu Projektów Specjalnych TVN24. Jak podają jednak wirtualnemedia.pl, dziennikarze stacji twierdzą, ze jest to nieaktualne.