Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Nie żyje znany reżyser. Tragiczny finał poszukiwań
Patryk Idziak
Patryk Idziak 10.06.2024 07:56

Nie żyje znany reżyser. Tragiczny finał poszukiwań

świeca
fot. pixabay

Szukano go kilka dni, odkąd żona utraciła z nim kontakt, nie wiedząc, gdzie się znajduje. Nie żyje Michael Mosley. Lekarz i prezenter popularnych programów telewizyjnych został odnaleziony martwy na na greckiej wyspie Symi. Informację przekazała stacja, w której występował.

Nie żyje Michael Mosley. Znany producent programów medycznych

Michael Mosley w 1985 roku dołączył do stacji BBC, gdzie zajmował się tworzeniem programów o tematyce medycznej. Zasłynął m.in. dzięki przeprowadzaniu eksperymentów na wizji, w tym związanych z odchudzaniem.

W czwartek przekazano, że reżyser zaginął, o czym miał świadczyć brak kontaktu z jego żoną. Kobieta po kilkunastu godzinach przekazała sprawę odpowiednim służbom. W niedzielę, 9 czerwca, Michael Mosley został znaleziony martwy na jednej z greckich plaż.

Nie żyje Halinka z "Kiepskich". Marzena Kipiel-Sztuka miała zaledwie 58 lat

Michael Mosley zmarł. Ciało popularnego reżysera odnaleziono na Symi

Michael Mosley miał 67 lat. Informację o jego śmierci przekazała stacja BBC. Według relacji, Mosley miał wyjść z domu w środę, około 13:30, by odbyć spacer jedną z plaż. Następnego dnia rozpoczęto poszukiwania, które zakończyły się znalezieniem martwego mężczyzny.

Lefteris Papakalodoukas, burmistrz Symi, oświadczył, że temperatury w tych dniach na wyspie były naprawdę wysokie i groziły omdleniami.

Był wybitnym prezenterem i twórcą programów naukowych, potrafiącym upraszczać najbardziej złożone tematy – napisało BBC.

Tworzył wciągające dokumenty telewizyjne. Michael Mosley nie żyje

Spekuluje się, że Michael Mosley zmarł na skutek przegrzania, spowodowanego trudnymi warunkami pogodowymi. Dokładną przyczynę śmierci i jej okoliczności bada grecka policja. Szczegóły nie są znane.

Michael Mosley zasłynął dzięki niekonwencjonalnemu podejściu do tłumaczenia medycznych zagwozdek. To on przez sześć tygodni żył z tasiemcem, co relacjonował w programie "Infested! Living with Parasites". Opracował także diety 5:2 i Fast 800.