Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Joanna Szczepkowska ma dwie córki. Wielu fanów nie wie, że obie są aktorkami
Patryk Idziak
Patryk Idziak 12.06.2024 22:23

Joanna Szczepkowska ma dwie córki. Wielu fanów nie wie, że obie są aktorkami

Joanna Szczepkowska
fot. KAPiF

Joanna Szczepkowska to podziwiana i nagradzana aktorka, która zaczynała rolą w spektaklu “Trzy siostry” w Teatrze Telewizji. Później jej kariera nabierała tempa, grywała w różnych teatrach, obsadzano ją w kasowych filmach. Mało kto wie, że jej dwie córki także są aktorkami. Kobieta nigdy nie chciała na nie wpływać, by szły jej śladem.

Córki Joanny Szczepkowskiej kontynuują artystyczną linię

Szczepkowska może poszczycić się bogatą karierą teatralną. Grała na deskach Teatru Dramatycznego w Warszawie, Teatru Polskiego w Warszawie i można byłoby tak wymieniać, ale największą rozpoznawalność zyskała dzięki filmom z jej udziałem. Wcielała się chociażby w postać Zosi w “Con amore”.

Prywatnie Joanna Szczepkowska jest córką aktora, Jana Szczepkowskiego, a co dla wielu zaskakujące, jej dziadek to Jan Parandowski, wybitny polski pisarz. Sama jest matką Hanny i Marii. W rozmowach z magazynem “Zwierciadło” opowiadała o rodzicielstwie i o tym, czym zajmują się jej córki. Obie, choć początkowo miały skrajnie inne plany, zostały aktorkami.

To dlatego Marzena Kipiel-Sztuka nie miała dzieci. Tajemnica wyszła na jaw

Joanna Szczepkowska długo rozmyślała o sobie w roli matki. "Czy chciałam być taką matką jak moja mama?"

Hanna i Maria Konarowskie to coraz bardziej znane aktorki, ale to, że się nimi stały, wyszło niespodziewanie. Miały zupełnie inne plany, jedna studiowała kulturoznawstwo, drugą ciągnęło do psychologii. Joanna Szczepkowska szczególnie uważała, aby nie narzucać im swojej drogi. Mówiła, że nie chce powielić postawy swojej matki, która, pewnie nie w złej woli, wpływała na życiowe decyzje kobiety.

Dlatego jako mama od początku byłam bardzo uważna, żeby córki nie chciały się do mnie upodobnić – tłumaczyła w wywiadzie.

W jednej z najnowszych rozmów ze “Zwierciadłem” komentowała losy córek. Mówiła między innymi o zmaganiach z wbijaniem się do nowych produkcji.

Powtarzały, że nie będą aktorkami (...). Teraz chodzą więc po castingach, walczą o role, żyje im się trudno jak całemu ich aktorskiemu pokoleniu.

Hanna Konarowska i Maria Konarowska to dwa różne charaktery, ale obie ciężko pracują na popularność

Hannę Konarowską obsadzano w serialowych rolach w “Na dobre i na złe”, “Kryminalnych”, “Na wspólnej” czy “M jak miłość”. Jeśli chodzi o duży ekran możemy ją kojarzyć z “Lejdis” albo “Nad życie”.

Kiedy była małym dzieckiem, traktowaliśmy ją w rodzinie jak kogoś, kogo można się poradzić. Musiała nam przypominać, że jest jeszcze mała – mówiła o córce Joanna Szczepkowska.

Maria Konarowska prawdopodobnie będzie się widzom kojarzyć z “Pierwszej miłości”, gdzie grała Berenikę Majewską. Oprócz tego jej epizodyczne role miały miejsce w serialu “Plebania” czy pełnometrażowych “Zołzie” i “Ukrytej grze”. Wzięła ponadto udział w “Azja Express” TVN. W okresie dorastania dawała mamie popalić.

Nie była grzeczną dziewczynką. Nie chcę wdawać się w szczegóły, powiem tylko, że przeżyłam wszystko, co przeżywają rodzice trudnych dzieci.

Hanna Konarowska
Hanna Konarowska fot. KAPiF
Maria Konarowska
Maria Konarowska fot. KAPiF